,

پنج مورد از رایج ترین تکنیک های تبلیغات

پنج مورد از رایج ترین تکنیک های تبلیغات

تبلیغاتی موفق هستند که در بینندگان، شنوندگان و خوانندگان اشتیاق و تمایل ایجاد کنند. همچنین این تبلیغات اطلاعاتی نیز در مورد نحوه محقق ساختن این تمایل در اختیار آنها قرار می دهد و در مشتری های احتمالی حس خوبی نسبت به انجام آنچه که تبلیغ می شود، ایجاد می کنند.

با توجه به تعداد زیاد تولید کنندگان محصولات و ارائه دهندگان خدمات در بازار، استفاده از یک تکنیک اثبات شده در تبلیغ محصول احتمال بازگشت هزینه تبلیغات شما را افزایش می دهد.

تکنیک های اولیه مورد استفاده در تبلیغات سیاسی به طور موفقیت آمیزی در تبلیغات تجاری نیز مورد استفاده قرار می گیرند و همچنان به عنوان رایج ترین تکنیک های این عرصه شناخته می شوند.

تکنیک تکرار تکرار تکنیکی ساده اما با این وجود موثر و کارآمد به شمار می آید که برای آگاهی مشتری از ماهیت کالای تبلیغ شده و حک شدن آن در حافظه مشتری به کار گرفته می شود..

حتی در تبلیغاتی که در آنها از سایر رویکرد های موفق استفاده می شود نیز بیش از یک بار به نام محصول یا شرکت تولید کننده اشاره می شود.

این امر خصوصاً در تبلیغات تلویزیونی صادق است چون تلفیق صدا و تصویر این امکان را برای تبلیغ کننده فراهم می کند تا با تغییر شیوه انتقال پیام (از دیداری به شنیداری) موضوع تکرار را مخفی کند.

همچنان اولین آگهی تبلیغاتی که در طول پخش مسابقات سوپربول (Super Bowl) برای محصولی به نام HeadOn پخش شد به عنوان نمونه کلاسیک این تکنیک تبلیغاتی معروف است. هر چند آگهی های تبلیغاتی هیچ وقت نحوه کار محصول را شرح نمی دهند، اما نام آن محصول در ذهن بینندگان خواهد ماند.

تکنیک ادعا ها تبلیغاتی که به مشخصات خاص یک محصول می پردازند یا ادعا می کنند که نوعی محصول یا خدمات می تواند برای مشتریان احتمالی چه کار هایی انجام دهد، با اطلاع رسانی، آموزش و ایجاد توقع در خریدار نتایج موفقی را به دست می آورند.

این ادعا ها می تواند بیان واقعیت یا فقط ترفندی فریبکارانه باشد مثل دادن عنوان ” بهترین” به یک برند آب پرتقال در صورتی که از نظر ارزش غذایی مشابه سایر برند ها است. ادعا ممکن است از طریق حذف بخشی از واقعیت یا با استفاده از آنچه که برخی از تبلیغ کنندگان و فعالان سیاسی آن را “عبارات فریبکارانه” می نامند، نقش گمراه کننده ای ایفا کنند.

این ها عبارات تعدیل کننده زیرکانه ای هستند که اگر دقیق مورد بررسی قرار بگیرند ادعای مطرح شده در آگهی های تبلیغاتی را بی اساس و بی معنی جلوه می دهند. عبارات فریبکارانه رایج شامل “کمک می کند”، “مبارزه می کند” و “واقعاً” می باشد.

تکنیک مشارکت افراد مشهور مرتبط ساختن یک محصول یا یک شرکت به افراد مشهور و سرشناس، آهنگ و ترانه های پر هیاهو، وضعیت مطلوب خوب بودن یا حس عاطفی قوی، باعث ایجاد ارتباط روانی قدرتمندی در مشتری می شود.

مطلب مرتبط: هرآنچه باید درباره‌ی ویژگی شراکت پولی اینستاگرام بدانید

شرکت های تجهیزات و لوازم ورزشی در تبلیغات خود از ورزشکاران موفق استفاده می کنند، خودرو سازان ماشین های خود را در مقابل عمارت های بزرگ نشان می دهند، آبجو سازان نشان می دهند که محصول آنها توسط گروهی از دوستان مصرف می شود که دور هم در حال خوش گذرانی هستند، و شرکت های لوازم آرایشی از افراد مشهور برای معرفی محصولات خود استفاده می کنند

این تبلیغات باعث واکنش احساسی مشتری ها می شود- که این واکنش احساسی مربوط به محصولی است که تبلیغ می شود و از طریق انتقال این واکنش احساسی، جذاب به نظر می رسد.

تکنیک مد روز تکنیک مد روز با متقاعد کردن مشتری از اینکه دیگران از این محصول استفاده می کنند و آنها نیز باید به جمع مصرف کنندگان این محصول بپیوندند، باعث فروش یک محصول (کالا یا خدمت) می شود. سایر تبلیغات مد روز حاکی از آن است که اگر مشتری ها آنچه را که در معرض فروش گذاشته شده را نخرند، طرد می شوند.

این آگهی های تبلیغاتی اغلب از “سخنان پر زرق و برق” و عباراتی برگرفته از ایده های بسیار ارزشمند استفاده می کنند که باعث ایجاد تایید آنی در مشتری می شود و ممکن است به کالا یا خدماتی که تبلیغ می شود ربط داشته یا نداشته باشند.

مثلاً عبارت “آمریکا…. را دوست دارد” بین حس میهن پرستی و یک محصول پیوند برقرار می کند و باعث بروز یک واکنش مثبت خود جوش می شود. تکنیک استفاده از ابزار پیشبرد فروش کوپن، قرعه کشی، بازی به همراه جوایز، و هدایایی در ازای خرید ایجاد هیجان می کند و شرکت در این برنامه ها مشتریان را به ارتباط برقرار کردن با محصول یا خدمات مورد حمایت این آگهی های تبلیغاتی تشویق و ترغیب می کند.

جذابیت اینکه مشتری چیزی را رایگان به دست بیاورد یا “جایزه” بگیرد به موفقیت این تبلیغات کمک می کند.

عرضه با مدت زمان محدود و تعیین مهلت های خرید محدود به این تکنیک تبلیغاتی کمک می کند تا ضرورت خرید کالا یا خدماتی که درباره آن تبلیغ می شود را در مشتری ها ایجاد کند.