,

۴ ترند دیزاین غرفه برای سال ۲۰۱۸ کاربرد نوآورانه‌ی نمایشگرها در قالب تکنولوژی یک‌پارچه

۴ ترند دیزاین غرفه برای سال ۲۰۱۸

آخر هر سال زمان خوبی است که غرفه‌داران فرصت‌های جدید را برای شرکت در نمایشگاه‌های تجاری سال آینده در نظر بگیرند. در سالی که گذشت غرفه‌داران توانستند همچنان از تکنولوژی در دیزاین غرفه‌هایشان استفاده کنند (از جمله تکنولوژی هیجان‌انگیز واقعیت مجازی)، در دیزاین خود به غرفه‌سازی «سبز» یا پایدار توجه کنند، از عناصر آموزشی بهره ببرند و شخصی‌سازی‌های بیشتری به بازدیدکنندگان ارائه دهند. سال ۲۰۱۸ نیز تمام این موارد را در خود دارد و در عین حال عناصر جدیدی را به تجربه‌ی بازدیدکنندگان و ظاهر و عملکرد دیزاین غرفه اضافه می‌کند. در ادامه تعدادی از ترندهای جدید برای سال پیش رو معرفی می‌شود.

دیزاین غرفه برای بسیاری از کسب‌وکارها مهم‌تر می‌شود

با ظهور عصر دیجیتال این نگرانی‌ به وجود آمده است که شاید نمایشگاه‌ها و دیزاین ‌غرفه‌ها به مرور از رواج بیفتند. همراه با بحران اقتصادی، دغدغه‌هایی مطرح شد که بودجه‌های محدود، کسب‌وکارها را وادار خواهد کرد که حداقل به طور موقت از نمایشگاه‌ها صرفنظر کنند. با این حال ارزش پایداری که غرفه‌داران و بازدیدکنندگان در این رویدادهای رودررو پیدا می‌کنند، بر این نگرانی‌ها غالب است. برای سال جدید، همه‌ی نشانه‌ها حاکی از محبوبیت ادامه‌دار و نقش حیاتی غرفه‌داری در نمایشگاه‌هاست. مطالعات اخیر نشان می‌دهند ۶۳ درصد از بازاریابان رویدادها قصد دارند حجم سرمایه‌گذاری‌شان را در رویدادهای نمایشگاهی‌ افزایش دهند. بر اساس همین مطالعه رویدادهای نمایشگاهی برای ۹۱ درصد از کسب‌وکارهای موفق اهمیت دارد و به همین دلیل بیش از گذشته روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. علاوه بر این، اکثر بازاریابان رویدادها، غرفه داشتن را مؤثرتر از سایر استراتژی‌های بازاریابی از جمله بازاریابی ایمیلی می‌دانند. حداقل برای سال ۲۰۱۸ (و احتمالا سال‌های آتی) سرمایه‌گذاری برای حضور در نمایشگاه‌ها و دیزاین غرفه افزایش خواهد یافت، مخصوصا برای کسب‌وکارهایی که به دنبال افزایش سوددهی و موفقیت‌شان هستند.

استقبال از فناوری تعاملی بیش از پیش روی نمایشگر دیجیتال متمرکز می‌شود

حضور تکنولوژی در نمایشگاه‌های تجاری پدیده‌ی جدیدی نیست. سال‌هاست که تکنولوژی در اَشکال مختلف از سامانه‌ی بازشناسی با امواج رادیویی (RFID) تا کیوسک‌ها و تبلت‌ها در نمایشگاه‌ها حضور داشته است. توانایی تکنولوژی در ایجاد مشارکت و تعامل با بازدیدکنندگان و به طور همزمان، آموزش دادن آنها، حضورش را در دیزاین غرفه‌های نمایشگاهی آینده قطعی می‌سازد. با این حال، این تکنولوژی به دلیل پیشرفت‌های دائمی و نیز تغییر در سلایق بازدیدکنندگان، هر سال شکل متفاوتی به خود می‌گیرد. در سال ۲۰۱۸، دو ترند اصلی همچنان غالب خواهند بود: واقعیت مجازی (که سال گذشته کارش را آغاز کرد) و نمایشگر دیجیتال (Digital Signage). نمایشگر دیجیتال (استفاده از ابزار دیجیتال مثل صفحات ال‌سی‌دی برای انتقال اطلاعات) فرصتی منحصربه‌فرد به کسب‌وکارها می‌دهد تا بازدیدکنندگان را جذب و علاقه‌شان را جلب کنند. نمایشگر دیجیتال که به شدت قابل توجه و بسیار متنوع است و قابلیت بالایی برای سفارشی شدن و امکان تعامل (از طریق ابزاری مثل صفحات لمسی) دارد، در نمایشگاه‌ها به پدیده‌ای هیجان‌انگیز تبدیل شده است.

مطلب مرتبط: مهم‌ترین ترندهای غرفه سازی نمایشگاهی در سال ۲۰۱۸

دیزاین غرفه‌های سفارشی محبوب‌تر می‌شود

دیزاین غرفه‌های سفارشی یکی از ترندهای سال جدید است.

اگر غرفه‌داران حاضر به سرمایه‌گذاری بیشتری در رویدادها باشند، برای سفارشی کردن غرفه‌های خود بیشتر هزینه می‌کنند. این روال منطقی است و هم‌اکنون آغاز شده است. گرچه دیزاین غرفه‌های سفارشی همیشه یک گزینه‌‌ی عالی برای کسب‌وکارهایی است که می‌خواهند یک غرفه‌ی خاص و منطبق با نیازهایشان داشته باشند، امروزه محبوبیت سفارشی کردن غرفه‌ها از همیشه بیشتر شده است، حتی برای شرکت‌هایی که دغدغه‌ی بودجه دارند. راه‌حل رفع نیاز این شرکت‌ها، دیزاین کاملا منحصربه‌فرد غرفه است. این شرکت‌ها فقط غرفه‌ی زیبا نمی‌خواهند، بلکه به دنبال دیزاینی هستند که آنها را از سایر غرفه‌داران نمایشگاه متمایز کند، بنابراین آنها غرفه‌های یک‌شکل نمی‌خواهند (حتی هنگام استفاده از غرفه‌هایی با بخش‌های مجزا یا غرفه‌های اجاره‌ای). این غرفه‌داران خوش سلیقه می‌خواهند برند و هویت‌شان در دیزاین غرفه به چشم بیاید. برای دستیابی به این هدف در سال جدید باید راه‌های جدیدی برای دیزاین و ساختن غرفه‌های سفارشی پیدا کنید که در سالن نمایشگاه جلب توجه کند. چه از طریق غرفه‌ای سفارشی و چه با اجاره‌ی غرفه‌ای که قابلیت سفارشی‌شدن داشته باشد، شرکت غرفه‌ساز یا آژانس تبلیغاتی مورد نظرتان باید بتواند غرفه‌ای برای‌ شما دیزاین کند که نه تنها منحصر به فرد، بلکه کارا، سفارشی و متناسب با بودجه‌تان باشد.

جزئیات برجسته و متفاوت باید در دیزاین غرفه‌های سال آینده به چشم بیایند

برای عقب نماندن از میل فزاینده به سفارشی‌سازی و خاص بودن در غرفه‌های نمایشگاهی، سال جدید متضمن جزئیات برجسته و متفاوت در دیزاین غرفه‌هاست. مثلا، یک ترند که ظاهرا پرطرفدار هم شده است، در ساختارهایی که برای غرفه‌ها انتخاب می‌کند، رنگ‌های اغراق‌آمیز یا روشن به کار می‌برد. ترند دیگری جزئیات ساختاری را اضافه می‌کند. مثلا، استفاده از بافت آجری برای پس‌زمینه، به‌کار بردن سنگ برای پر کردن غرفه، دیوارهای رنگارنگ و نمایشگر خاص همگی می‌توانند حس و تجربه‌ی ویژه‌ای برای بازدیدکنندگان غرفه ایجاد کنند که غرفه را برای‌شان جذاب‌تر سازد.

همین طور، استفاده از بافت‌های روشن و پررنگ برای پس‌زمینه یا دیوارهای غرفه‌ می‌تواند جلب توجه کند و پیام برندتان را به بازدیدکنندگان منتقل سازد. رنگ‌های روشن و تصاویر برجسته سریع‌تر از رقبای کسل‌کننده‌، توجه بازدیدکنندگان را به غرفه‌تان جلب می‌کند. نتیجه‌ی این کار، ظاهری خاص و گیرا با استفاده از عناصری است که به نظر بازدیدکنندگان دلرباست و آنها را به غرفه‌تان می‌کشاند، جایی که می‌توانید کسب‌وکار و برند خودتان را بیشتر به آنها معرفی کنید و قانع‌شان کنید که چه تفاوت‌هایی باعث می‌شود شما برای پاسخگویی به نیازهای آنها بهتر از رقبایتان باشید.

در سال ۲۰۱۸، چند ترند بر غرفه‌ها اثرگذار خواهند بود. از این واقعیت که نمایشگاه‌ها همچنان بخش مهم و ارزشمندی در تلاش‌های بازاریابی کسب‌وکارها خواهند بود تا پذیرش نمایشگر دیجیتال و واقعیت مجازی، تا تأکید بر سفارشی‌سازی تا حضور رنگ‌های اغراق‌آمیز و ساختارهای متفاوت، دیزاین غرفه‌های سال آینده بدون شک هیجان‌انگیز و نوآورانه خواهند بود. اگر نیاز به کمک دارید که مطمئن شوید غرفه‌هایتان با ترندهای آتی همراه هستند، آژانس تبلیغاتی پرمون طرح می‌تواند در دیزاین غرفه‌تان برحسب نیازهایتان و نیز ترندهای همیشه در حال تغییر روز و انتظارات صنعت نمایشگاه به شما کمک کند.

برگرفته از: imagecraftexhibits.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 2 =