, ,

کارت ویزیت خود را چگونه طراحی کنید؟ ۱۴ ایده از بهترین طراحی های کارت ویزیت

انواع کارت‌های ویزیتی که در ملاقات‌های شخصی با مشتریان، جلسات با مشتریان آتی و کنفرانس‌های صنعتی دست‌به‌دست می‌شوند همگی یک هدف دارند و آن ارائه‌ی اطلاعات درباره‌ی شما و کسب‌و‌کارتان و تشویق دریافت‌‌کننده‌ی کارت به تماس و همکاری با شماست. کارت ویزیت شما بخشی از هویت و بازتاب شخصیت شماست. ما در این مقاله با معرفی ۱۴ کارت ویزیتی که به بهترین شکل طراحی شده‌اند، ویژگی‌های کارت‌های ویزیت‌ جذاب و تأثیرگذار  را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. طراحی چشم‌گیر

طراحی کارت ویزیت

طراح: شرکت SNASK

جنس: ۴۰۰ GSM اسکاندینای بدون پوشش

تولید: ۲۵۰x۶ نفر/نسخه

چاپ‌کننده: DanagårdLiTHO

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

به‌قول فردریک اُوست (Fredrik Öst)، مؤسس و مدیر طراحی خلاق SNASK: «زیبا، برجسته و منحصر‌‌به‌فرد».

۲. هویت غیر قابل تقلید

طراحی کارت ویزیت

طراح: رابین رِی در شرکت Modern Dog Design

جنس: موهاک مرغوب

چاپگر: Moo Cards

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

رابین رِی (Robynne Raye) می‌گوید: «کارت ویزیت خوب، کارتی است که به‌راحتی نتوان آن را کنار گذاشت و نادیده گرفت. بر روی کارت‌های ما فقط نام و ایمیل ( و نه هیچ اطلاعات دیگری) چاپ شده‌ است و به این شکل  کارت ویزیت هرکس شخصی‌ و منحصربه‌ خود اوست.»

۳. ارتباطات هوشمندانه

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

طراح: Paramore Digital

جنس: سفید کوگار مات ۱۰۰ پاوندی

تولید: آفست

چاپ‌کننده: Fidelity

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

مهم‌ترین هدف کارت ویزیت، معرفی برند و اطلاعات تماس شما به مخاطبان است. هانا پارامور (Hannah Paramore)، رئیس شرکت پارامور دیجیتال می‌گوید: «جادوی طراحی کارت ویزیت در ترکیب این دو المان است.»

«کارت ویزیت، قوی‌ترین و شخصی‌ترین وثیقه‌ای است که در اختیار دارید و در واقع هویت شما و برند‌تان است؛ به هر حال، اسم‌‌ شما بر روی کارت نوشته شده است.

یا آن را شخصا به کسی می‌دهید یا به‌همراه یادداشتی شخصی آن را پست می کنید؛ در هر دو صورت، تماسی آگاهانه برقرار می‌کنید. ما معتقدیم برند شما باید ساده و برجسته باشد. قدرت در سادگی است.

اصلی‌ترین دلیل اینکه کارت ویزیت‌ خود را به مخاطبان و مشتریان بالقوه می‌دهید این است که اطلاعات تماس‌تان را در اختیار آنها بگذارید؛ اما آیا فکر کرده‌اید مخاطب به چه میزان اطلاعات نیاز دارد؟ طی دهه‌ی گذشته ما کارت‌های ویزیتی دیده‌ایم که اطلاعات تماس به‌شکل افراطی در آنها درج شده‌ است (دو شماره تلفن، شماره‌ی فکس، آدرس پستی، ایمیل، وبسایت، و آدرس رسانه‌های مختلف اجتماعی) و این قطعا از جذابیت و اثرگذاری کارت ویزیت می‌کاهد. به همین دلیل، ما در آخرین نسخه‌ی کارت ویزیت‌ خود، بیشتر این اطلاعات را حذف و برای اطلاعات اضافه تنها به درج وبسایت بسنده کردیم. ما سعی کردیم با درج شماره تلفن، آدرس ایمیل و وبسایت، شما را به صفحه‌ی شخصی هر فرد در وبسایت شرکت هدایت کنیم. این کار  قطعا تأثیر بسزایی دارد، درست مثل اینکه فردی کاملا ساکت که در گوشه‌ای ایستاده باشد، با این‌حال شما نتوانید حضورش را نادیده بگیرید.

آخرین عنصری که در طراحی کارت ویزیت به‌کار گرفتیم استفاده از رنگ است؛ ما با این کار، برند را مستقیما به چیز غیرمعمول و هوشمندانه‌ای گره زدیم: عینک من. داستانش طولانی است، اما خلاصه‌اش این است که یک بار رفتن به شرکت عینک‌سازی See، نه‌تنها بر کارت‌های ویزیت ما بلکه بر طراحی تابلوی بالای ساختمان‌مان در نشویل (Nashville) نیز تأثیر گذاشت که می‌توانید رنگ فریم آن را ازطریق اپلیکیشن تلفن هوشمند ما، Paramore Color، تغییر بدهید. جالب است، نه!»

مطالب مرتبط:
ست اداری چه کاربردی برای کسب و کار شما دارد؟

۴. کارت‌های بریده‌شده با دست

طراحی کارت ویزیت

طراح: کامرون مُل

جنس: کرین لترا، استخوانی

تولید: چاپ مسطح (لتر پرس) برش با دست و مهرشده با دست

چاپ‌کننده: Bryce Knudson, Bjorn Press

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

کامرون مُل (Cameron Moll) می‌گوید: «به‌عنوان فردی که منحصرا در اینترنت فعالیت می‌کند، پاسخ دادن به این سؤال سخت است. تنها مواقعی که می‌توانم کارت ویزیت توزیع یا دریافت کنم، در کنفرانس‌هاست که آن هم فقط چندبار در سال پیش می‌آید. اما برای من، ارزش کارت ویزیت در تجسم شخصیت فردی که کارت را می‌دهد دیده می‌شود و البته اصالت آن نیز به همان اندازه مهم است. بهترین و به‌یادماندنی‌ترین کارت‌های ویزیتی که دریافت کرده‌ام، احساسات مرا هنگام ملاقات با صاحب کارت تقویت کردند.»

«کارت‌های من از پوسترهای چاپ مسطح که به‌نوعی آسیب دیده‌اند (مثلا جوهر در آنها پخش شده، گوشه‌هایشان خم شده و …) بریده و با دست استمپ می‌شوند.»

۵. جلسات به‌یادماندنی

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

طراح: جفری بانتینگ در The Ugly Tree Graphic Design

جنس: کارت‌های بازیافت شده، ۳۰۰ gsm

چاپ‌کننده: Vistaprint UK

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

به‌قول جفری بانتینگ (Geoffrey Bunting)، مؤسس شرکت The Ugly Tree Graphic Design، «کارت ویزیت خوب کارتی است که در گوشه‌ی کیف فراموش نشود. کارت ویزیت بخشی از شخصیت شماست که آن را به فرد دیگری می‌دهید، پس باید باطراحی جالب و محتوای مناسبش مخاطب را شگفت‌زده کند.»

۶. طراحی به هدف تأثیرگذاری

طراحی کارت ویزیت

طراح: جن دیوید کُنُلی در Jenn David Design

جنس: سفید کلاسیک تیغه‌ی آفتاب پوشش ۱۰۰

تولید: بیرون آفست، داخل دیجیتال

چاپ‌کننده: Hudson Printing

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

جن دیود کُنلی (Jenn David Connolly) می‌گوید: «کارت ویزیت خوب باید در لحظه‌‌ی دریافت آن تأثیرگذار باشد، توجه‌ مخاطبان را جلب و کنجکاوی آنها را تحریک کند؛ از اندازه‌ی معمول کارت‌های ویزیت که ۳×۲/۵ است فراتر برود اما نه به‌شکلی آزاردهنده؛ یعنی نباید خیلی بزرگ و خیلی ضخیم باشد.»

۷. پیام پر‌معنا

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

طراح: Tag Collective

جنس: Curious Skin Collection Black 100# Cover ( دو ورق سوار‌شده)

تولید: حک شده ۱/۰، جوهر سفید و چاپ مسطح ۰/۱، مخفی

چاپ‌کننده: Sarah Riegelmann

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

بکا الِی (Becca Eley)، مؤسس Tag Collective معتقد است: «کارت ویزیت خوب، فرمت کارت‌های ویزیت را حفظ می‌کند و در عین‌حال از آنها متمایز است. کارت‌های ما از کیفیت کارمان حرف می‌زنند. ما بر ماهیت لمسی چاپ تمرکز  و کاغذی را انتخاب کردیم که با تحریک پوست حس خوبی منتقل می‌کند. همچنین از هر دو تکنیک چاپ مسطح (لتر پرس) و حکاکی استفاده کردیم تا حروف برجسته و علائم دندانه‌دار ایجاد کنیم. در مجموع، استحکام کارت‌های ما آنها را قابل اعتماد می‌کند و سادگی‌‌شان برازنده و شیک است و این دقیقا همان چیزی است که می‌خواهیم معرف شرکت ما باشد.»

۸. سادگی عامدانه

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

طراح: فرد ویور و دیوید وارن، شرکای مؤسس Tank Design

جنس: سفید روشن فنچ مرغوب ۲۰۰ پاوندی

تولید: تک‌رنگ، لوگوی برجسته با جلای AQ، چاپ مسطح مشکی

چاپ‌کننده: ArtCraft

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

به‌عقیده‌ی Tank Design «کارت ویزیت خوب باید درعین سادگی به‌خوبی معرف فرد یا کسب‌و‌کار باشد و در یادها بماند. دادن کارت ویزیت به مخاطبان و مشتریان بالقوه فقط چند ثانیه طول می‌کشد، پس باید به‌اندازه‌ای ساده باشد که در همین مدت کوتاه تأثیر‌گذار باشد.»

او می‌گوید: «کارت‌های ما عمدا ساده طراحی می‌شوند و استایل خاصی ندارند؛ زیرا ما نمی‌خواهیم در اولین ملاقات با مشتریان ازنظر بصری بر آنها تأثیر بگذاریم، نمی‌خواهیم بگوییم استایل خاصی داریم که بر تفکر ما تأثیر گذاشته است. لوگو به‌طور نامحسوس در بالای سمت راست کارت برجسته شده و اطلاعات کارمندان به‌طور واضح در پایین سمت چپ درج شده‌ است. ما در شرکت‌مان سلسله‌مراتب خاصی نداریم و به همین دلیل جایگاه‌های شغلی را درج نکرده‌ایم.»

۹. ترویج خود

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

طراح: ایمی پاستر و کورتی راوسون در Stitch Design Co

جنس: کرین کرست (Crane Crest Paper)

تولید: چاپ مسطح، استمپ شده بر فویل و رنگ شده در لبه‌

چاپ‌کننده: Sideshow Press

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

Stitch Design Co معتقد است: «کارت ویزیت خوب، کارتی است که آن را نگه می‌دارید و به‌راحتی دور نمی‌اندازید. کارت ویزیت باید طوری طراحی شود که چیزهایی بیشتری غیر از اطلاعات معمول ارائه بدهد. طراحی کلی و چاپ کارت، باید نمایانگر ارزش‌‌های شرکت و رویکرد آن به کسب‌و‌کار باشد. برای مثال اگر تخصص شرکت در زمینه‌ی محصولات لوکس است، چاپ کارت باید بازتابی از این موضوع باشد.»

۱۰. شخصیت بر روی کاغذ

طراحی کارت ویزیت

طراح: ایمی گروِر، مالک و مدیر طراحی خلاق در Elements (Elements symbols) and Joy Cho (pattern on stickers)

جنس:

  • کارت‌ها: پوشش سفید بازیافت‌شده از بافت نمدی موهاک ۱۰۰،
  • لیبل‌ها: لیبیل‌های روکش نخورده‌ی حساس به فشار ۶۰، روشنی ۹۲

تولید: دیجیتال

چاپ‌کننده: he Pyne-Davidson Company in Hartford, CT

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

ایمی گرور (Amy Graver)، مالک و مدیر طراحی خلاق Elements می‌گوید: «کارت ویزیت خوب کارتی است که توسعه‌دهنده‌ی کسب‌وکار شما و به‌یادماندنی باشد. درباره‌ی هر تصمیمی که برای طراحی کارت گرفته می‌شود، از انتخاب کاغذ گرفته تا فرایند چاپ، باید به‌دقت فکر شود تا کارت آن‌طور که شایسته است شخصیت برند شما را منعکس کند. برای مثال، ما کاغذ دندانه‌دار و نرم و برچسب‌هایی که با دست نصب می‌شوند، انتخاب کردیم تا جزئیات را برجسته کنیم و علاقه‌مان را به متریال قابل لمس نشان بدهیم.»

۱۱. واکنش فوری

طراحی کارت ویزیت

طراح: مت وگرِر، مدیر طراحی خلاق در Whiskey Design

جنس: روکش چوبی لمینیت‌شده با کاغذ آبی تمشکی فرانسوی و خاکستری فلزی

تولید: لمینیشن، چاپ سیلک، چاپ مسطح و استمپ فویل

چاپ‌کننده: Vahalla Studios

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

مت وگرر (Matt Wegerer) مدیر طراحی خلاق در Whiskey Design می‌گوید: «هدف شرکت ما در طراحی کارت‌های ویزیت این است که مشتریان ما با دادن کارت ویزیت‌شان به دیگران، واکنش فوری آنها را ببینند. ما می‌خواهیم دریافت‌کننده‌ی کارت ویزیت به این فکر کند که اگر صاحب این کسب‌و‌کار برای طراحی کارت خود این‌قدر دقت کرده‌ و زمان گذاشته است، به همان اندازه در کسب‌وکار خود نیز دقت و توجه می‌‌کند.»

او می‌گوید: «ما برای کارت‌های شخصی‌مان هم همین رویکرد را در پیش می‌گیریم. با استفاده از روکش چوبی، چاپ سیلک، چاپ مسطح و اطلاعات تماس با استمپ فویل، سعی داریم کارت ویزیتی طراحی کنیم که کاملا بی‌عیب و متمایز باشد. در ضمن کارت‌های ما با وزنی که دارند، به‌سختی ممکن است فراموش یا نادیده گرفته شوند.»

۱۲. سفیر برند

طراحی کارت ویزیت

طراح: آماندا اَسیودو، مدیر هنری

جنس: کرین لترا پوشش ۱۰۰

تولید: چاپ مسطح ۲/۳ رنگ نقطه‌ای

چاپ‌کننده: مارک مورونی در Thomas & Brown Press

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

آماندا اسیودو (Amanda Acevedo) می‌گوید: «کارت ویزیت خوب، از ترکیب اصول بنیادین چاپ ساخته شده است. در نهایت، طراحی بازتابی از برند است. کارت ویزیت سفیر برند است، با برند تعامل و ارتباط برقرار می‌‌کند و سلسله‌مراتب و اصول واقعی برقراری ارتباط مؤثر را نشان می‌دهد. کارت ویزیتی که خوب طراحی شده باشد قادر است اطلاعات استاندارد را در فضای کوچکی نمایش بدهد و بین چند المان مختلف ازجمله لوگو، اطلاعات تماس، وبسایت و رسانه‌های اجتماعی، آدرس و تگ‌لاین توازن ایجاد کند؛ در اولین برخورد جذاب و تأثیرگذار باشد؛ در یادها بماند و با افراد ارتباط حسی برقرار کند. کارت ویزیت خوب ازطریق رنگ، تیپوگرافی تصویر، جنس مواد تولیدی، محتوای چاپ‌شده بر روی آن، لحن، رفتار، شکل و بافت بر مخاطب تأثیر می‌گذارد.»

۱۳. آثار هنری ضد دیجیتال

طراحی کارت ویزیت

طراح: مایکل بُوروسکی، مؤسس و مدیر طراحی خلاق در Eleven

فروشنده: All City Printers, San Francisco

جنس: موهاک مرغوب فوق سفید پوشش ۱۰۰

اندازه:  ۳/۵x ۲/۵

جوهر: PMS 1038A

پردازش نهایی: گوشه‌های گرد و صاف

«۱۱ بر روی کارت حک شده است»

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

مایکل بوروسکی (Michael Borosky) می‌گوید: «از آنجاکه امروزه به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات ابتداییِ روی کارت‌های ویزیت ازطریق رسانه‌های دیجیتالی به‌آسانی امکان‌پذیر است، بهتر است کارت ویزیتی طراحی کنیم که هنری و غیردیجیتالی باشد؛ به بیان دیگر، از صنعت و هنر چاپ به‌نفع خود استفاده و توجه دیگران را جلب کنید. شما هنگام دادن کارت ویزیت‌تان به شخص موردنظر فقط چند ثانیه وقت دارید تأثیرگذار باشید.»

«اولین کارت‌های ما که ۱۵ سال پیش طراحی شده‌اند از ۵ تکنیک چاپ متفاوت استفاده می‌کردند. کارت‌های فعلی ما فقط از ۳ تکنیک استفاده می‌کنند و تکنیکی که بیشتر از همه در خاطر می‌ماند عدد ۱۱ حک‌شده بر روی آن است. در طی این سال‌ها، افراد زیادی درباره‌ی این طراحی نظر داده‌اند که البته گران‌قیمت‌ترین بخش فرایند چاپ ما نیز بوده است.»

۱۴. طراحی با دقت

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

طراح: جوئل کروتزر، طراح ارشد در Archrival

جنس: سفید تاجی کلاسیک

تولید: چاپ مسطح، لیتوگرافی

چاپ‌کننده: Elman Printing and Cranky Pressman

چه چیزی این کارت ویزیت را جذاب کرده است؟

Archrival بر این باور است که «کارت ویزیت خوب همیشه تأثیر درستی از خود به‌ جا می‌گذارد؛ هم در اولین نگاه تأثیرگذار است و هم آخرین مصداقی است که می‌خواهیم در ذهن افراد باقی بماند. ما کارت ویزیت را شخصی‌ترین نوع برقراری ارتباط می‌دانیم و در نتیجه با دقت آن را طراحی می‌کنیم.»

 

برگرفته از:www.howdesign.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =