, ,

کانون آگهی و تبلیغات مناسب برندتان پیدا کنید

کانون آگهی و تبلیغات

کانون آگهی و تبلیغات به این هدف تشکیل شد که بر ایجاد آگاهی از برند و فروش کمک کند تا شرکت‌هایی که معرف آنها است بتوانند بر فعالیت‌های اصلی خود تمرکز کنند. در بازار چندگانه و پیچیده‌ی امروز، کانون آگهی و تبلیغات باید در دیجیتال، پخش، رسانه‌های اجتماعی، مدیریت بازار (مانند آمازون)، چاپ، بازاریابی محیطی و دیگر موارد ازاین‌دست سررشته داشته باشد.

اینکه یک کانون آگهی و تبلیغات بتواند تمامی موارد بالا را به‌خوبی انجام بدهد ممکن است کمی بلندپروازانه به‌نظر برسد. واقعیت بازاریابی یک‌پارچه‌ی امروزی این است که بر ترکیب تخصص‌های داخلی با منابع خارجی تکیه دارد که معمولا شامل یک یا دو آژانس می‌شود.

چطور باید شرکت تبلیغاتی‌ای را انتخاب کنیم که درنهایت ناامیدمان نکند؟ وقتی شرکتی به‌دنبال کانون آگهی و تبلیغات می‌گردد چه چیزهایی را باید درنظر بگیرد تا مطمئن شود که همکاری آنها موفقیت‌آمیز خواهد بود؟ شاید بد نباشد نگاهی به این موضوع بیندازیم که چه عواملی باعث شکست مدل کانون آگهی و تبلیغات می‌شوند.

کمبود شفافیت در کانون آگهی و تبلیغات

خیلی از کانون‌های تبلیغاتی شایستگی‌های هسته‌ای مهمی دارند، اما برای اینکه کسب‌و‌کار شما را متقاعد به همکاری کنند، تلاش می‌کنند برای همه‌‌ی مردم همه چیز باشند و این باعث سوءبرداشت در قابلیت‌های واقعی آنها می‌شود. درنتیجه بین توقعات مشتریان و واقعیت، شکافی به‌وجود می‌آید که اغلب راه این دو را از هم جدا می‌کند. برای جلوگیری از این امر سؤالات سخت مطرح کنید؛ مثلا اینکه کانون آگهی و تبلیغات کدام فعالیت‌ها را مستقیما مدیریت می‌کند و کدام فعالیت‌ها را بُرون‌سپاری می‌کند؟ مواردی که نشان‌دهنده‌ی مهارت‌های کانون آگهی و تبلیغات و بازتاب نیازهای برند شما هستند کدامند؟ به‌جای اعتماد به مواردی که در جلسه‌ی معارفه می‌گویند از محل کانون آگهی و تبلیغات بازدید کنید تا بتوانید با افراد مستعدی که در آن موارد فعالیت داشتند از نزدیک مصاحبه کنید و بدین شکل واقعیت را از داستان‌پردازی جدا کنید.

شکست در هم‌راستا بودن با ترندهای بازار

بازاریابی فعالیتی پویا است، زیرا دائما پلتفرم‌های دیجیتال و اجتماعی و تکنولوژ‌ی‌های جدید در بازاریابی ظهور پیدا می‌کنند. تحول مداوم، دیگر به امری عادی تبدیل شده است. کانون آگهی و تبلیغاتی‌ای که برای شناخت بازار تلاشی انجام نمی‌دهد، عقب می‌ماند زیرا به‌جای اینکه وقت و انرژی خود را صرف به‌کارگیری ترندهای جدید کند، یا معمولا در تلاش برای رساندن خود به بازار است یا هنوز منتظر است تا ببیند چه پیش خواهد آمد. بازاریابی محتوا، خرید تبلیغات پروگراماتیک و بازاریابی اینفلوئنسر، چند نمونه از ترندهای جدیدی هستند که به دقت فزاینده‌ای نیاز دارند. دقت کنید که کانون آگهی و تبلیغات موردنظر به ترندهای جدید و تحقیق و توسعه متعهد باشد.

مطالب مرتبط:

کانون تبلیغاتی چه جایگاهی در کسب وکار شما دارد

کمبود استعداد در کانون آگهی و تبلیغات

جلسه‌ی معارفه عالی برگزار می‌شود اما وقتی نوبت به همکاری می‌رسد می‌بینید که یک تیم درجه‌ی دو برای بازاریابی برند شما درنظر گرفته‌ شده است. اطمینان حاصل کنید که دقیقا چه کسانی قرار است روی کسب‌و‌کار شما کار کنند. درکل، بد نیست بدانید که درصد کارمندانی که مدت زیادی است در کانون کار می‌کنند و تعداد کارمندانی که آن را ترک می‌کنند چقدر است. این کارمندان هستند که یک کانون را می‌سازند و شما باید مطمئن شوید تیمی که روی کسب‌و‌کار شما کار می‌کنند تیمی کارکشته، باتجربه و متعهد به اهداف شماست. درهای کانون آگهی و تبلیغات باید بر روی افراد مستعد باز باشد، اما درعین‌حال نباید دری چرخشی باشد.

کمبود مسئولیت‌پذیری

اغلب، تعریف موفقیت برای یک کانون آگهی و تبلیغات از دستورالعمل‌های قدیمی و از مد افتاده‌ ناشی می‌شود و حتی بدتر از آن ممکن است معیارهایی برای موفقیت وجود داشته باشند که به‌اشتباه تعریف شده‌اند و با اهداف کلی برند شما سازگار نباشند. بهترین کانون آگهی و تبلیغات برای بازاریابی برند شماکانونی است که بر اهداف کسب‌و‌کار شما تمرکز کند. به همین دلیل است که باید در مورد شاخص‌های کلیدی خُرد و کلانی که مختص چشم‌انداز شما هستند، توافق کنید. این شاخص‌ها می‌توانند سرنخ‌ها، فروش، فرصت‌های تغییر در عادات مصرف رسانه‌های اجتماعی، تغییرات در نسل‌های مختلف یا متغیرهای کاملا متفاوت دیگر باشند.

کمبود انرژی

بعد از سال یا ماه اول، خیلی از کانون‌های تبلیغات دیگر انرژی اولیه را برای مشتریان خود صرف نمی‌کنند و فعالیت‌ها را به‌صورت خودکار انجام می‌دهند. ممکن است برمبنای تست اولیه نتایج خیلی خوبی در رسانه‌های اجتماعی داشته باشند، اما بعد از آن، بسته به میزان پولی که هزینه می‌کنید، شما را به سیستم انتخاب برمبنای نوبت محول می‌کنند. تجربه به ما به‌عنوان یک کانون آگهی و تبلیغات ثابت کرده است که هر مشتری شایستگی این را دارد که وقت و انرژی کافی و مجزایی برایش صرف شود زیرا استارتاپ‌های امروز، شرکت‌های بزرگ آینده هستند و حتی برندهای معروف و شناخته‌شده هم هنوز باید از پس رقابت در بازار دشوار امروز بربیایند و بتوانند از اعتبار برند خود به‌خوبی دفاع کنند تا در بازار رشد کنند.

بنیاد اصلی یک شراکت خوب برقراری رابطه‌ی مؤثر است، رابطه‌ای که نه‌تنها بر پایه‌ی تعاملات مالی بلکه بر پایه‌ی همکاری و اعتماد و شفافیتی باشد که هرگز دست‌کم گرفته نمی‌شوند. خیلی از کانون‌های تبلیغات قول همکاری و شراکت مؤثر به شما می‌دهند و تعهد می‌کنند که کسب‌و‌کار و پول شما را به چشم کسب‌و‌کار و پول خود نگاه کنند، اما فقط اینها را می‌گویند تا شما را ترغیب کنند با آنها قرارداد ببندید. هدف اصلی هر کانون آگهی و تبلیغاتی باید این باشد که همواره به این تعهدات ابتدایی خود وفادار بماند و آنها را به اثبات برساند.

برگرفته از: forbes.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + نه =