,

چگونه یک آژانس تبلیغاتی انتخاب کنید؟

چگونه یک آژانس تبلیغاتی انتخاب کنید؟

آژانس تبلیغاتی که شما انتخاب می کنید ممکن است تبلیغات شما را از تبلیغات چاپی تا کمپین های تبلیغاتی انجام دهد و نقش تعیین کننده ای در نمایش شرکت شما به مشتریان ایفا کند.

قدم اول: تصمیم بگیرید به چه چیزی نیاز دارید؟ قبل از اینکه پولی به شرکت تبلیغاتی پرداخت کنید در ابتدا به درستی تصمیم بگیرید. به این فکر کنید که برای بازاریابی به چه ابزاری نیاز دارید؟ ممکن است تنها به یک کپی رایتر و یا گرافیست نیاز داشته باشید تا یک آژانس تبلیغاتی گرچه برای یک کمپین تبلیغاتی وسیع شما حتما به یک شرکت تبلیغاتی نیاز پیدا می کنید. هم چنین برای تصمیم گیری برای نوع رسانه تبلیغاتی و یا محل قرارگیری تبلیغات نیاز است تا با یک شرکت تبلیغاتی مشورت کنید. برخی از آژانس های تبلیغاتی در زمینه های خاصی تبحر و تخصص دارند مانند تبلیغات رادیو و تلویزیونی در حالیکه تمام شاخه های تبلیغات جزو خدمات آن آژانس می باشد. از این گذشته برخی از شرکت های تبلیغاتی بر روی ایجاد جنس متفاوتی از تبلیغات تمرکز می کنند در حالیکه سایر شرکت ها به شما کمک می کنند تا اهداف و نیاز های بازار را تعریف کنید.

مطلب مرتبط: راهنمای انتخاب بهترین نوع تبلیغات برای اهداف مختلف

قدم دوم: بودجه تبلیغات خود را مشخص کنید اغلب شرکت های تبلیغاتی بزرگ پول بیشتری را نسبت به آژانس های کوچکتر از شما می گیرند مخصوصا اگر خدمات بیشتری ارایه بدهند.

اگر بخواهید با یک آژانس تبلیغاتی برجسته همکاری کنید ممکن است بیش از توانایی شما هزینه بردارد بنابراین مجبور می شوید که خدمات محدودتری انتخاب کنید در صورتی که میتوانید طرح کاملتری را با یک آژانس معمولی اجرا کنید.

قدم سوم: درباره محل آژانس تبلیغاتی تصمیم بگیرید با امکاناتی مانند ایمیل، ویدیو کنفرانس و سایر اپلیکیشن های ارتباطی بیشتر از هر زمان دیگیر ارتباطات آسان شده است و دیگر محدودیت انتخاب آژانس در شهر خودتان وجود ندارد.

قدم چهارم: اندازه شرکت خود را با آژانس تبلیغاتی تطابق دهید اگر کسب و کار کوچکی راه انداخته اید بهتر است با یک شرکت تبلیغاتی کوچک همکاری کنید.

آژانس های تبلیغاتی بزرگ خدمات بیشتری ارایه میدهند اما ممکن است توانایی بالای خود را صرف مشتریانی کنند که رزومه قوی و بیشتری دارند .

در شرکت های تبلیغاتی کوچکتر ممکن است تنها با یک نفر همکاری کنید و به توانایی یک شخص نیاز داشته باشید و شاید آن یک نفر مدیر عامل شرکت باشد.

از این گذشته اگر شما یک شرکت کوچک دارید نیازی به خدمات گسترده ای که شرکت های تبلیغاتی بزرگ ارایه می دهند به هیچ وجه ندارید.

قدم پنجم: بر روی آژانس تبلیغاتی که مورد علاقه شما است بیشتر تمرکز کنید.

 

تهیه شده در: parmoon.com