,

چگونه یک آژانس تبلیغاتی انتخاب کنید؟

چگونه یک آژانس تبلیغاتی انتخاب کنید؟

آژانس تبلیغاتی که شما انتخاب می‌کنید ممکن است تبلیغات شما را از تبلیغات چاپی گرفته تا کمپین‌های تبلیغاتی انجام بدهد و نقش تعیین‌کننده‌ای در معرفی شرکت شما به مشتریان ایفا کند. در این مقاله پنج قدم اساسی برای رسیدن به این هدف را معرفی می‌کنیم.

قدم اول

تصمیم بگیرید به چه چیزی نیاز دارید؟ قبل از اینکه پولی به شرکت تبلیغاتی پرداخت کنید در ابتدا به درستی فکر کنید که برای بازاریابی به چه ابزاری نیاز دارید؟ ممکن است تنها به یک کپی رایتر و یا گرافیست نیاز داشته باشید و نه یک شرکت تبلیغاتی، گرچه برای یک کمپین تبلیغاتی وسیع، حتما به یک آژانس تبلیغاتی نیاز پیدا می‌کنید. همچنین در تصمیم‌گیری برای نوع رسانه‌ی تبلیغاتی و یا محل قرارگیری تبلیغات نیاز دارید تا با یک شرکت تبلیغاتی مشورت کنید. برخی از آژانس‌های تبلیغاتی در زمینه‌های خاصی تبحر و تخصص دارند مانند تبلیغات رادیویی و تلویزیونی، در حالیکه تمام شاخه‌های تبلیغات جزو خدمات آن آژانس می‌باشد. گذشته از این، برخی از شرکت‌های تبلیغاتی روی ایجاد جنس متفاوتی از تبلیغات تمرکز می‌کنند، در حالیکه سایر شرکت‌ها به شما کمک می‌کنند تا اهداف و نیازهای بازار را تعریف کنید.

مطلب مرتبط: راهنمای انتخاب بهترین نوع تبلیغات برای اهداف مختلف

قدم دوم

بودجه‌ی تبلیغات خود را مشخص کنید. اغلب شرکت‌های تبلیغاتی بزرگ پول بیشتری را نسبت به آژانس‌های کوچکتر از شما می‌گیرند، مخصوصا اگر خدمات بیشتری ارائه بدهند.

اگر بخواهید با یک آژانس تبلیغاتی برجسته همکاری کنید ممکن است توان پرداخت هزینه‌های آن را نداشته باشید، بنابراین مجبور می‌شوید خدمات محدودتری را انتخاب کنید، درصورتی‌که می‌توانید طرح کامل‌تری را با یک آژانس معمولی اجرا کنید.

قدم سوم

آژانس تبلیغاتی

درباره‌ی محل آژانس تبلیغاتی تصمیم بگیرید. با وجود امکاناتی مانند ایمیل، ویدیو کنفرانس و سایر اپلیکیشن‌های ارتباطی، بیشتر از هر زمان دیگری ارتباطات آسان شده است و دیگر محدودیت انتخاب آژانس در شهر خودتان وجود ندارد.

قدم چهارم

اندازه‌ی شرکت خود را با آژانس تبلیغاتی تطبیق بدهید. اگر کسب‌وکار کوچکی راه انداخته‌اید، پس بهتر است با یک شرکت تبلیغاتی کوچک همکاری کنید.

آژانس‌های تبلیغاتی بزرگ خدمات بیشتری ارائه می‌دهند، اما ممکن است توانایی بالای خود را صرف مشتریانی کنند که رزومه‌ی قوی‌تر و بیشتری دارند.

در شرکت‌های تبلیغاتی کوچکتر ممکن است تنها با یک نفر همکاری کنید و به توانایی یک شخص نیاز داشته باشید و شاید آن یک نفر مدیرعامل شرکت باشد.

افزون‌براین، اگر شرکت شما کوچک است، اصلا نیازی به خدمات گسترده‌ی شرکت‌های تبلیغاتی بزرگ ندارید.

قدم پنجم

روی آژانس تبلیغاتی که مورد علاقه شما است بیشتر تمرکز کنید.

 

تهیه شده در: parmoon.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 7 =