,

چاپ دیجیتال و ویژگی‌های منحصر به فرد آن را بهتر بشناسیم چاپ دیجیتال و تاثیر آن بر صنعت چاپ

چاپ دیجیتال و ویژگی‌های منحصر به فرد آن را بهتر بشناسیم

امروزه دنیای چاپ دیجیتال برای همه، از فردی که می‌خواهد عکس‌هایش را چاپ کند گرفته تا شرکت‌های برتر در دسترس است. همان‌طور که کیفیت کلی چاپ بهبود یافته، مفاهیم چاپ دیجیتال نیز بسیار واضح‌تر شده‌اند.

چاپ سریع‌تر

چاپ دیجیتال با عملکرد سریعش صنعت چاپ را متحول کرده است. اگر به چاپ فوری نیاز داشته باشید یا بخواهید موارد زیادی را به‌سرعت چاپ کنید، چاپ دیجیتال انتخاب بدیهی شماست چراکه تنظیمات اضافه‌ای ندارد و با وجود سرعت بالای چاپ، کیفیت تصویر تغییر نمی‌کند.

کیفیت چاپ پیشرفته

چاپ دیجیتال که پیشرفته‌تر از چاپ لیتوگرافی و روش خیلی ساده‌تری برای چاپ تصاویر موردنظر است تا به امروز روش ایده‌آلی برای همه‌ی افراد بوده است.

شیوه‌های چاپ چندمنظوره

بهترین ویژگی چاپ دیجیتال این است که انتخاب چندمنظوره‌ای است؛ به این معنا که شما می‌توانید عکس، متن یا هر چیز دیگری را روی انواع کنواس یا کرباس (پارچه بوم نقاشی) و سطوح مختلف چاپ کنید.

صرفه‌ی اقتصادی

روش‌های چاپ دیجیتال به‌علت مصرف اندک جوهر و زمان‌بر نبودن، ازنظر اقتصادی به‌صرفه هستند. همچنین طی سال‌های اخیر قیمت چاپگرهای دیجیتال کاهش چشمگیری داشته و نسبت به قبل جمع‌و‌جور‌تر نیز شده‌‌اند.

طیف وسیع‌تر رنگ‌ها                                 

در مقایسه با گذشته، هم‌اکنون مصرف کنندگان می‌توانند رنگ‌های متنوع‌تر و بیشتری انتخاب کنند. اکنون با وجود چنین طیف رنگی غنی‌، شرکت ها و نیز افراد می‌توانند یک تصویر به‌خوبی سفارشی‌شده که بازتابی از برندشان باشد، یا صرفا تصویری از عزیزشان را چاپ کنند. سیستم رنگ پانتون به‌تنهایی ۱۸۷۶ الگوی رنگ دارد.

چاپ دیجیتال

مطلب مرتبط: انواع روش‌ها و تکنیک‌های چاپ در صنعت تبلیغات

پروژه‌های تعاملی

تکنیک‌های پیشرفته، مثل رنگ‌های ترمو قادرند یک روند چاپ واقعا تعاملی ایجاد کنند. کافی است که به نوشیدنی‌های برند «جین» (gin) نگاهی بیندازیم تا دریابیم پروژه‌های چاپ چطور به‌سوی تعاملی‌تر شدن پیش می‌‌روند. چاپ «کیوآر کد» (QR Code) نیز ایده‌‌ای انقلابی است. این فرایند چاپ دیجیتال هنوز هم برای مصرف‌کنندگان خانگی که عضوی از آن فرایند هستند می‌تواند تعاملی باشد.

وقتی صحبت از دنیای چاپ دیجیتال باشد، مهارت‌های هنری، عکاس و طراح هنوز هم اهمیت دارند. گرچه این فناوری راه درازی پیموده است اما دستیابی به تصویر مطلوب، بدون داشتن مهارت‌های فردی لازم ممکن نیست. امروزه بسیاری از شرکت‌ها برای طراحی و چاپ تصویر دلخواه شما روی انواع مختلف مواد، آموزش‌های آنلاین و راهنمایی‌های قدم‌به‌قدم ارائه می‌کنند.

عکس‌های خیره‌کننده

دنیای چاپ دیجیتال پروسه‌ی چاپ عکس‌ها را هموارتر کرده است. در نتیجه‌ی این فناوری توسعه‌یافته، امروزه عکس‌ها واضح‌تر، روشن‌تر و نیز تراکم پیکسلی خیلی بالاتری دارند و این یعنی می‌توان عکس را روی کنواس یا کرباس (بوم نقاشی)، لباس و سرامیک‌ها و … نیز چاپ کرد.

 

برگرفته از https://channels.theinnovationenterprise.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =