, ,

پنج مهارت مهم بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۱۷

بازاریابی دیجیتال

با رشد و توسعه‌ی تکنولوژی‌های بازاریابی، کانال‌ها و پلتفرم‌ها، مجموعه مهارت‌های متخصصان بازاریابی دیجیتال نیز باید رشد کند تا این افراد بتوانند استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را در سال ۲۰۱۷ با موفقیت اجرا کنند. آیا تیم بازاریابی شما از مهم‌ترین مهارت‌هایی که برای موفقیت مستمر و تلاش‌های ارتقا یافته به آنها نیاز دارد، برخوردار است؟ در این مقاله با ۵ مهارت آشنا می‌شوید که در بازاریابی دیجیتال به آنها نیاز دارید.

۱. آنالیز داده‌ها

احتمالا مهمترین مهارت در بازاریابی دیجیتال سال ۲۰۱۷ و فراتر از آن، آنالیز داده‌هاست.

با توجه به اهمیت فزاینده و فراوانی داده‌های مشتریان (که به واسطه‌ی اینترنت اشیاء، فراوانی بیشتری نیز خواهد داشت)، بازاریاب‌های حرفه‌ای باید با اندازه‌گیری، شاخص‌ها و آنالیز داده‌ها احساس راحتی کنند.

مهارت‌های آنالیز داده‌ به بازاریاب‌ها اجازه می‌دهد که به مهم‌ترین پرسش پاسخ بدهند: «این کار جواب میده؟» پرسشی که سبب ایجاد کمپین‌های بازاریابی موثرتر و هدفمندتر، شخصیت ارتقاءیافته‌ی مشتریان، قابلیت‌های شخصی‌سازی بهبودیافته، نرخ‌ دفع کاربر کمتر و حفظ مشتری بیشتر و سایر مزایای دیگر می‌شود.

به زبان ساده، اگر شرکت‌های تجاری از تیم‌های بازاریابی خود انتظار دارند که به طور موثر و موفقیت‌آمیزی عمل کنند و در سال ۲۰۱۷ مشتریان  بیشتری را ترغیب کنند، باید بازاریاب‌های دیجیتال حرفه‌ای استخدام کنند که کار آنالیز داده‌ها را به خوبی انجام می‌دهند.

۲. دانش پایه HTML/CSS

مهارت‌های لازم برای بازاریابی دیجیتالی

تجربه‌‌ی پایه HTML و CSS مهارت بازاریابی دیجیتال مهم دیگری برای سال ۲۰۱۷ هستند. قطعا، شما نیاز ندارید تیم بازاریابی‌تان با اسکرچ (Scratch) وبسایت بسازد، اما داشتن بازاریاب‌هایی که مهارت‌های کدنویسی پایه داشته باشند به تجارت شما کمک می‌کند که پیام خود را از طریق طراحی گرافیکی، واضح‌تر نمایش بدهد و این توانایی بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال است.

بازاریاب‌هایی که مهارت‌های HTML/CSS دارند می‌توانند طراحی و ظاهر هر چیزی را به‌روزرسانی کنند و بهبود ببخشند. آنها می‌توانند هر چیزی را از صفحه‌ی فرود گرفته تا کمپین‌های بازاریابی ایمیلی به کانال‌های مؤثرتری برای تولید مشتری راغب تبدیل کنند که درنهایت، فروش بیشتر را به همراه خواهد داشت.

۳. تسلط بر ابزار اتوماسیون بازاریابی

با ظهور روش‌های پیشرفته‌ی اتوماسیون بازاریابی، شرکت‌های تجاری نیازمند متخصصانی با تجربه‌ی هدایت این پلتفرم‌های متعدد هستند.

شرکت‌های تجاری به اتوماسیون بیشتر متکی شده‌اند زیرا اتوماسیون به تیم‌های بازاریابی دیجیتال اجازه می‌دهد به نحو مؤثرتری در زمان بسیار کمتری به فعالیت بپردازد و سبب ایجاد درآمد بیشتری برای شرکت شوند. ایمیل‌های خودکار، کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا سبب جذب مشتریان راغب بیشتر و بهتر و درنتیجه فروش بیشتر می‌شوند.

برای بهره بردن از مزایای ارائه شده از سوی این تکنولوژی‌ها، تیم‌های بازاریابی دیجیتال باید به انواع روش‌های اتوماسیون بازاریابی مسلط باشند. ابزارهایی نظیر HubSpot، Marketo و Pardot همراه با Saleforce امروزه در شرکت‌های تجاری و در طیف وسیعی از صنایع رایج شده‌اند.

این تکنولوژی‌ها متفاوت هستند، بنابراین داشتن بازاریاب‌های حرفه‌ای که در کار با ابزارهای اتوماسیون مورد استفاده در کسب و کار شما تبحر داشته باشند، ضروری است.

۴. بازاریابی محتوا

مهارت‌های لازم برای بازاریابی دیجیتالی

بازاریابی محتوا به سرعت به بستری برای استراتژی بازاریابی در سال‌های اخیر تبدیل شده است.

ایجاد محتوای باکیفیت درباره‌ی موارد مهم از دید مخاطب در جذب مخاطبان و مشتریان به کسب و کار شما کمک می‌‎کند و دیگر نیاز ندارید پیام‌ها و تبلیغاتی را که آنها یاد گرفته‌اند نادیده بگیرند یا بلاک کنند، حذف کنید.

سرمایه‌گذاری روی بازاریاب‌های دیجیتال با مهارت‌های نوشتن و بازاریابی محتوا منجر به افزایش ترافیک وبسایت شما و رتبه‌ی بالاتری در موتور جستجوی ارگانیک (برعکس نتایج جستجوی غیرارگانیک که شامل تبلیغات پرداخت به ازای کلیک می‌شوند) خواهد شد که قطعا فروش بیشتری را نیز برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت.

۵. SEO

در نهایت، مهارت‌های بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) لیست مهارت‌های مهم بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۷ را به اتمام می‌رسانند. به منظور بالا بردن رتبه‌ی محتوا، وبسایت، محصولات و اپلیکیشن‌ها در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) و داشتن مشتریان بیشتر، باید بازاریاب‌های ماهر در زمینه‌ی SEO داشته باشید.

انتظار می‌رود اهمیت مهارت‌های SEO برای متخصصان بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۷، با هوشمندتر شدن موتورهای جستجو و به‌روزرسانی الگوریتم‌های آنها، به شدت افزایش یابد.

داشتن یک تیم بازاریابی با مهارت‌های SEO به‌روز اهمیت بالایی دارد. دریافت مرتبه‌های بالاتر در موتور جستجو برای وبسایت و محصول و صفحات سرویس شما سبب دسترسی بالاتر مخاطبین، ترافیک بیشتر و درنتیجه مشتریان راغب بیشتر و فروش بیشتر می‌شود.

نگاه به آینده

تسلط بر ابزار اتوماسیون بازاریابی، آنالیز داده، دانش پایه HTML/CSS، بازاریابی محتوا و مهارت‌های SEO اولویت‌های اصلی هنگام استخدام بازاریاب‌های دیجیتال در سال ۲۰۱۷ خواهند بود. آن دسته از شرکت‌های تجاری که دارای تیم‌های بازاریابی دیجیتالی با این مجموعه مهارت‌ها هستند، استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال موفق‌تر و موثرتری در سال پیش رو خواهند داشت.

پس حتما زمانی را به بررسی مجموعه مهارت‌های تیم بازاریابی دیجیتال خود اختصاص بدهید تا تضمین کنید که از رقبای خود به واسطه‌ی داشتن کارمندان بهترشان، عقب نمی‌مانید.

 

برگرفته از: marketingprofs.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =