, ,

کاتالوگ خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

کاتالوگ خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

طراحی کاتالوگ بخش مهمی از از طرح‌های بازاریابی بسیاری از شرکت‌ها است. کاتالوگ‌ها را می‌توان قدرت‌مندترین ابزار بازاریابی برای کسب اطلاعات درباره‌ی محصولات و خدمات یک شرکت دانست. آنها را می‌توان در صندوق پستی دریافت کرد و درباره‌ی جزییات یک محصول، خارج از فضای فروشگاه بیشتر اطلاعات کسب کرد. حتی ممکن است که در بسته‌های پستی کاتالوگ‌هایی به دستمان برسد که بعد از اولین خرید ما را به خرید بیشتر ترغیب کند.

کاتالوگ‌ها در خانه می‌مانند و روی کانترهای آشپزخانه می‌بینمشان که گوشه‌هایشان تا شده یا محصول مورد علاقه‌ی موجود در آن علامت‌گذاری شده است. اما همه‌ی کاتالوگ‌ها هم زیاد در خانه دوام نمی‌آورند. به بعضی از آنها فقط نگاهی سطحی می‌اندازیم و برخی دیگر را ندیده روانه‌ی سطل آشغال می‌کنیم. فقط چون همه‌ی کاتالوگ‌ها را نگه داشته‌اید و آشپزخانه غرق در کاتالوگ شده به معنای آن نیست که هر مشتری بالقوه‌ای که آن را دریافت کرده وقت باارزشش را صرف آن می‌کند، خصوصا اگر خسته‌کننده یا بی‌هدف باشد.

اهمیت طراحی کاتالوگ

طراحی چشم‌گیر و هوشمندانه، تصاویر جذاب و ساختارمندی، سنگ‌بنای یک طراحی خوب به حساب می‌آیند. نباید از نظر دور داشت که صنایع متفاوت به رویکردهای متفاوتی در طراحی کاتالوگ نیاز دارند؛ به عنوان مثال طراحی مناسب برای یک عمده فروشی لوازم ورزشی با یک ساعت‌سازی سفارشی فرق دارد. همیشه این موضوع یادتان باشد که یک الگو جوابگوی تمام نیازهای دنیای طراحی کاتالوگ نیست.

خب، پس از کجا باید شروع کرد؟ بیایید به چند روش کلیدی طراحی کاتالوگ نگاهی بیاندازیم.

اهمیت طراحی کاتالوگ

برای مخاطب خودتان کاتالوگ طراحی کنید

عملکرد یک کاتالوگ به چگونگی فروش محصول بستگی دارد. طراحی خود را مناسب مشتری هدف خود کنید. اگر مخاطب هدف شما جوان است روش طراحی بروشور با طراحی برای افراد مسن فرق دارد. اگر گروه‌های مختلفی مخاطب شما هستند شاید بهتر باشد که برای تطبیق با گوناگونی سبک و امیال مخاطبان خود، طراحی چندگانه‌ای در نظر بگیرید.

اندازه و فرمت کاتالوگ

به محصولات خود فضای لازم را بدهید؛ زمان طراحی کاتالوگ باید آن را به اندازه‌ای بزرگ طراحی کنید که برای نشان دادن تمام محصولات‌ موجود و جلب کردن توجه به مهم‌ترین محصولات یا خدمات کافی باشد. حتما تعداد صفحات، فرمت بروشور و احساسی را که در مشتری ایجاد می‌کند، در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر در جاویژه بازاری مثل ساعت سفارشی یا عکاسی هنری هستید، شاید به یک بروشور خشک و رسمی نیاز داشته باشید که در هر صفحه از آن آیتم‌های اندکی وجود داشته باشند که بتواند کیفیت و یگانگی کار شما را نشان دهد.

علاوه بر آن، این نوع از مخاطب احتمالا به کیفیت بالای کاغذ، کیفیت تصاویر و وضوح رنگ‌ها نیز توجه خواهد کرد. باید برای مشتری تعلیق ایجاد کنید تا وارد جزئیات محصول شود و «قصه‌ی» کار شما را بشناسد.

در طراحی کاتالوگ از عکس‌های باکیفیت استفاده کنید

عکس‌های محصولات و خدمات، کانون کاتالوگ هستند. باید تصاویر محصولات و خدمات مهم، بزرگ‌تر از آنهایی باشد که اهمیت کمتری دارند. تصاویر خوب، محصولات موجود در بروشور را برای مشتری جذاب می‌کنند و فروش را افزایش می‌دهند. نور عکس‌ها حتما باید خوب و کیفیت آنها برای چاپ قابل قبول باشند. کیفیت ۳۰۰ dpi و بالاتر از این، قابل قبول هستند.

در طراحی کاتالوگ از عکس‌های باکیفیت استفاده کنید

مطلب مرتبط: انواع مختلف عکاسی تجاری

برای ارزیابی اجرای کاتالوگ وقت بگذارید. شاید بتوان طی روند طراحی بروشور این سوالات را پرسید:

  • پرفروش‌ترین محصول کدام است؟ جای آن در بروشور کجاست؟
  • آیا قسمتی از کاتالوگ بی‌فایده مانده است؟ کدام قسمت؟
  • آیا تصویر کلی بروشور و احساسی که ایجاد می‌کند به فروش یا عدم‌فروش محصولات کمک می‌کند؟
  • بعد از چاپ کاتالوگ چقدر زمان برد تا شاهد فروش محصولات باشید؟
  • همچنین یادتان باشد از مسئولین بخش فروش بپرسید که عملکرد یا بازخورد بروشور چطور بوده است.

طراحی بروشور به زمان، تعهد، صبر و آزمون نیاز دارد اما اگر مسیر درستی انتخاب کنید به افزایش فروش و حفظ مشتری کمک خواهد کرد.

 

برگرفته از: printingforless.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =