,

هر آنچه باید درباره‌ی ویژگی شراکت پولی اینستاگرام بدانید

هر آنچه باید درباره‌ی ویژگی شراکت پولی اینستاگرام بدانید

کمی قبل‌تر در امسال، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) تصمیم گرفت اینفلوئنسرهایی که بدون توافقات آشکار پولی محصولات تبلیغ می‌کردند را تحت فشار بگذارد. اگرچه کمیسیون تجارت فدرال قصد ندارد مردم را تحت پیگرد قانونی قرار دهد، می‌خواهد اینفلوئنسرها طریقه‌ی کار خود را عوض کنند. اینستاگرام با افشای مشارکت پولی خود راهکاری پیشنهاد کرد. اخیرا اینستاگرام نام آن را ابزار محتوای تبلیغاتی اینستاگرام گذاشته است.

ویژگی شراکت پولی اینستاگرام چیست؟

قبل از اینکه اینستاگرام ویژگی جدیدش را معرفی کند،‌ اینفلوئنسرهای متعهد موضع خود را با استفاده از هشتگ‌های #brand #ad #sp مشخص می‌کردند. کمیسیون تجارت فدرال این هشتگ‌ها را زیر سؤال برد و مدعی شد که آنها اغلب در دید آشکار قرار نمی‌گرفتند. این کمیسیون حتی استفاده از عباراتی مثل «Thanks {Brand}» را هم قبول نکرد.

آن دسته از ما که در این صنعت مشغول به کار هستیم می‌دانیم که چقدر اینفلوئنسر مارکتینگ محبوب و موفق است. اما کاربر معمولی رسانه‌های اجتماعی که با اکانت اینستاگرام خود کار می‌کند، علاقه‌ی کمی به بازاریابی دارد و شاید هرگز عبارت «اینفلوئنسر مارکتینگ» را نشنیده باشد. کمیسیون تجارت فدرال مصمم است که بازاریابان و اینفلوئنسرها این دسته از افراد را گمراه نکنند و می‌خواهد هر پیامی واضح باشد و هیچ جایی برای فریب دادن باقی نماند.

هدف ویژگی شراکت پولی اینستاگرام حل این مشکل است

وقتی یک اینفلوئنسر پستی پولی یا حمایت‌شده می‌گذارد، حالا از زیرتیتر «شراکت پولی با» و لینکی به حساب اسپانسر استفاده می‌کند. این عبارات در بالای پست‌های فرد و زیر نام اینفلوئنسر نمایش داده می‌شود. البته استفاده از این ویژگی برای برندها ضروری نیست و یک گزینه‌‌ی دلخواه است. استفاده از هشتگ #ad در جایی که دیده شود هم کافی است.

آیا مزایایی برای برندها و اینفلوئنسرها وجود دارد؟

ویژگی شراکت پولی اینستاگرام چیزی بیشتر از افشای حمایت مالی است. برای شروع، این ویژگی شامل لینکی مستقیم به اکانت اسپانسر است. علاوه بر این، اینفلوئنسرهای برتر در رابطه با برندهایی که ارائه می‌دهند گزینشی عمل می‌کنند. مخاطبان این قضیه را می‌فهمند و به همین دلیل به نظرات آنها اعتماد می‌کنند.

همچنین این ویژگی بیش از حد مزاحم نیست. مسلما در بالای پست وجود دارد، اما نگاه خواننده را به خود جلب نمی‌کند یا بر محتوای پست غالب نیست.

به علاوه، این ویژگی شامل ردیابی امکان بالقوه است تا آسانتر بتوان دید که عملکرد یک پست مشخص چطور است. اینفلوئنسرها می‌توانند اطلاعاتی درباره‌ی پست‌شان را در اینستاگرام اینسایتز (Insights) خود ببینند. شرکت اسپانسر می‌تواند اطلاعات دسترسی و مشارکت درباره‌ی هر پست حمایت‌شده را در اینسایتز صفحه‌ی فیسبوک خود ببیند (یادتان باشد که فیسبوک مالک اینستاگرام است). در مورد استوری‌های اینستاگرام، برندها تا چهارده روز می‌توانند جزئیات دسترسی، تعداد ضربات برای جلو رفتن (taps forward)، تعداد ضربات برای عقب رفتن (taps backward)، جواب‌ها و خروج‌ها را ببینند.

فراگیر شدن تدریجی ویژگی شراکت پولی

اینستاگرام ابتدا این ویژگی جدید را در ماه ژوئن اعلام کرد، یعنی چند ماه بعد از اینکه کمیسیون تجارت فدرال شروع به ارسال نامه‌های اخطار کرده بود. مدتی طول کشید تا این عملکرد را به حد ایده‌آل برسد و برای همه‌ی کاربران فعال شود.

این شبکه‌ی اجتماعی شراکت پولی را در ماه ژوئن برای نمونه‌ی کوچکی از اینفلوئنسرها راه‌اندازی کرد که برای چند ماه نسخه‌ی آزمایشی را اجرا می‌کردند.

آنها در ماه سپتامبر این ابزار را (که دیگر به آن ابزار محتوای تبلیغاتی اینستاگرام می‌گفتند) برای کاربران بیشتری گسترش دادند. آنها دسترسی به این ابزار را برای افراد مشهور، اینفلوئنسرها، شخصیت‌های شناخته‌شده و ناشران و نیز برندهای بیشتری بسط دادند. همزمان، دسترسی به اینسایتز را برای تمام برندهایی که دارای صفحه‌ی تجاری بودند، فراهم کردند. اینستاگرام شروع به پیاده‌سازی سیاست‌های جدید و اجرای قوانین کرد.

تغییر دیگر در معرفی تأیید شراکت بود که به برندها این امکان را می‌داد تا محتوای اینفلوئنسر را قبل از آنکه در پستش به آنها اشاره کند، تأیید کنند.

مطلب مرتبط: رسانه های اجتماعی تا سال ۲۰۱۸ و بعد از آن به کجا می رسند؟

انواع تیترهای شراکت پولی اینستاگرام

با به‌روزرسانی ماه ستپامبر، اینستاگرام سه شکل مختلف پیشنهاد کرد که چطور اینفلوئنسرها می‌توانستند عبارت محتوای برند شده‌ی خود را نشان دهند:

۱. تیتر دو خطی در بالای فید نام اینفلوئنسر در خط اول و عبارت «شراکت پولی با نام اکانت برند}» در خط دوم

۲. تیتر سه خطی در بالای فید نام اینفلوئنسر در خط اول، عبارت «شراکت پولی با نام اکانت برند}» در خط دوم، اطلاعات اضافی مثل مکان برند در خط سوم

۳. تیتر پست استوری‌ها مثل اطلاعات تیتر دو خطی که بالای عکس استوری اضافه می‌شود

انواع تیترهای شراکت پولی اینستاگرام

به‌روزرسانی‌های ماه نوامبر برای این سیاست

اینستاگرام از ابتدای نوامبر دسترسی به این ابزار را گسترش داد. حالا این ابزار برای تمام اکانت‌هایی که به داده‌های اینسایتز دسترسی دارند موجود است و انتظار می‌رود که از آن استفاده کنند. مشخصا، این ابزار برای آن دسته از افراد علاقه‌مند به اینستاگرام قابل استفاده است که سطح مشارکت‌شان بالا در نظر گرفته می‌شود.

اینستاگرام به تولیدکنندگان محتوا گفته است که اگر محتوایی تولید می‌کنند که به نظرشان نقض‌کننده‌ی دستورالعمل‌های جدید است، به اینستاگرام اطلاع دهند.

 

برگرفته از: pmyb.co.uk

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − نوزده =