اکانت منیجر های راست مغز موفق‌تر هستند یا چپ مغز؟

اکانت منیجر های راست مغز موفق‌تر هستند یا چپ مغز؟

همه‌ی ما درباره‌ی نیمکره‌های راست و چپ مغز و وظایف هر یک از آنها شنیده‌ایم. نیمکره‌ی راست مغز عملکردهای خلاقانه دارد و نیمکره‌ی چپ مغز از ویژگی‌های تحلیل‌گرایانه برخوردار است.  بیشتر افراد راست‌مغز، احساسی و بیشتر افراد چپ‌مغز، منطقی هستند. لئونارد سامر (Leonard Sommer) و برادرش که یک آژانس تبلیغاتی را در آلمان اداره می‌کنند در جستجوی دانستن رمز حرفه‌ای شدن افراد در حوزه‌ی بازارایابی به خصوص اکانت منیجر ها بودند. آنها روی فعالیت مغز تمرکز کردند تا دریابند این گونه افراد چپ‌مغز یا راست‌مغز هستند.

مطالعه‌ی آنها در آلمان بر روی ۹۸۰ بازاریاب حرفه‌ای انجام شد و نتایج نشان داد که ۴۳ درصد از بازاریاب‌های آلمانی چپ‌مغز و تنها ۲۴ درصد آنها راست‌مغز هستند. ۳۳ درصد شرکت‌کنندگان این تحقیق نیز توانایی یکسانی در تصمیم‌گیری با کمک دو نیمکره‌ی مغزشان داشتند.

این مطالعه در آمریکا نیز بر روی یک میلیون نفر انجام شد. نتیجه‌ی به‌  دست آمده این بود که ۳۶ درصد افراد چپ‌مغز و ۳۰ درصد افراد راست‌مغز بودند و ۳۴ درصد میان دو نیمکره‌ی مغزشان تعادل داشتند.

وقتی به باارزش‌ترین ویژگی‌های شخصیتی یک اکانت منیجر در شاخه‌ی بازاریابی فکر می‌کنید، چه چیزهایی به ذهن‌تان می‌رسد؟ این افراد خلاق هستند یا تحلیل‌گر؟ چپ‌مغز هستند یا راست‌مغز؟

ویژگی‌های یک اکانت منیجر چپ‌مغز

چپ مغزها- اکانت منیجر

۶۸ درصد اکانت منیجر های شرکت تِک‌وایز (TechWyse) چپ‌مغز هستند.

تحلیل‌گری

اکانت منیجر ها مدام در حال تحلیل داده‌های کمپین‌های بازاریابی دیجیتالی هستند. آنها همیشه در حال استفاده از بخش تحلیل‌گر مغزشان هستند، خواه با کمک گوگل انالیتیکس برای تعیین این که افراد چه مسیری را طی می‌کنند تا از بازدیدکننده به کاربر و مشتری وبسایت تبدیل شوند، خواه با کمک اَدوُردز  برای بررسی سهم ایمپرشن (Impression یا تعداد افرادی که یک تبلیغ را مشاهده کرده‌اند) و یا برای یافتن داده‌های لازم برای کامل کردن یک تحلیل رقابتی.

مطلب مرتبط: بازاریابی آنلاین

زبان

بدون‌شک همه‌ی ما قبول داریم که مهارت‌های ارتباطی، ویژگی مهم یک اکانت منیجر است. اکانت منیجر ها باید بتوانند با مشتریان و اعضای دیگر تیم به‌نحو مؤثری ارتباط برقرار کنند. کار آنها این است که داده‌های پیچیده‌ی وبسایت شما و کمپین‌های بازاریابی را دریافت کنند و آن اطلاعات را به مشتریانی منتقل کنند که ممکن است هیچ تجربه‌ای از فضای  دیجیتال نداشته باشند. به‌علاوه، باید گزارش‌های مفصلی را کامل کنند و هر روز از طریق ایمیل یا تلفن با مشتریان و اعضای تیم در تماس باشند تا سلامت حساب مشتریان‌ خود را تضمین کنند.

استراتژی

بخش جذاب اکانت منیجر بودن، یافتن استراتژی  برای مشاغل مختلف است. نقش اکانت منیجر ها، درک صنایع مختلف، اهداف و انتظارات آنهاست. این افراد با برخورداری از این درک، قادر به ایجاد یک استراتژی بازاریابی هستند که اهداف صاحبان صنایع را با تخصص بازاریابی دیجیتال تطبیق می‌دهد.

جزئیات

آیا تاکنون در تبلیغات متوجه اشتباه املایی شده‌اید؟ این موارد پیش می‌آیند. در یک گزارش، چیزی به کوچکی یک نقطه‌ی اعشاری می‌تواند فرق بین یک کمپین تبدیل موفق و یک کمپین تبدیل ضعیف باشد. این جزئیات می‌تواند میزان دقت اکانت منیجر را به اکانت یک مشتری زیر سؤال ببرد. وقتی بررسی داده‌ها به یک عادت روزمره تبدیل شود، ممکن است مغز گاهی مثل ساعت کار نکند. اکانت منیجر ها نباید در اثر تکرار مرتکب اشتباه شوند و باید به جزئیات اهمیت زیادی بدهند.

حوزه‌های دیگری از توانایی چپ‌مغزها:

 • ریاضی
 • اعداد
 • استدلال
 • آمار
 • عقلانیت
 • منطق

ویژگی‌های یک اکانت منیجر راست‌مغز

راست مغزها- اکانت منیجر

۲۲ درصد اکانت منیجر های تِک‌وایز راست‌مغز هستند.

حس ششم

حس ششم جزء مهمی از شخصیت یک اکانت منیجر است. به عبارت دیگر، حس ششم قدرت بزرگ آنهاست. اکانت منیجر ها فقط به مشکلات واکنش نشان نمی‌دهند، بلکه مشکلات را پیش‌بینی می‌کنند. این حس به آنها اجازه می‌دهد به محض مشاهده‌ی نشانه‌ای از بی‌فایده بودن یک استراتژی، راه‌حل ارائه کنند. این افراد به توانایی‌شان اطمینان دارند.

کنجکاوی

کنجکاوی از ضروریات شخصیتی یک اکانت منیجر است. فضای دیجیتال همیشه در حال تغییر و رقابتی شدنِ فزاینده است. یک اکانت منیجر موفق هرگز به آنچه که می‌داند اکتفا نمی‌کند و برای پیشرفت مهارت‌هایش تلاش می‌کند. اکانت منیجر ها می‌دانند که همیشه امکان ارتقاء دانش و مهارت‌هایشان وجود دارد، به همین دلیل به‌طور مداوم در حال یادگیری هستند تا در فضای آنلاین، به‌روز و اهل رقابت باقی بمانند.

خواندن عواطف

اگر به کسی بگویید اکانت منیجر هستید، عبارت «راضی نگه‌داشتن مشتری» معمولا نخستین چیزی است که به ذهنش می‌رسد. متأسفانه، اکانت منیجر هم از آن القاب شیک و دهان‌پرکن است. درصورتی‌‌که، لازمه‌ی راضی نگه‌داشتن مشتریان این است که قادر باشید با آنها ارتباط صمیمانه و شخصی برقرار کنید. موفق‌ترین اکانت منیجر ها کسانی هستند که مشتریان‌شان را شخصا می‌شناسند و این شناخت شامل نام خانوادگی‌، حیوانات خانگی‌، تیم ورزشی محبوب‌ و تفریحات آخر هفته‌‌ی مشتریان‌شان می‌شود. یک اکانت منیجرِ موفق با مشتری خود ارتباط حسی برقرار می‌کند و اعتماد او را جلب می‌کند. حاصل این ارتباط، ایجاد مشارکت‌های موفقیت‌آمیز است.

مطلب مرتبط: بهبود ارتباطات بازاریابی شما با استفاده از بینش بازاریابی حسی

آینده‌نگری

سرانجام کار چه خواهد شد؟ قرار است به چه اهدافی برسید؟ تمرکز روی جزئیات به صورت روزانه و ماهانه کافی نیست. مدیریت اکانت، آینده‌نگری را هم دربرمی‌گیرد. صاحبان مشاغل معمولا روی مقایسه‌ی عملکرد یک ماه با ماه قبل تمرکز می‌کنند. این طرز تفکر یک اکانت منیجر نیست. اکانت منیجر سرانجامِ کار را پیش‌بینی می‌کند، داده‌های سه ماهه یا سال به سال را بررسی می‌کند تا موفقیت استراتژی‌ها و کمپین‌های آنلاین را تضمین کند.

پس آینده‌نگری به این معناست که کمپین‌ها و استراتژی‌ها را از همه‌ی زوایا بررسی کنید.

حوزه‌های دیگری از توانایی راست‌مغزها:

 • شناسایی چهره
 • موسیقی
 • رنگ
 • برآوردها و مقایسه‌ها
 • تصورات بصری و سردرآوردن از دیده‌ها
 • تفسیر متن و لحن صدای افراد

و اما باقی تیم اکانت منیجر ها چگونه افرادی بودند؟ ۱۰ درصد اکانت منیجرهای تِکوایز در آزمون راست/چپ‌مغزی، نمره‌ی ۵۰/۵۰ گرفتند.

پروفسور استیون ویلسون از کالج دانشگاهی لندن در مصاحبه‌ای با لایو سایِنس گفت: «عدم‌تقارن مغز برای کارکرد درست مغز ضروری است. این عدم‌تقارن به دو نیمکره‌ی مغز اجازه‌ی تخصص یافتن، بالا رفتن توان پردازش و گریز از موقعیت‌های متضادی را می‌دهد که در آنها، هر دو نیمکره تلاش می‌‌کنند مسئولیت را به عهده بگیرند.»

مزیت کار کردن با گروه چپ‌مغزها و راست‌مغزها، همکاری است. چپ‌مغزها همیشه به راست‌مغزها کمک می‌کنند و برعکس. در آخر اینکه میزان راست‌مغز یا چپ‌مغز بودن اکانت منیجرها چندان مهم نیست. ترکیب بهترین خصیصه‌های مغز است که یک اکانت منیجر را موفق می‌کند.

 

برگرفته از: techwyse.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =