,

ویدیو مارکتینگ چگونه بر میزان فروش شما تاثیر می‌گذارد؟ پنج روش برای افزایش فروش با ویدیو مارکتینگ

به این دلیل که ویدیو توجه مردم را به خود جلب می‌کند عملا همه جا وجود دارد و ما همیشه ویدیو‌هایی را که به نظرمان خنده‌دار، جذاب یا تأثیر‌گذار هستند به راحتی پیدا می‌کنیم. با این حال، به اشتراک‌گذاری هر ویدیویی که به دست‌مان می‌رسد، به رونق کسب‌و‌کارمان کمک نمی‌کند و احتمال دارد در ورطه‌ی بی‌انتهای ویدیو مارکتینگ گم شویم. نکته‌ای که این موضوع را پیچیده‌تر می‌کند این است که همیشه تعداد بازدیدکنندگان بیشتر به معنی افزایش درآمد نیست. پس ممکن است از خودتان بپرسید: چرا هواداران من تبدیل به مشتری نمی‌شوند؟ آیا تلاش‌های من واقعا در نتیجه‌ی نهایی تأثیری دارند؟

ارزشمندترین تبلیغات می‌توانند به مخاطبان شما انگیزه بدهند تا به مشتریان بلندمدت تبدیل شوند و ویدیو مارکتینگ هم از این قاعده مستثنی نیست. اما این اتفاق بدون داشتن استراتژی دقیق روی نمی‌دهد.

با ویدیوهای آموزشی می‌توانید کسب‌و‌کار خود را به مخاطبان ایده‌آل‌تان معرفی کنید. با پیوست ویدیوها به ایمیل و تبدیل بازدیدگنندگان به مشتریان، با عناصر مؤثر با هواداران و بازدیدکنندگان آینده ارتباط برقرار می‌کنید. وقتی از توصیف‌ها و نظرات مربوط به ویدیوها استفاده می‌کنید، علاقه‌ی مخاطبان را جلب کرده و درآمد را افزایش می‌دهید.

بنابراین، اگر نتایجی را که می‌خواهید از ویدیو مارکتینگ به دست نمی‌آورید، موارد زیر را رعایت کنید تا کمپین‌های منفعل خود را به کمپین‌های فعال تبدیل کنید:

با حرکت جذابیت ایجاد کنید

با استفاده از تصاویر تحریک‌کننده‌ی ذائقه‌ی بصری که با حرکت آغاز می‌شوند، خیلی زود توجه مخاطبان را وقتی در نیوزفید‌شان به پایین حرکت می‌کنند جلب کنید. مطابق داده‌های که توسط Vidyard جمع‌آوری شده‌اند، تقریبا نیمی از ارزش تبلیغات ویدیوهای فیسبوک (۴۷٪) از سه ثانیه‌ی اول ناشی می‌شوند و فقط ۴۶ درصد از بازدیدکنندگان ویدیوها را تا آخر نگاه می‌کنند.

به بازدیدکنندگان دلیلی منطقی بدهید تا به تماشای ویدیوهایتان ادامه بدهند. کسب‌و‌کارتان را در عمل نشان دهید تا فضا و اتمسفر آن را برجسته کنید. کلیپ‌های پر‌انرژی حسی از جا ماندن را القاء می‌کنند که عموم مردم آن را به «فومو» (FOMO) می‌شناسند، حسی که بیشتر از همه در تبلیغات رویدادها اهمیت دارد. به عنوان مثال، اگر رویدادی را اداره می‌کنید باید متوجه باشید که مردم از جا ماندن وحشت دارند و به ندرت می‌توانند در رویدادی شرکت نکنند.

مکالمه ایجاد کنید

ویدیو راه مؤثری برای آغاز مکالمه است و به بازدیدکنندگان‌ کمک می‌کند جامعه‌ای از خودشان تشکیل دهند. انجام این کار حدود ۲۰ درصد بر رضایت مشتریان تأثیری مثبت می‌گذارد و هزینه‌ی کسب رضایت مشتریان را نیز کاهش می‌دهد. همچنین تا ۱۵ درصد نیز درآمد را افزایش می‌دهد.

برای شروع، سؤالات باز در کپشن‌ها قرار دهید و از جملاتی که به جواب می‌رسند اجتناب کنید. پاسخ‌هایی ایجاد کنید که این حس را در مخاطب ایجاد می‌کنند که با فردی هم‌صحبت شده‌اند نه این حس را که کسی دارد با آنها حرف می‌زند و بدین شکل تعهد بیشتری در آنها به‌وجود بیاورید. از همه مهم‌تر اینکه از پاسخ‌ها یا نظرات مخاطبان تشکر کنید تا به آنها نشان دهید نظرات یا افکار آنها برای شما اهمیت دارند.

لایو شوید

استریمینگ زنده یکی از اصیل‌ترین رویکردهای محتوا است. با ویدیوهای لایو می‌توانید تقریبا هر کاری انجام دهید: سؤال و جواب، دمو، خبر فوری، مجموعه‌های پشت سر هم، محتوا، پشت صحنه و غیره.

لایو اینستاگرام موقتی است و در نتیجه برای اخبار خاص و نشان دادن محصولات جدید عالی است. در لایو فیسبوک، از مخاطبان بخواهید بر فالو کلیک کنند تا برای ویدیوهایی که در آینده پخش خواهند شد نُتیفیکیشن دریافت کنند. بازدیدکنندگان می‌توانند در هنگام استریمینگ نظرات خود را اظهار کنند، پس مشخص کنید شما یا  اعضای تیم‌‌تان چطور در هنگام پخش ویدیو به نظرات آنها پاسخ خواهند داد.

فیسبوک پیشنهاد می‌دهد که استریمینگ حداقل ده دقیقه طول بکشد، پسبا برنامه شروع کنید. برای هر دقیقه‌ای که پخش زنده دارید، باید چیزی وجود داشته باشد که بازدیدکنندگان را مشتاق نگه دارد.

ویدیو مارکتینگ را با ایمیل ترکیب کنید

برای رسیدن به نتایج بهتر ویدیو مارکتینگ را با کمپین‌های دیگر ادغام کنید. ایمیل هنوز هم جذاب است، به خصوص به خاطر تمرکز کمپین‌ها بر دیگر اشکال دیجیتال مارکتینگ. در مطالعه‌ای که توسط eMarketer در سال ۲۰۱۳ در مورد فواید استفاده از ایمیل مارکتینگ انجام شد، ۵۵ درصد از شرکت‌کنندگان گزارش دادند که اضافه کردن ویدیو به ایمیل منجر به افزایش میزان کلیک و ۴۱ درصد افزایش به اشتراک‌گذاری ویدیوهای درون ایمیل شده است.

برای ادغام ویدیو مارکتینگ و ایمیل، دکمه‌ی نمایش (play ) را به تصویر ثابت اضافه کنید و به محتوایی که در سایت دیگری هاست شده است لینک کنید. روش دیگر این است که ویدیو را مستقیما درون ایمیل کار بگذارید. مجموعه‌ای از ویدیوها به مخاطبان معرفی کنید و هر هفته یک قسمت آن را برای آنها بفرستید و از کلمه‌ی «ویدیو» در موضوع ایمیل استفاده کنید. مصاحبه‌ها و شواهد عینی را در ویدیو مارکتینگ بگنجانید و با صحبت کردن مستقیم با مشترکان، ویدیو را شخصی کنید. و همیشه دعوت به عمل را در ویدیو قرار دهید.

مطالب مرتبط:

ساخت فیلم تبلیغاتی خود را از کجا شروع کنید

بازدیدکنندگان را به مشتریان تبدیل کنید

قبل از تولید هر محتوایی، اهداف‌تان را مشخص کنید. اگر می‌خواهید محصول جدیدی را به اشتراک بگذارید، ویدیو مارکتینگ را به همین هدف انجام دهید. اگر می‌خواهید رویدادی را تبلیغ کنید، ویدیوی دیگری را برای این موضوع تولید کنید. وقتی پیام‌تان شفاف باشد، میزان پاسخ به شدت افزایش پیدا می‌‌کند. اما به یاد داشته باشید که هر کمپین فقط باید به یک دعوت به عمل محدود باشد. اگر تعداد دعوت به عمل‌ها زیاد باشد، بازدیدکنندگان گیج شده و در نهایت هیچ کدام را انجام نمی‌دهند.

چند دقیقه‌ی آخر ویدیو را به اطلاعات تماس و دعوت به عمل اختصاص دهید که قدم بعدی را به بازدیدکنندگان خاطر نشان می‌کنند. یوتیوب به شما این امکان را می‌دهد تا لینک‌ وبسایت‌، اشتراک کانال، رأی‌گیری، ویدیوهای مرتبط یا حتی جمع کردن اعانه را هم به ویدیو اضافه کنید. فیسبوک اضافه کردن لینک وبسایت و ایجاد سرنخ را تسهیل می‌کند.

موشن گرافیک و تیپوگرافی در داخل ویدیو، بدون نیاز به ویژگی‌های تعاملی، دعوت به عمل در پلتفورم را تقویت می‌کنند و در عین حال اجازه می‌دهند تا ۸۵ درصد از بازدیدکنندگانی که صدای ویدیو را روشن نمی‌کنند نیز پیام شما را بشنوند. URL در ابتدای متن توصیف ویدیو مخاطبان را به جزئیات بیشتر هدایت می‌کند و می‌تواند برای آن دسته از افرادی که ویدیوها را جلو می‌زنند ارزشمند باشد.

انسان‌ها موجودات تصویری هستند؛ ما از عکس لذت می‌بریم و عاشق ویدیو هستیم. با افزایش روزافزون ویدیو در فید‌های اجتماعی، بازاریاب‌ها باید تمامی جنبه‌های ارزشمند آن را با آغوش باز بپذیرند.

 

منبع: www.forbes.com

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =