,

چگونه ویدئوی تبلیغاتی پربازدید برای اینستاگرام بسازیم؟ تولید ویدئو تبلیغاتی در فضای مجازی

ویدئوی تبلیغاتی پربازدید برای اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام گزینه مناسبی برای تبلیغات است، چرا که سریع، در دسترس و کم هزینه است. اما انجام این تبلیغات نیاز به اطلاعات، تجربه و تجهیزات مناسب دارد. در این مقاله در مورد ساخت ویدئوی تبلیغاتی پربازدید برای اینستاگرام صحبت می‌کنیم و راهکارهایی را به شما معرفی می‌کنیم تا یک ویدئو پر بازدید بسازید.

ویدئوی تبلیغاتی پربازدید برای اینستاگرام نیاز به یک تیم حرفه‌ای مانند تبلیغات تلویزیونی دارد؟

تولید هر نوع محتوای با کیفیت و حرفه‌ای نیازمند تخصص مرتبط است. اما قاعدتا تولید ویدئو برای شبکه‌های اجتماعی تجهیزات، نیروی انسانی و هزینه‌ی کمتری را در پی دارد. اما اینکه این محتوا چگونه تولید شود تا به نتیجه‌ی مطلوب دست پیدا کنید نیازمند برنامه ریزی و تیم حرفه‌ای است. اساسا تبلیغات در فضای مجازی به دلیل کم هزینه بودنش نسبت به تیزر و تبلیغات تلویزیونی مورد استقبال قرار می‌گیرد و تولید محتوای با کیفیت در فضای مجازی باعث می‌شود محتوای شما مخاطبین بیشتری را جذب کند.

هزینه تولید ویدئو در اینستاگرام به صرفه است؟

زمانی که امکانات شما (فضا، تجهیزات، نیروی انسانی) بیشتر باشد قاعدتا هزینه‌ی کمتری را صرف تولید محتوا خواهید کرد. اما اگر  امکانات مورد نیاز تولید ویدئو را نداشته باشید باز هم تولید ویدئویی که توسط یک تیم خارج از سازمان برای شما انجام شود به صرفه‌تر از ویدئوهای تبلیغاتی تلویزیونی است.چرا که با تجهیزات و هزینه‌ کم‌تر (شاید یک دهم هزینه تبلیغات تلویزیونی) این ویدئوها ساخته می‌شوند، همچنین می‌توانید نتیجه و بازخورد تبلیغات را پیگیری کنید،  افرادی که ویدئو شما را می‌بینید افزایش دهید و با یکبار تولید چندین هزار بار دیده شوید.

چگونه یک ویدئوی تبلیغاتی پربازدید برای اینستاگرام بسازیم؟

برای اینکه بتوانید یک ویدئوی تبلیغاتی پربازدید برای اینستاگرام بسازید رعایت موارد زیر به شما کمک می‌کند.

شناخت درست و کامل از محصول و خدمت خود: محصول/خدمت من مورد نیاز چه کسانی‌است؟ چه کمکی به مخاطبینم می‌کنم؟ چه تفاوتی با رقبا دارم؟ چه تفاوتی در خدمت رسانی دارم؟ (پشتیبانی، پاسخگوئی، جوایز و…)

شناخت مخاطبین مورد نظر و تشخیص درست نیاز مخاطب: از خود بپرسید مخاطب من چه می‌خواهد؟ اگر چه چیزی را بفهمد از محصول و خدمات من استفاده می‌کند؟ با چه زبانی باید با او صحبت کنم؟ (عامیانه، رسمی، صمیمی و…) سرگرمی مخاطب من چیست؟ او چه پیج‌های اینستاگرامی را دنبال می‌کند؟ پرسیدن چنین سوال‌هایی باعث می‌شود مخاطب هدف‌تان را بهتر بشناسید و برای تبلیغات در مسیر درستی قرار بگیرید.

استفاده از یک تیم حرفه‌ای در ساخت ویدئو و محتوای سوشال:  قطعا داشتن یک سناریو مناسب، کارگردان مسلط، بازی باور پذیر بازیگر، جلوه‌‌های بصری و موشن گرافیست حرفه‌ای همگی به بهبود کیفیت تولید ویدئو و عملکرد شما کمک می‌کند.

اینفلوئنسر مارکتینگ: انتخاب اینفلوئنسر مناسب و همکاری با اینفلوئنسرهای مرتبط در حوزه‌ی فعالیتی شما به افزایش بازدید محتوای شما کمک می‌کند.

پخش و باز نشر محتوا: بازنشر ویدئوهای تبلیغاتی در پیج‌های پر بازدید و مرتبط به موضوع ویدئو، یکی دیگر از راه‌های افزایش بازدید ویدئو است، اما اگر می‌خواهید بازدید و مشارکت پست در صفحه  شما افزایش یابد می‌توانید از پیج‌ها یا اینفلوئنسرها بخواهید پست و لینک پست شما را به صورت استوری منتشر کنند.

مطالب مرتبط:

چگونه اینفلوئنسر مورد نظر خود را پیدا کنیم؟

آیا ساخت تعداد زیادی ویدئو بهتر است یا یک ویدئوی خوب؟

بسته به نوع  فعالیت تعداد کمپین‌های سالانه و تعداد پست‌هایی که برای صفحه‌ی خود در نظر گرفتید این موضوع متفاوت است اما یک شعار در تولید محتوا وجود دارد که می‌گوید بهتر است یک حرف تازه بزنید تا هزار حرف تکراری

پس اگر بودجه‌ی محدودی دارید بهتر است یک محتوای خوب تولید کنید و بقیه‌ی بودجه‌ی خود را برای افزایش بازدید محتوای خود صرف کنید تا ۱۰۰ پست که تعداد بسیار کمی بازدید می‌گیرد.

نتیجه گیری:

اگر حرفه‌تان به شما امکان تولید محتوای با کیفیت را می‌دهد و امکانات لازم برای تولید محتوا و ویدئو را دارید (دوربین مناسب، خلاقیت در نوشتن سناریو، فضا و دکور مناسب و…) می‌توانید با توجه به موارد گفته شده ویدئوهای مناسب برای تبلیغات را بسازید، در غیر این صورت از یک تیم حرفه‌ای ساخت ویدئو تبلیغاتی برای شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید و در زمان کمتری به نتیجه دلخواه تبلیغات در فضای دیجیتال برسید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =