, ,

هزینه طراحی وب سایت برای کار شما چقدر می شود؟ میانگین هزینه طراحی وب سایت برای کسب و کارهای کوچک

هزینه طراحی وب سایت

هزینه طراحی وب سایت در دنیای امروز از ۴۵ دلار برای تمِ وردپرسِ DIY (خویش‌ساخت) تا بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار برای یک سایت سفارشی لوکس متغیر است. به همین دلیل سؤال کردن درباره‌ی هزینه طراحی وب سایت از کسانی که این هزینه را برای طراحی وب‌سایت‌شان پرداخته‌اند کار بیهوده‌ای است. شاید آنها در جواب سؤال شما رقمی را به زبان بیاورند اما برای سؤالات مهم‌تر، مثلا اینکه «طراحی وب‌سایت شما ارزش این هزینه را داشت» پاسخی ندارند.

حقیقت این است که هزینه طراحی وب سایت برای کسب‌وکارهای کوچک قطعی نیست.

در این مقاله معیارهای مهمی را معرفی می‌کنیم که هنگام ارزیابی قیمت طراحی وب‌سایت‌ها باید آنها را درنظر بگیرید. در طراحی بعدی وب‌سایت خود این چهار معیار مهم را به‌یاد داشته باشید تا تضمین کنید روی چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنید که نتایج دلخواه شما را در پی خواهد داشت و این همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

مطلب مرتبط: طراحی سایت بدون نیاز به داشتن مهارت‌های یک طراح حرفه‌ای

۱. سفر خریدار در مقایسه با بروشور

شما می‌توانید یک وب‌سایت بروشور (‌‌Brochure Website: نسخه‌ی آنلاین یک کارت ویزیت) ارزان بسازید، اما باوجود پایین بودن هزینه طراحی وب‌سایت بروشور، نتیجه‌ی کار تضمین‌شده نیست، چون ممکن است این سایت‌ها از جانب رقبا به‌راحتی تخریب شوند.

وب‌سایت جدیدتان را با داشتن ذهنیت «سفر خریدار» بسازید، سفری که به سه مرحله تقسیم می‌شود: آگاهی یافتن، توجه و انتخاب.

مرحله‌ی ۱: آگاهی یافتن

مشتری احتمالی از مشکل یا نیازی که می‌خواهد آن را برآورده کند، آگاه شده است. او حالا درباره‌ی هر چیز مرتبط با آن مشکل یا نیازِ محسوس یا نامحسوس، اطلاعات جمع‌آوری می‌کند.

مرحله‌ی ۲: توجه

در این مرحله، مشتری احتمالی می‌داند که قصد خرید چه محصول یا خدماتی را دارد، اما سؤال اینجاست که او محصول یا خدمات موردنظرش را از کجا می‌خواهد دریافت کند؟

مرحله‌ی ۳: انتخاب

درنهایت، مشتری احتمالی نتیجه می‌گیرد فلان فروشنده می‌تواند نیازهای او را به بهترین شکل برآورده کند، بنابراین او را انتخاب می‌کند.

اشتباهی که بیشترِ کسب‌وکارها مرتکب می‌شوند ارائه‌ی انبوهی از اطلاعاتِ مرتبط با محصول در سایت بروشور و بی‌اعتنایی به این سه مرحله است. وب‌سایت بروشوری که معرف شرکت شماست، رقبای شما را نمی‌ترساند.

برعکس، وب‌سایتی که با داشتن ذهنیت «سفر خریدار» ساخته شده باشد وسیله‌ای برای برقراری رابطه با تک‌تک مشتریان راغب است و صرفا یک وب‌سایت شانسی با یک تبلیغ موقتی نیست.

بیایید با یک مثال موضوع را روشن‌تر کنیم:

کروس کَپیتال مَنیجمِنت (Kraus Capital Management) یک شرکت مشاوره‌ی مالی است که برای کارمندان صنایع مخابرات، ارتش و خدمات دولتی، صاحبان مشاغل، اهل فن و خانواده‌ها خدمات برنامه‌ریزی مالی ارائه می‌کند. این شرکت از وب‌سایتی با طرح بروشور استفاده می‌کند که ممکن است توسط خود شرکت طراحی نشده باشد. ظاهر این وب‌سایت شبیه تِم استاندارد وردپرس است.

طرح کلی سایت زیباست و شرکت در زمینه‌ی معرفی کسانی‌ که به آنها خدمات‌رسانی می‌کند کارش را به‌خوبی انجام داده است و مشتریان احتمالی را با اطلاعات بیش‌ازحد فراری نمی‌دهد. باوجوداین اشتباه بزرگی مرتکب شده است: نخستین فراخوان سایت، دعوت به «ازسرگیری گفت‌و‌گو» است. با توجه به اینکه ۹۹ درصد از بازدیدکنندگان در نخستین بازدیدشان از یک سایت آماده‌ی خرید نیستند، کروس اندکی جسورانه عمل کرده است. شاید پژوهش‌گران خودشان هم ندانند که در این مرحله باید چه سؤالاتی از مشتریان بپرسند. شرکت با نداشتن نقشه‌ی راه برای بازدیدکنندگان در مراحل آگاهی یافتن یا توجه، فرصت‌های جذب مشتریان باارزش احتمالی را از دست می‌دهد.

هزینه طراحی وب سایت

حالا بیایید مثال کروس را با رابینسون اسمیت وِلس اَدوایزِر (Robinson Smith Wealth Advisors)، مشتری سایت لین لَب (Lean Lab) مقایسه کنیم که با داشتن ایده‌ی «سفر خریدار» سایت خود را طراحی کرده است.

هزینه طراحی وب سایت

هزینه طراحی وب سایت

RSWA فورا مهم‌ترین معضلی را که بیشتر مشتریان راغب هنگام نخستین تماس با آنها مطرح می‌کنند، برطرف می‌کند. می‌پرسید چه معضلی؟ آنها مطمئن نیستند که آیا برای دوران بازنشستگی‌شان بهترین تصمیم سرمایه‌گذاری را گرفته‌اند یا نه. چنین بازدیدکننده‌ای بسته به اینکه کدام گزینه با نیازهای کنونی‌اش سازگاری بیشتری دارد، می‌تواند دو انتخاب داشته باشد: ۱) درباره‌ی سرمایه‌گذاری‌های مبتنی بر سند و مدرک اطلاعات بیشتری کسب کند، ۲) یک فهرست بازبینی بازنشستگی دانلود کند.

هزینه طراحی وب سایت

هزینه طراحی وب سایت

در این سایت، شرکت قبل از ارائه‌ی این دو گزینه به بازدیدکننده، خودش را معرفی می‌کند. سپس به بدیهی‌ترین پرسشی که در ذهن بازدیدکنندگان وجود دارد پاسخ می‌دهد: «ما چرا باید به شما اعتماد کنیم؟» در آخر، چهار گزینه‌ی مختلف را برای ادامه‌ی سفر خریدار ارائه می‌کند.

پس از بررسی این وب‌سایتِ خدمات مالی، به‌نظر شما کدام‌یک از آنها مشتریان راغب بیشتری را جذب خواهد کرد؟ همان‌طور که شما هم انتظار دارید، طراحی وب‌سایت براساس سفر خریدار دربرگیرنده‌ی کار، پژوهش و برنامه‌ریزی استراتژیک بیشتری است که به‌معنای افزایش هزینه طراحی وب سایت است. باوجوداین این رویکرد برای شرکت‌هایی که می‌خواهند ازطریق سایت‌شان درآمدزایی کنند رویکرد باارزشی است.

۲. پیام همه‌چیز است

هنگام مقایسه‌ی دو وب‌سایت مالی بالا شاید متوجه عامل متمایزکننده‌ی دیگری شده باشید: یکی از آنها بر بازدیدکننده و دیگری بر خودش متمرکز است.

RSWA کارش را در زمینه‌ی اطلاع‌رسانی از مزایایی که مشتری با استفاده از خدمات شرکت دریافت خواهد کرد، خوب انجام داده است. به‌علاوه این شرکت برای توصیف دشواری‌های کنونی، پرسش‌ها و نگرانی‌ها از لحنی مشابه لحن مشتریانش استفاده می‌کند. در وب‌سایت‌هایی که عملکرد بالایی دارند، سوژه همیشه مشتری، اهداف و چالش‌های اوست.

برعکس، وب‌سایت‌های بیشتر شرکت‌ها پر از پیام‌هایی درباره‌ی خودشان، محصولات و ویژگی‌هایشان است. خلق شخصیت‌ خریدار، راهی برای داشتن سوژه‌های جذاب‌تر است. شخصیت خریدار (buyer persona) یک تصویر خیالی و کلی از مشتری ایده‌آل شماست که می‌توانید هنگام تولید محتوا، توسعه‌ی محصولات و جذب مشتری، از آن به‌عنوان راهنما استفاده کنید.

اگر شخصیت‌های خریدار با فکر ایجاد شوند، ویژگی‌ها، خصوصیات فردی و جنبه‌های مطرح مشتری ایده‌آل شما را در یک برگ کاغذ سازماندهی و متمرکز ماندن روی پیام را آسان می‌کنند. اگر شما علاوه بر یک واسطه‌ی طراحی سایت به یک پیام سفارشی هم نیاز دارید، انتظار داشته باشید که مبلغ بیشتری پرداخت کنید.

۳. تجربه‌ی کاربری

عامل دیگری که مستقیما بر هزینه طراحی وب سایت اثر می‌گذارد درخواست‌های تجربه‌ی کاربری است:

  • مشتریان شما چه تجربه‌ای را از وب‌سایت شما انتظار دارند؟
  • کدام ویژگی‌های طرح بیشتر از همه مفید خواهد بود؟
  • مشتریان در انتظار یافتن چه خصوصیاتی هستند؟

عملکرد پیشرفته همیشه ضرورت ندارد، اما بعضی از برندها انتظار آن را دارند.

برای آن دسته از برندها فراتر رفتن از تصاویر و متون ساده، مهم‌ترین عاملِ رسیدن شما به اهدا‌ف‌تان است. بیشتر کسب‌وکارها  به دنبال اهداف‌ خارق‌العاده و متعالی نیستند. بااین‌حال جزئیاتی مانند نقشه‌ی تعاملی یا موس هاور (با قرار دادن نشانه‌گر موس روی یک آیتم از سایت، اطلاعات بیشتری به کاربر داده می‌شود) می‌تواند فرد را از رقبایش متمایز کند. این رویکرد احتمالا به طبقه‌ای تعلق دارد که در آن کاهش هزینه‌ها آسان‌ترین گزینه است.

۴. فرصت‌های تبدیل کاربر به مشتری

درنهایت، شرکت‌هایی که می‌خواهند وب‌سایت‌شان ماشین تولیدکننده‌ی مشتری راغب باشد، باید هزینه‌ی فرصت‌های تبدیل را نیز درنظر بگیرند.

اگر شما می‌توانستید در صنعت خود از حضور یک متخصص برتر فروش استفاده کنید که برای تمام مشتریان راغب تجربه‌ی برند یکسانی فراهم کند، از این فرصت استفاده نمی‌کردید؟ عملکرد وب‌سایت شما شبیه عملکرد همان متخصص برتر فروش است، بنابراین بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری، مشابه تکثیر شخصیت یک متخصص برتر فروش به‌صورت آنلاین است.

کسب‌وکارهایی که می‌خواهند به تحلیل نقاط داده‌ها، توییک پیام‌ها و اصلاح پیشنهادات به کمک طراح سایت ادامه بدهند، برای پیشرفت دائمی بودجه‌ی آن را نیز تنظیم می‌کنند. بیشتر اوقات کوچک‌ترین توییت‌ها می‌تواند منجر به جذب مشتریان راغب، فرصت‌ها و فروش بیشتر شود. بهترین طراحان وب حدس‌های قریب به یقین می‌زنند و فرضیات‌شان را مدت‌ها پس از راه‌اندازی و آغاز به ‌کار سایت همچنان امتحان می‌کنند.

با توجه به این گفته بهتر است بودجه‌تان را قبل از راه‌اندازی سایت تمام نکنید و مقداری از آن را براساس نقاط داده‌ای نظیر نرخ دفع کاربر و نرخ کلیک و ترافیک برای به‌روزرسانی سایت در ماه‌های بعد نگه دارید تا موارد ضروری و غیرضروری را شناسایی کنید.

هزینه طراحی وب سایت چقدر است

برای کسب‌وکارهای کوچک چیزی به اسم هزینه‌ی متوسط طراحی سایت وجود ندارد و پرسیدن این سؤال که « هزینه طراحی وب سایت چقدر است؟» کار بیهوده‌ای است. گذشته از این، باید بپرسید که درقبال پرداخت این هزینه دقیقا چه چیزی دریافت خواهید کرد یا اینکه خودتان انتظار دارید درعوض پرداخت این هزینه چه چیزی دریافت کنید.

به‌رغم مقرون‌به‌صرفه بودن گزینه‌های خویش‌ساخت (DIY)، بیشتر این گزینه‌ها فاقد بهینه‌سازی موردنیاز برای تولید مشتریان راغب هستند. به‌علاوه ارائه‌دهندگان این گزینه‌های خویش‌ساخت مانند WIX ماهانه با میزبانی سایت شما در قلمرو (domain) خودشان به استراتژی‌های سئو (SEO) سایت شما صدمه می‌زنند. آیا ترجیح نمی‌دهید محتوایی که برای تولید آن زحمت زیادی کشیده‌اید برای خودتان کار کند؟!

به‌عبارت‌ دیگر ممکن است شما برای طراحی یک وب‌سایت زیبا از هیچ چیز دریغ نکنید اما نتیجه‌ی کار چیزی نشود که انتظارش را داشتید. به چه علت؟ چون سایت شما با ایده‌ی سفر خریدار طراحی نشده است. راه‌حل چیست؟ به‌جای انتخاب یک وب‌سایت فقط براساس قیمت، چهار عاملی را که در این مقاله معرفی کردیم درنظر بگیرید.

با کلیک کردن روی لینک فرم بریف درخواست وب سایت پرمون طرح و پر کردن آن فرم می‌توانید ما را از جزئیات وبسایت درخواستی خودتان مطلع کنید. همکاران ما در واحد مشاوره‌ی ارتباطات و بازاریابی در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت و پیگیری‌های لازم برای ارسال پیش‌فاکتور را انجام خواهند داد.

برگرفته از: lean-labs.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 8 =