نقش و اهمیت معماری در طراحی غرفه

نقش و اهمیت معماری در طراحی غرفه

وقتی معماری و طراحی غرفه با هم پیوند می‌خورند، طراحان و دکورسازان می‌توانند تجربیاتی زیبا برای هر مخاطبی خلق کنند. فضای غرفه‌ای که از قبل ساخته شده است، زمینه‌ی ساختن یک غرفه‌ی بهتر را فراهم می‌کند.  چه فضا قدیمی باشد و چه جدید، مهم است که آن را همانطور که هست بپذیرید و از ساختار موجود برای تأکید بر داستان‌تان استفاده کنید. فضاهای قدیمی باید از تفاسیر قبلی پاک شوند و برای بازتاب دادن برند شما مجددا بازسازی شوند.

میان طراحی داخلی و محیطی که تغییر شکل پیدا می‌کند، تعادل ظریفی وجود دارد. معماری و فضا به شدت بر طراحی غرفه اثر می‌گذارند و برای ساختن غرفه‌ای جذاب باید در نظر گرفته شوند. طراحان ماهر هنگام طراحی یک غرفه از معماری به عنوان یک منبع الهام استفاده می‌کنند. اعضای تیم آژانس تبلیغاتی پرمون طرح هنگامی که قرار است با مشتری بر سر پروژه‌ی طراحی غرفه‌ کار کنند، ابتدا فضا را بررسی می‌کنند و تمام مصالح، بافت‌ها و نورپردازی موجود را در نظر می‌گیرند.

مطلب مرتبط: غرفه سازی موفق برای بازاریابی نمایشگاهی

استفاده از معماری در طراحی غرفه باعث نمایش بهتر برند می‌شود.

عناصر مهم معماری در طراحی غرفه:

  • عناصر فضای موجود برای استفاده یا پنهان کردن
  • تاریخی یا مدرن بودن فضا
  • برندینگ شرکت از جمله رنگ‌ها و اَشکال
  • اهداف: می‌خواهید مشتری، خریداران و کارکنان چه تجربه‌ای داشته باشند؟ گرم، آرامش‌بخش، انرژی‌زا و غیره
  • طراحی مبلمان متناسب با فضا، تأکید بر سقف‌های بلند یا عناصر معماری

معماری موجود نقش مهمی در فضایی که به غرفه تغییر می‌کند، دارد. تمام جنبه‌های غرفه باید در مرحله‌ی طراحی در نظر گرفته شوند تا از تغییرات پرهزینه در طول مسیر جلوگیری شود. به خاطر داشته باشید که حس بصری اثری فوری بر افرادی دارد که به غرفه‌ی شما وارد می‌شوند. رنگ‌ها، بافت‌ها و نورپردازی احساسات را برمی‌انگیزند و بر نحوه‌ی نگرش افراد به برند، شرکت و محصول‌ شما اثر می‌گذارند. غرفه‌ای با طراحی خوب، جوّی خوشایند از استمرار بصری در سراسر فضا ایجاد می‌کند و عناصر مهمی که فضا را تعریف می‌کنند، برجسته می‌سازد. کافی است از متخصصان آژانس پرمون بخواهید تا با طراحی یک غرفه‌ی جذاب به برندتان روح ببخشند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =