,

نقش و اهمیت معماری در طراحی غرفه

نقش و اهمیت معماری در طراحی غرفه

وقتی معماری و طراحی غرفه با هم پیوند می‌خورند، طراحان و دکورسازان می‌توانند تجربیات زیبایی را برای همه‌ی بازدیدکنندگان خلق کنند. فضای از پیش ساخته شده، زمینه‌ی ساختن یک غرفه‌ی بهتر را فراهم می‌کند.  فضای غرفه را همان‌گونه که هست بپذیرید و از ساختار موجود برای تأکید بر داستان‌ برند خود استفاده کنید. فضاهای قدیمی باید از داستان برند قبلی پاک شوند و برای تأکید بر داستان جدید مجددا بازسازی شوند.

میان طراحی داخلی و محیط تغییر شکل یافته، تعادل ظریفی وجود دارد. معماری و فضا به شدت بر طراحی اثر می‌گذارند و باید در ساختن غرفه‌های برندها در نظر گرفته شوند. طراحان ماهر هنگام طراحی غرفه از «معماری» به‌عنوان منبع الهام استفاده می‌کنند. اعضای تیم آژانس تبلیغاتی پرمون طرح هنگامی که قرار است با مشتری بر سر پروژه‌ی طراحی غرفه‌ کار کنند، ابتدا فضا را بررسی می‌کنند و تمام مصالح، بافت‌ها و نورپردازی فضای موجود را در نظر می‌گیرند.

مطلب مرتبط: غرفه سازی موفق برای بازاریابی نمایشگاهی

استفاده از معماری در طراحی غرفه باعث نمایش بهتر برند می‌شود.

عناصر مهم معماری در طراحی غرفه:

  • عناصر فضای موجود برای استفاده یا پنهان کردن
  • تاریخی یا مدرن بودن فضا
  • برندینگ شرکت از جمله رنگ‌ها و اَشکال
  • اهداف: می‌خواهید مشتری، خریداران و کارکنان چه تجربه‌ای را از حضور در غرفه‌ی شما داشته باشند؟ گرم، آرامش‌بخش، انرژی‌زا و غیره
  • طراحی مبلمان متناسب با فضا، تأکید بر سقف‌های بلند یا عناصر معماری

ساختار کنونی غرفه نقش مهمی در تبدیل آن به فضای اختصاصی یک برند دارد. در مرحله‌ی طراحی، ساختار غرفه را باید از تمام جنبه‌ها در نظر گرفت تا از تغییرات هزینه‌بر جلوگیری شود. به خاطر داشته باشید که «حس بصری» بازدیدکنندگان غرفه را فورا تحت تأثیر قرار می‌دهد. رنگ‌ها، بافت‌ها و نورپردازی احساسات را برمی‌انگیزند و بر نحوه‌ی نگرش افراد نسبت به برند، شرکت و محصول‌ شما اثر می‌گذارند. در غرفه‌ای که برای برند طراحی شده است، پیوستگی بصری فضای کل غرفه باید بر عناصر مهم تعریف‌کننده‌ی آن تـآکید کند. برای دستیابی به این نتیجه، کافی است از متخصصان آژانس تبلیغاتی پرمون طرح کمک بگیرید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 20 =