,

جملاتی که نباید به تیم طراحی گرافیک بگویید

جملاتی که نباید به تیم طراحی گرافیک بگویید

طراحان گرافیک موجوداتی ترسو با احساسات شکننده هستند. اگر حوصله‌ی پیچیدگی‌های ارتباط با این موجودات یا حرکات و اشارات متلون آنها را که برآمده از شوق هنری شدید آنهاست، ندارید، پس فکر نزدیک شدن به زیستگاه طبیعی آنها را از سرتان بیرون کنید، چون کار خطرناکی است! اگر قبلا شانس نزدیک شدن به یکی از اعضای تیم طراحی گرافیک را داشته‌اید، مثلا با پیشکش کردن شکلات یا دانلود رایگان یک برنامه، پس بدون‌شک اخلاق عجیب‌و‌غریب این موجودات را از نزدیک تجربه کرده‌اید.

با اینکه رفتار عجیب آنها گیج‌کننده است، اما تحویل گرفتن کار از تیم طراحی گرافیک با دانستن نکته‌هایی که در این مقاله معرفی می‌کنیم، تجربه‌ی ترسناکی نخواهد بود. با بهره‌گیری از این نکات می‌‌‌توانید بر مهارت‌‌های ارتباطی‌تان بیفزایید، پروژه‌ها را به‌نحو کارآمدی تکمیل کنید و در عین حال رابطه‌‌تان را با تیم طراحی گرافیک تقویت کنید. فقط فراموش نکنید که بیش‌ازحد به این موجودات حساس نزدیک نشوید.

۱- نگویید: «یه کاری کن این طراحی گرافیک قدیمی‌تر جلوه کنه! یه کاری کن مدرن‌تر جلوه کنه! یا یه کاری کن بیشتر به حال‌و‌هوای تابستون بخوره!»

جملاتی که نباید به تیم طراحی گرافیک بگویید

تیم طراحی گرافیک برای عالی بودن تلاش می‌کند. اما به‌کاربردن جملات مبهم و خیالی نه به درد کسی می‌خورد و نه شما را به آن گرافیک جذابی که در خیالات خود تصور کرده‌اید، می‌رساند. چرا؟ سردرگمی زمانی ایجاد می‌شود که دستورات غلط به دستورات گمراه‌کننده تبدیل می‌شوند. وقتی می‌گویید: «یه کاری کن قدیمی‌تر جلوه کنه!» منظورتان از قدیمی‌ چیست؟ قدیمی به سبک طرح‌های دو قرن پیش، دوره‌ی آرت‌دکو یا سال ۲۰۰۳؟ طراح گرافیک علم غیب ندارد.

راه‌حل: برای تیم طراحی گرافیک مثال بزنید. تا می‌توانید از هایپرلینک استفاده کنید. فراموش نکنید که طراحان گرافیک عاشق عکس هستند، پس از این علاقه به نفع خودتان استفاده کنید و عکس‌های پروژه‌های قبلی را به‌همراه تنقلات مجانی در اختیار آنها قرار بدهید تا در رساندن پیام خود به آنها موفق شوید و احتمال هرگونه سردرگمی را به حداقل برسانید.

۲- نگویید: «این طراحی گرافیک نباید خیلی طول بکشه»

کار تیم طراحی گرافیک را کوچک جلوه ندهید

شاید کاری که برای شما ساده به‌نظر می‌رسد، از نظر تیم طراحی گرافیک آنقدر ساده نباشد. هیچ چیز هنرمند را به این اندازه نمی‌آزارد که کارش را آسان فرض کنید. تیم طراحی گرافیک از عهده‌ی تحویل به‌موقع کار برمی‌آید، پس نیاز نیست کار تیم را کوچک یا آسان جلوه بدهید.

راه‌حل: به‌جای اینکه با فرضیات خود به سراغ تیم طراحی گرافیک بروید، نیازتان را به‌طور خلاصه توضیح بدهید و درعوض، از آنها یک چارچوب زمانی معقول بخواهید. ساخت گرافیک هنوز شکلی از هنر است و بااینکه ساخت یک تبلیغ موفق نباید به اندازه‌ی نوشتن یک رمان کامل طول بکشد، اما نکاتی در ساخت آن وجود دارد که رعایت‌شان ‌زمان‌بر است. تنظیم دوباره‌ی متن و تصاویر شامل اصول طراحی مانند سلسله‌مراتب و موشن می‌شود که همیشه باید هنگام یافتن بهترین راه‌حل آنها را درنظر گرفت. نگذارید موعد کوتاه تحویل یک پروژه سبب شود به توانایی تیم طراحی گرافیک شک کنید. درعوض، سعی کنید هر چه نیاز دارند در اختیارشان بگذارید و آنها را به انجام درست کار تشویق کنید.

مطلب مرتبط: طراحی لوگو از دیدگاه برندینگ چه اهمیتی دارد؟

۳- نگویید: «دوست داری در کنار کار فعلیت، برای وبلاگ، فیسبوک و اینستاگرام من مجانی طراحی گرافیک کنی تا معروف بشی؟»

طراح دوست دارد هنرش گرامی داشته شود، اگر جز این باشد، انگیزه‌اش را از دست می‌دهد. اگر می‌خواهید وقت با ارزش یک طراح را بگیرید تا با کمک او در فضای مجای فالوئرهای بیشتری به دست آورید، به خلاقیت او لطمه خواهید زد. اگر طراح برای نیاز شما، راه‌حل با ارزشی ارائه کرد، شما هم در عوض کارِ درست را انجام بدهید و با پیش‌پرداخت به او ثابت کنید که قدر هنرش را می‌دانید.

۴- نگویید: «می‌تونی طرحت رو ایمیل کنی تا با وُرد ویرایشش کنیم؟»

درخواست های نادرست از تیم طراحی گرافیک

خیر! فکرش را هم نکنید که از عضوی از تیم طراحی گرافیک بخواهید تا یک قطعه‌ی ناتمام را به شما تحویل بدهد تا در مایکروسافت ورد هر بلایی که خواستید به سرش بیاورید. این کابوس اعضای تیم طراحی گرافیک است. احساسی که طراح گرافیک نسبت به اثر خود دارد مانند احساس یک مادر نسبت به فرزندش است. بنابراین، توقع نداشته باشید که طراح حاصل نهایی کارش را با ایمیل به شما تقدیم کند. اگر نمی‌توانید به تیم طراحی گرافیک خود اطمینان کنید یا تحویل پروژه بیش از آنچه فکرش را می‌کردید، زمان برده است، احتمال بدهید که طراحان با مشکل بزرگی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. اجازه بدهید طراح به تنها کاری که از آن لذت می‌برد (یعنی طراحی) بپردازد، سعی کنید دلیل وجود مشکلات طرح را درک کنید یا برای بیان خواسته‌هایتان در ورد یا روی کاغذ، ماک‌آپ (پیکره‌نمایی) کنید. یک مثال روشن می‌تواند شروع خوبی برای یک پروژه‌ی تبلیغاتی باشد و بر بالارفتن موفقیت آن اثربگذارد.

 

برگرفته از: tbsmo.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 18 =