مهم‌ترین ترندهای غرفه سازی نمایشگاهی در سال ۲۰۱۸

مهم‌ترین ترندهای غرفه سازی نمایشگاهی در سال ۲۰۱۸

هدف غرفه سازی نمایشگاهی دستیابی به مشتریان و اعضای مهم صنعت موردنظرتان است. با بهره‌گیری از برنامه‌ریزی دقیق و ترندهای موفق می‌توانید غرفه‌تان را به سکوی مؤثری برای ارتباط با مشتریان برند خود تبدیل کنید. در ادامه ترندهای مهم غرفه‌ سازی نمایشگاهی سال ۲۰۱۸ را برای آگاهی از تغییرات صورت گرفته مرور خواهیم کرد.

ترند اول: غرفه سازی نمایشگاهی حول محور تکنولوژی است

آپدیت ترند: همچنان صادق بوده و حتی بیش از پیش نیاز به آن حس می‌شود.

از مهم‌ترین ترندهای غرفه سازی نمایشگاهی در سال ۲۰۱۷ به کارگیری تکنولوژی‌هایی مانند صفحه‌های لمسی است.

وارد کردن تکنولوژی به فضای غرفه‌ سازی نمایشگاهی در نمایشگاه‌های تجاری مانند سال‌های گذشته یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ترندهای سال ۲۰۱۷ بود. این ترند در سال ۲۰۱۸ نیز ادامه خواهد یافت. این مسئله به دغدغه‌ی همگانی تبدیل شده است. ما در جامعه‌ی منسجمی زندگی می‌کنیم و عرصه‌ی غرفه‌ سازی نمایشگاهی نیز از این امر مستثنی نیست. مراجعه‌کنندگان به غرفه‌ها انتظار دارند اطلاعات و داده‌ها از طریق روش‌های جدید و خلاقانه به آن‌ها منتقل شود. شرکت‌کنندگان علاوه بر دریافت اطلاعات، در انتظار سرگرمی و هیجان هم هستند و تکنولوژی پاسخ مناسبی برای هر دوی این نیازهاست.

با وجود این، استفاده از تکنولوژی در غرفه سازی نمایشگاهی لزوما به پیچیدگی‌های فراوانی نیاز ندارد. بهره‌گیری از تکنولوژی می‌تواند به سادگیِ به کاربردن صفحه‌های لمسی و یا مجموعه‌ای از دستگاه‌های کوچک مانند ردیاب‌های بلوتوث باشد که با تولیدات برند مشتری ارتباط برقرار کند. به کار گرفتن این روش‌ها در غرفه سازی نمایشگاهی به جذب بازدیدکنندگان کمک کرده و همچنین پیام موردنظر برند مشتری را با روش‌های متقاعدکننده و جذاب منتقل می‌کند.

در کمپانی «Exhibit Concepts»، طراحان استراتژی و برنامه‌ریز‌ها پابه‌پای تیم خلاقیت کار کرده و با همکاری مدیران اکانت با وارد کردن تکنولوژی به فضای غرفه‌ سازی نمایشگاهی در جذب مخاطبین تلاش می‌کنند.

مطلب مرتبط: غرفه سازی موفق با ترفندهایی از باتجربه‌های این صنعت

ترند دوم: در غرفه سازی نمایشگاهی ارتباط انسانی را در نظر بگیرید

آپدیت ترند: همچنان صادق است.

ارتباط و مکالمه‌ی انسانی از مهم‌ترین عوامل جذب بازدیدکنندگان در غرفه سازی نمایشگاهی است.

در حالی که بهره‌گیری از تکنولوژی می‌تواند عامل بسیار مهمی در جذب بازدیدکنندگان غرفه‌ی شما باشد، هرگز نباید به قیمت از‌ دست دادن ارتباط انسانی با بازدیدکنندگان تمام شود. یک مکالمه‌ی خوب همواره ارزشمندترین امتیاز شما است. ارتباط انسانی لایه‌ی جدیدی را از آنچه برای ارائه دارید به مخاطب عرضه می‌کند. کارآمدترین روش برای آگاهی از نیازهای مشتریان، مجهز کردن غرفه‌ها با کارمندانی است که شنوندگان خوبی هستند. همچنین باید مطمئن شوید که این افراد در مورد هدف و جوانب مختلف برند شما اطلاعات کافی دارند.

در غرفه سازی نمایشگاهی همواره به دنبال ایجاد غرفه‌هایی باشید که با بهره‌گیری از عناصر منحصربه‌فرد حواس و توجه مخاطب را جذب کرده و در کنار آن پیام معناداری را به روشی صادقانه و خلاقه منتقل می‌کنند.

ترند سوم: اصل شخصی‌سازی را در غرفه سازی نمایشگاهی عملی کنید

آپدیت ترند: خاص باشید!

هدف همه‌ی کسانی که در فکر غرفه سازی نمایشگاهی هستند سبقت گرفتن از رقبایشان است. آنها به منظور دیده شدن و پررنگ نشان دادن حضورشان به راه‌کارهایی نیاز دارند که برای پاسخ‌گویی به نیازهای مشخص‌شان طراحی شده باشند. بهترین راه برای ایجاد یک تجربه‌ی کاملا شخصی و خاص برای بازدیدکنندگان، نمایشگاه سفارشی است. یک مشکل خاص به یک پاسخ خاص نیاز دارد، پاسخی که قادر باشد ماهیت برند را مجسم کرده و در عین حال پیام‌های کلیدی را به مخاطبین انتقال دهد.

در سال ۲۰۱۷، به‌منظور پشتیبانی و بهینه‌سازی وعده‌ی یک برند و کمک به برتری آن در عرصه‌ی رقابت، تمرکز روی روش‌های نوآورانه‌ی غرفه سازی نمایشگاهی بود و این هدف در سال ۲۰۱۸ نیز به قوت خود باقی خواهد ماند.

ترند چهارم: در غرفه سازی نمایشگاهی بودجه را در نظر بگیرید

آپدیت ترند: همچنان صادق است.

در حالی که برگزاری نمایشگاه‌ سفارشی برای بسیاری از علاقمندان به غرفه سازی نمایشگاهی روشی کارآمد است، برخی از مشتریان با کمبود بودجه مواجه هستند. خبر خوب این است که بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های گزاف هم می‌توان دیده شد و لازم نیست به خاطر کمبود بودجه از حضور در  نمایشگاه‌های تجاری منصرف شوید.

برای نمونه، در مِریلند امریکا، کمپانی «Rental Solutions» امکاناتی را به صورت اجاره‌ای برای شرکت‌های بزرگ و کوچک فراهم می‌کند. درنتیجه، آن دسته از افرادی که با چالش بودجه مواجه هستند فرصت حضور در نمایشگاه‌ها را از دست نخواهند داد.

پس، در غرفه‌ سازی نمایشگاهی می‌توان فضایی را ایجاد کرد که پیام معنادار برند بدون نیاز به صرف هزینه‌ی بالا به مشتریان منتقل شود. 

ترند پنجم: راه‌های جدیدی برای برقراری ارتباط در غرفه سازی نمایشگاهی پیدا کنید

آپدیت ترند: با یک تغییر همچنان صادق است.

در  سال ۲۰۱۸ نیز مانند سال گذشته، برقراری ارتباطات معنادار مهم است. یافتن روش‌های خلاقانه برای جذب مردم به سمت غرفه‌ها به کمک ایده‌های جدید، تمرکز اصلی خواهد بود. این کار چه از طریق به کارگیری تکنولوژی و چه از طریق ارائه‌ی اطلاعات به روش‌های جدید صورت بگیرد به کارآمدی غرفه‌ها متکی است، زیرا این غرفه‌ها هستند که باید محرک جذب بازدیدکنندگان و ایجاد تقاضا در آن‌ها باشند. ایجاد یک تجربه‌ی جذاب برای کاربر مهم‌ترین هدف است. امروزه شرکت‌‌کنندگان در نمایشگاه‌ها از درک و هوش بالایی برخوردارند.‌ آن‌ها زمانی از روزشان را به حضور در کنفرانس یا نمایشگاه اختصاص داده‌اند و مدام درست بودن این تصمیم‌ را ارزیابی می‌کنند.

برای مثال، تیم «Exhibit Concepts» اخیراً با ایجاد غرفه‌ای برای مشتری خود «Adwerx» (آژانس بازاریابی آنلاین برای مشاورین املاک حرفه‌ای) بُعد جدیدی از ارتباط را وارد نمایشگاه تجاری کرد. این تیم توانست توسط یک راهکار خلاقانه، فضایی را ایجاد کند که به طور موفقیت‌آمیزی سبب افزایش جذب بازدیدکنندگان، ملاقات‌های کاری و فروش مستقیم شود. برقراری ارتباطات لزوما نباید پیچیده باشد ولی همواره باید جذاب و متقاعد‌کننده باشد.

ترند ششم: یکدستی برندها را در غرفه سازی نمایشگاهی در نظر بگیرید

آپدیت برند: جدید!

مدیران برندها و بازاریاب‌ها بیش از پیش با یکدیگر همکاری می‌کنند تا یک تجربه‌ی منسجم از برند تمامی غرفه‌ها را برای مشتریان تضمین کنند. هنگامی که مشتریان به کمپانی شما می‌آیند، لابی کمپانی، اتاق نمایش، مرکز دستورات اجرایی و همه‌ی محیط‌ها باید توسط طراحی گرافیک، پالت رنگی و تکنولوژی منسجم، برند شما را به نمایش بگذارند. چنانچه قصد دارید در نقاط مختلف برای برند خود تبلیغ کنید، برای مثال توسط خودروهای مخصوص تور تبلیغاتی و یا غرفه‌ سازی نمایشگاهی در ایونت‌های محلی، اصلی‌ترین هدف شما باید ایجاد یک تجربه‌ی واحد از برندتان باشد. هنگامی که با مشتریان و دیدگاه‌های مختلف در یک نمایشگاه تجاری برخورد می‌کنید، فضای غرفه‌ی شما معرف کمپانی شما و همه‌ی اصول و موازین آن محسوب می‌شود.

ترند هفتم: رویکردی برنامه‌ریزی شده در غرفه سازی نمایشگاهی داشته باشید

آپدیت ترند: جدید!

مدیران باتجربه‌ی نمایشگاه‌های تجاری به ارزش برخورداری از یک رویکرد برنامه‌ریزی شده برای کارشان پی برده‌اند. آن‌ها ارزشمندی این رویکرد را درک کرده‌اند و فهرست نمایشگاه‌شان را به گروه‌هایی تقسیم می‌کنند که بتوانند از طریق آنها استراتژی‌ها، اهداف و منابع‌شان را به کاربردی‌ترین شکل ممکن برای مدیریت بودجه و رسیدن به اهداف کلی تنظیم کنند.  آن‌ها به دنبال شرکایی برای ایجاد نمایشگاه هستند که توانایی مدیریت برنامه‌های بزرگی متشکل از نمایش‌های بزرگ تبلیغات استراتژیک برند، برندهای مدیوم و برنامه‌ی جذب مخاطب هدفمند و میزبانی ایونت‌های تجاری محلی را داشته باشند. فرآیند خودکارسازی و راهکارهای مدیریت الکترونیکی هرگز توانایی چنین کاری را ندارند.

با ورود به سال ۲۰۱۸، انتظار می‌رود این هفت ترند با تغییرات اندک به قوت خود باقی بمانند و همچنین ترندهای جدیدی نیز به آن‌ها اضافه شوند.

 

برگرفته از: exhibitconcepts.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =