, ,

وب سایت شخصی برای چه کسانی لازم است چرا باید وب سایت شخصی داشته باشیم؟

آیا شما دانشجو هستید و می‌خواهید سوابق تحصیلی یا تحقیقاتی‌تان را جایی ثبت کنید؟ یا شاید هنرمند هستید یا به صورت فریلنس کار می‌کنید و به ابزاری برای ارائه‌ی نمونه‌کارهایتان نیاز دارید.

اگر تا به حال به طراحی یک وب سایت شخصی برای خودتان فکر نکرده‌اید، این مقاله به شما کمک می‌کند با دانش بیشتری در این مورد تصمیم‌گیری کنید.

مهم‌ترین ابزار ارتباطی که می‌توانید در اختیار داشته باشید چیست؟ مطمئن باشید که «رزومه‌تان نیست»!

رزومه‌ها کسل‌کننده هستند. متخصصین حرفه‌ها و مشاغل مختلف به شما می‌گویند که رزومه‌ی خود را در یک صفحه‌، با فونت نازنین، بدون عکس و با پرینت سیاه و سفید تهیه کنید. اما واقعا با چنین رزومه‌ای چطور می‌توانید خودتان را معرفی و از دیگران متمایز کنید؟

به علاوه، به محض اینکه رزومه‌تان را به کسی تحویل می‌دهید، قدیمی می‌شود و دیگر نمی‌توانید آن را تغییر بدهید و به‌روز کنید و هر بار باید نسخه‌های جدید تهیه کنید.به همین دلیل است که به وب‌ سایت شخصی نیاز دارید.

 

مطلب مرتبط:
چه زمانی باید طراحی وب سایت خود را مجددا انجام دهید؟

 

وب‌ سایت شخصی کاملا برعکس رزومه است و تمام کم‌وکاستی‌های آن را جبران می‌کند. به جرئت می‌توانم بگویم که وب‌‌سایت نداشتن شاید بزرگ‌ترین ظلمی باشد که می‌توانید در حق زندگی حرفه‌ای خودتان بکنید!

همین حالا وبسایت شخصی خودتان را بسازید.

۴ دلیل برای اینکه وب سایت شخصی داشته باشید

۱) وب‌‌سایت ثابت نمی‌ماند، بلکه پویا و همیشه درحال تغییر است. به محض اینکه کاری را به نتیجه می‌رسانید، می‌توانید آن را به وب‌ سایت‌ شخصی‌‌ خود اضافه کنید.

وقتی پروژه‌ای را تکمیل می‌کنید، می‌توانید آن را در پورتفولیوی خود در معرض دید قرار دهید.

نیازی نیست هر بار  نسخه‌‌ی جدید تهیه کنید و برای همه‌ی افرادی که با آنها تماس دارید بفرستید؛ فقط کافی است وب‌ سایت شخصی‌ تان را به‌روز کنید.

همه می‌توانند دائما به وب سایت شخصی شما سر بزنند و پروژه‌هایی که قبلا انجام داده‌اید یا در حال حاضر مشغول کارکردن روی آنها هستید را ببینند.

وب سایت شخصی ابزار خوبی برای ارائه‌ی پورتفولیوی کاری شماست.

۲) با داشتن وب‌ سایت شخصی خیلی راحت‌ دیده می‌شوید، درحالی‌که اگر صرفا رزومه داشته باشید باید آن را در دست بگیرید و از شرکتی به شرکت دیگر بروید تا شناخته شوید.

اگر وب سایت شخصی نداشته باشید و کسی بخواهد اسم شما را در اینترنت جست‌و‌جو کند، تنها چیزی که پیدا می‌کند پروفایل فیسبوک، اینستاگرام یا توئیترتان است.

ولی اگر وب‌‌ سایت شخصی داشته باشید، مخاطبان بیشتری می‌توانند شما را پیدا کنند و این شمایید که تصمیم می‌گیرید آنها چه چیزی را اول ببینند.

این رمزِ پایه‌ریزی برند شخصی و برجسته کردن موفقیت‌ها، نقاط قوت و توانایی‌های شماست.

 

۳) عده‌ی معدودی از افراد وب سایت شخصی دارند. شاید داشتن وب‌ سایت‌های شخصی در سال ۲۰۱۸ رایج‌تر از  ۱۰ سال قبل شود،

اما اکثر دانشجویان و افراد جویای کار، همچنان بر رزومه و وب‌‌سایت‌های جست‌و‌جوی کار متکی‌ خواهند بود.

این روزها موفقیت به توانایی متمایز کردن خود از دیگران بستگی دارد و بی‌شک داشتن وب‌ سایت شخصی در این راه به شما کمک می‌کند.

وب سایت شخصی شما نشان می‌دهد که شما وقت گذاشته‌اید و یاد گرفته‌اید چطور کاری را که نسبتا فنی است انجام بدهید و این یعنی مهارت‌هایی دارید که دیگران ندارند.

 

۴) مهارت‌های جدیدی کسب می‌کنید که در آینده خیلی مفید خواهند بود.

ساختن وب‌سایت به مهارت‌های گوناگون نیاز دارد، خصوصا اگر بخواهید آن را سفارشی و بهینه‌سازی هم بکنید.

حتی اگر در زمینه‌ی تکنولوژی به دنبال کار نباشید، با داشتن چنین مهارت‌هایی یک سر و گردن از دیگران بالاتر خواهید بود.

فرض کنید در جست‌و‌جوی کاری در صنعت تبلیغات هستید. اگر بتوانید به فردی که با شما مصاحبه می‌کند بگویید که نه‌تنها بازاریاب خوبی هستید بلکه در زمینه‌ی وب هم اطلاعات دارید، قطعا به کاندیدای جذاب‌تری تبدیل خواهید شد.

هنوز قانع نشده‌اید؟

این راهنما کاملا به شما یاد خواهد داد که چطور وب‌ سایت شخصی‌ فوق‌العاده‌ای بسازید! وقتی وب‌ سایت شخصی‌ تان آماده شود، حضور پررنگی در دنیای آنلاین خواهید داشت.

 

برگرفته از:collegeinfogeek.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 2 =