,

تیزر تلویزیونی طی چه مراحلی ساخته می‌شود؟ راهنمای مراحل ساخت تیزرهای تلویزیونی

تیزر تلویزیونی طی چه مراحلی ساخته می‌شود؟

تیزر تلویزیونی یکی از ابزارهای تبلیغاتی مؤثر برای شناساندن محصول شما به مخاطبان مورد نظر است. ساخت تیزر مراحل مختلفی دارد که هرکدام برای تولید یک تیزر موفق اهمیت بسزایی دارند. در این مقاله مراحل ساخت تیزر تلویزیونی را معرفی می‌کنیم.

پیش‌تولید تیزر تلویزیونی

برای تولید تیزر تلویزیونی ، مانند هر پروژه‌ی بازاریابی دیگری به ایده‌پردازی‌های متعدد، جلسات خلاقیت و برگزاری جلسه‌ با مشتری نیاز دارید تا مسیر خود را تعیین کنید. هدف کلی شما باید مشخص باشد. وقتی در اولین جلسه‌ی خلاقیت به سؤالات زیر پاسخ بدهید، فرایند تولید تیزر تلویزیونی را در مسیر صحیح آغاز می‌کنید:

  • بودجه‌ی تبلیغاتی شما چقدر است؟
  • آیا از انواع دیگر رسانه در کنار تیزر تلویزیونی استفاده می‌کنید؟
  • مخاطب هدف شما کیست؟
  • پیام برند شما چیست؟
  • چطور موفقیت یا شکست خود را می‌سنجید؟

پس از اولین نشستی که با حضور مشتری برگزار می‌شود، تیم تبلیغاتی شما دور هم جمع می‌شود تا چند ایده را بررسی کند. هر آژانس تبلیغاتی برای ایجاد خلاقیت در نشست‌های تبادل اندیشه و خلق ایده، روش خاص خود را دارد و بیشتر اوقات در جلسات اولیه‌ی ایده‌پردازی، مشتری حضور ندارد. آفرینش ایده‌های خلاقانه ممکن است شامل بررسی بازار، شناخت احساس مخاطب و آزمون‌سازی باشد.

ایده‌‌ای بزرگ برای تیزر تلویزیونی

تیم تبلیغات، زمان و تلاش زیادی صرف می‌کند تا برای تبلیغ محصول یا خدمات شما چند ایده‌‌ی مختلف خلق کند. ایده‌های ارزشمندتر و در نهایت ایده‌ی اصلی، طی جلساتی که با حضور مشتری برگزار می‌شود، مشخص می‌شوند. وقتی ایده‌ی اصلی تعیین شود، کپی‌رایتر استوری‌بردها را می‌سازد.

استوری‌برد بخش جدایی‌ناپذیر فرایند نوآوری و توسعه است و ازطریق این استوری‌بردهاست که کل چشم‌انداز درک و تجسم می‌شود. استوری‌بردها تجسم شکل احتمالی تیزر تلویزیونی را برای مشتری آسان‌تر می‌سازند و در انتخاب نحوه‌ی شکل‌گیری تیزر به تیم سازنده کمک می‌کنند. استوری‌بردها به‌شدت پیچیده‌اند و تقریبا هر ثانیه از تیزر تلویزیونی را بیان می‌کنند. با استفاده از استوری‌بردها، هم مشتری و هم تیم سازنده می‌توانند بازبینی‌هایی انجام دهند، درباره‌ی تغییرات بحث کنند و محصول نهایی را شکل بدهند.

مطلب مرتبط: تبلیغات در تلویزیون چه مزایا و محدودیت‌هایی دارد؟

تولید تیزر تلویزیونی – فیلم‌برداری

یکی از مراحل ساخت تیزر تلویزیونی فیلمبرداری است.

هنگامی که محصول نهایی طراحی شود و تمام گروه‌ از نتیجه راضی و هیجان‌زده باشند، زمان شروع فیلم‌برداری است. در بیشتر مواقع، مشتری هنگام فیلم‌برداری حضور ندارد. این کار به متخصصان پشت دوربین و بازیگران جلوی دوربین سپرده می‌شود. اگر مشتری طی جلسات بازبینی، محصول نهایی را تأیید کند،‌ بقیه‌ی فرایند تولید بدون مشکل پیش می‌رود. اینجاست که نقش مهم اعتماد در تبلیغات به چشم می‌آید. مشتری باید کاملا مطمئن باشد که تیم تبلیغات و تولید به خواسته‌های او احترام خواهند گذاشت و به استوری‌برد و بودجه‌ی تعیین‌شده متعهد خواهند ماند. فیلم‌برداری یک تیزر تلویزیونی بسته به محصول نهایی تأیید‌شده، بازبینی‌ها یا نیاز به فیلم‌برداری مجدد، ممکن است از یک روز تا یک سال طول بکشد.

بعد از کامل شدن مرحله‌ی فیلم‌برداری، تیم تولید وارد مراحل تدوین، دوبله و آهنگ‌سازی می‌شود. تمام این ابعاد پژوه، قبل از تولید باید توسط مشتری تأیید شده باشد. انتخاب موسیقی باید با برند مشتری هماهنگی داشته باشد. همچنین دوبله، صداگذاری و تدوین نیز باید هم‌راستا با خواسته‌های مشتری باشند.

برای تولید یک تیزر تلویزیونی باید بسیار تلاش کنید و جدیت به خرج بدهید، در غیر این‌صورت به نتیجه‌ی مطلوب نمی‌رسید. در نظر داشته باشید که در کنار تیزر تلویزیونی خود از رسانه‌های دیگر مثل رسانه‌های چاپی، ویدیوهای آنلاین و شبکه‌های اجتماعی بهره ببرید. با استفاده از تمام رسانه‌‌های موجود، تیزر تلویزیونی خود را که به‌شکل محنصر‌به‌فرد برندسازی شده است، تبلیغ کنید.

 

برگرفته از: quaintise.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =