محصولات تبلیغاتی چه ترندهای معروفی دارند؟

محصولات تبلیغاتی

بسیاری از ترندهای محصولات تبلیغاتی نظیر محصولات مبتنی بر فناوری ماندگار هستند، بنابراین هرساله شاهد رواج آنها هستیم. نسل هزاره «فناوری و محصولات مرتبط با آن» را متمایزترین ویژگی نسل خود می‌داند.

ما در صنایع امروزی به حضور نسل جوان‌تری از متخصصان نیاز داریم. بسیاری از فروشندگان و توزیع‌کنندگان مسن هستند و به‌واسطه‌ی فروش محصولات ارزانِ کم‌دوام و اقلام کم‌کاربرد نمی‌توانند نیازهای نسل هزاره و نسل X را برآورده کنند. برای جلوگیری از این اتفاق باید به آن دسته از ترندهای صنعت خود که مستقیما برآمده از زبان و الگوهای خرید مشتریان‌ ما باشند، توجه کنیم. به همین دلیل دانستن ترندهای آتی محصولات تبلیغاتی برای بازاریاب‌ها مهم است و درک نیاز مشتریان فعلی و احتمالی را برای آنها آسان می‌کند.

یکی از مواردی که در حیطه‌ی ترندهای تبلیغاتی باید به آن توجه کرد تقاضا برای محصولات برند تک‌فروشی است که به‌عنوان کالای تبلیغاتی (طبقه‌ای از تبلیغات که عمیقا موردتوجه نسل‌های جوان‌تر است) از آنها استفاده می‌شود. بااین‌حال بیشتر بازاریاب‌های محصولات تبلیغاتی همچنان باید در جهت ترویج برند خود به‌موازات یک برند ‌تک‌فروشی معروف تغییر کنند.

نیاز مشتریان ما به کمک اساسی هنگام سفارش محصولات تبلیغاتی، چیزی است که امسال تغییر نکرده است. در ادامه، ترندهای محصولات تبلیغاتی سال ۲۰۱۷ را معرفی می‌کنیم تا با کمک آنها استراتژی بازاریابی خود را کامل کنید و با ارزش‌های مشتریان خود همسو شوید.

ترند ۱: فناوری همچنان درحال رشد و تکامل است

محصولات تبلیغاتی

ازآنجاکه اقلام مرتبط با فناوری در میان محصولات تبلیغاتی سریع‌ترین میزان رشد را دارند، جایگاه نخست ترندهای سال ۲۰۱۷ را به آنها اختصاص دادیم‌. دانستن علت این امر دشوار نیست، زیرا همان‌گونه که پیش از این گفتیم، تقاضا برای محصولات مرتبط با فناوری بیشتر است چراکه این محصولات کارایی بیشتری دارند. به نقل از ASI (مؤسسه‌ی تخصصی تبلیغات)، کارایی یک محصول تبلیغاتی نخستین دلیلِ دریافت‌کننده‌ برای نگه‌ داشتن آن است. اهدای یک محصول فناوری مفید نه‌تنها رضایت دریافت‌کننده را از برند ما تضمین می‌کند بلکه نشان می‌دهد آن محصول پتانسیل بالایی برای تبلیغ برند ما دارد.

دلیل دیگر رونق تازه‌ی این ترند، قابلیت درحال تکاملِ تلفن‌های همراه است. محصولات فناوری خاصی وجود دارند که آپشن برند شدن دارند، یعنی زندگی و کار مشتریان و کانِکت ماندن آنها را آسان‌تر می‌کنند.

کرونیز (Kronies) یا هدفون‌های وایرلس، نمونه‌ای از یک آیتم فناوری است که نتیجه‌ی یک صنعت روبه‌رشد دائمی است. این هدفون‌های وایرلس آپشن‌های متعددی دارند؛ برای مثال گوش دادن به موسیقی و برقراری تماس با میکروفون داخلی که صدای واضح و مشخصی تولید می‌کند. این آیتم با رویدادهای بزرگ صنعت فناوری ازجمله عرضه‌ی iPhone 7 بدون پورت کمکی برای هدفون‌های سنتی مرتبط است.

ترند ۲: ارزانی از دور خارج شده و ارزش بیشتر به روی کار آمده است

اگر شرکت شما از محصولات تبلیغاتی ارزان استفاده می‌کند، احتمالا تمایلی به شنیدن این خبر ندارد: «امروزه مصرف‌کنندگان بیش از گذشته کالاهای تبلیغاتی را قضاوت می‌کنند، بنابراین میان کالای دریافت‌شده و شرکت اهداکننده‌ی آن ارتباط مستقیمی برقرار می‌کنند». بدون‌ شک اهدای هدایای تبلیغاتی ارزان به این معناست که شرکت شما برای تخصیص این هدایا به مشتریان فعلی و بالقوه‌ی خود وقت و تلاش کافی صرف نکرده است. تأثیر محصولات سفارشی تبلیغاتی و بهای بیشتر آنها بر حفظ مشتریان بالقوه ثابت‌ شده است.

شرکت‌هایی که کیفیت محصولات تبلیغاتی را به کمیت آنها ترجیح می‌دهند در جلب رضایت مشتریان فعلی و جذب مشتریان بالقوه موفق‌تر عمل می‌کنند. مردم خواهان دریافت اقلام باکیفیتی هستند که بتوانند از آنها استفاده کنند، پس اقلام ارزان عملا کاربرد ندارند. بنابراین بهتر است به صدها برندی که با استفاده از کالاهای تبلیغاتی باکیفیت مشتریان بالقوه را جذب خود می‌کنند، ملحق شوید.

ترند ۳: مشتریان در نمایشگاه‌های تجاری برای ROI به کمک نیاز دارند

مشتریان نه‌فقط برای کالاهای تبلیغاتی بلکه برای کل پروسه‌ی نمایشگاه تجاری به کمک نیاز دارند. نیاز آنها به کمک شامل آماده‌سازی غرفه، رومیزی، لباس پرسنل و ابزار چاپی برای پشتیبانی از بازاریابی می‌شود. هنگامی که همه‌ی مقدمات نمایشگاه تجاری فراهم شد، زمان تمرکز روی استراتژی بازاریابی محصولات تبلیغاتی فرا می‌رسد.

یادآوری این نکته ضروری است که اهدای اقلام مفید و درعین‌حال ارزان برای ایجاد زمینه‌ی شناخت برند مهم است، اما جذب مشتریان بالقوه با هدایای گران‌تر از آن هم مهم‌تر است.

یک روش عالی برای جذب مشتریان بالقوه به غرفه‌ی نمایشگاه تجاری، استفاده از اقلام باکیفیت‌ به‌عنوان بخشی از ابزار نمایش غرفه‌تان است. ابتدا به بازدیدکنندگان یک محصول ارزان نظیر Smart Wallet اهدا کنید تا سر صحبت را با آنها باز کنید. سپس توضیح دهید که برای دریافت محصول تبلیغاتی باکیفیتی نظیر پاوربانک، مشتری احتمالی باید اطلاعات معتبری مانند نام و نام خانوادگی، نام شرکت و اطلاعات تماس خود را ارائه بدهد.

ترند ۴: پوشش درحال تغییر است

محصولات تبلیغاتی

اونیفورم کارمندان برای حفظ انسجام برند مهم است، اما بیشتر کارمندان حاضر نیستند اونیفورم‌های برندشده‌ را خارج از شرکت بپوشند. به همین دلیل طراحی پیراهن‌های جذاب برای کارمندان و مشتریان از ترندهای بازاریابی تبلیغاتی سال ۲۰۱۷ است. هدف شما باید این باشد که مردم از این لباس‌ها که لوگوی شرکت شما روی آنها چاپ شده است نه‌فقط در کار بلکه در زندگی روزمره هم استفاده کنند. برای رسیدن به این هدف نباید صرفا به درج لوگوی شرکت روی لباس بسنده کنید بلکه باید به فکر یک طرح گرافیکی جذاب برای تی‌شرت یا پولیور باشید. در ادامه به دیگر ترندهای اثرگذار بر دنیای لباس‌های لوگوشده و انتظارات مردم می‌پردازیم:

  • لباس‌های ساده و بدون طرح دیگر جذابیت ندارند. مردم به‌دنبال کیفیت هستند، یعنی جنس عالی برای لباس کار برندشده، جنسی که رطوبت را جذب و بوی بدن را کنترل کند.
  • بازاریاب‌های محصولات تبلیغاتی به تغییر به سمت تبلیغِ برند به‌موازات خرده‌فروشی برند نیاز دارند و پوشاک تبلیغاتی نیز از این قاعده مستثنا نیست. وقتی صحبت از پوشیدن لباس‌های تبلیغاتی می‌شود، نسل هزاره می‌خواهد برندهای مطرح را وارد سبک زندگی روزانه‌اش کند. پس در تولید تی‌شرت‌های تبلیغاتی به مواد ارزان اکتفا نکنید و از برندهایی نظیر Hanes که از مواد بازیافت‌شده استفاده می‌کنند، الگو بگیرید.
  • در راستای موارد بالا، مردم به‌دنبال پوششی هستند که با سبک روزمره‌ی زندگی‌شان هم‌خوانی داشته باشد. در غیر این‌صورت، کارمند شما پوششی را که برایش انتخاب‌ کرده‌اید، خارج از محیط کار به تن نخواهد کرد. بنابراین در تهیه‌ی پوشاک‌ برندشده باید به طرح منحصربه‌فرد و کیفیت بالای آن اهمیت بدهید.

ترند ۵: طرح‌ها یا برندهای الهام‌گرفته از تک‌‌فروشی

شمار شرکت‌هایی که برای تبلیغ کسب‌وکارشان به‌دنبال محصولات تبلیغاتی و درج نام برندشان روی آنها هستند درحال افزایش است. در میان محصولات تبلیغاتی، کوله‌پشتی یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین آنهاست. نسل اِکس و هزاره علاقه‌ی ویژه‌ای به این نوع محصولات تبلیغاتی پرکاربرد دارند، زیرا این محصولات معرف برندهای معروف و باارزش شده‌اند.

انواع لیوان، دسته‌ی دیگری از محصولات تبلیغاتی است که به حوزه‌ی محصولات الهام‌گرفته از تک‌فروشی پیوسته است و محبوبیت زیادی در میان محصولات تبلیغاتی به‌دست آورده است. لیوان‌های تبلیغاتی در اندازه‌ها، سبک‌ها، رنگ‌ها، طرح‌ها و قیمت‌های مختلف رواج زیادی پیدا کرده‌اند.

جمع‌بندی

شاید این ترندهای محصولات تبلیغاتی شبیه بار سنگینی از اطلاعات به‌نظر برسند، اما جای نگرانی نیست. ظهور ترندهای جدید به این معنا نیست که باید تمام محصولات تبلیغاتی شرکت‌تان را تغییر بدهید.

کارتان را با جست‌و‌جوی فرصت‌هایی برای ادغام ترندهای جدید با تقویم بازاریابی‌‌تان در طول سال شروع کنید. اگر نمایشگاه تجاری پیش‌رو دارید، برای جذب بازدیدکنندگان به غرفه‌تان به‌جای اهدای محصولات تبلیغاتی قدیمی سعی کنید از اقلام جدید و ارزشمندتر استفاده کنید.

در طول سال برای استفاده از این ترندهای جدید فرصت‌های زیادی خواهید داشت. برای تولید محصولات تبلیغاتی عالی کافی است از پیش برنامه‌ریزی کنید.

برگرفته از: godelta.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − سیزده =