, ,

محتوای کوتاه چطور مخاطبان شما را جذب می کند چطور محتوای کوتاه و گذرا مارکتینگ محتوا را تغییر می‌دهد

محتوای کوتاه

شما به‌عنوان صاحب کسب‌و‌کار حتما اصطلاح «محتوای همیشه‌‌بهار» (evergreen content) را حداقل چندبار شنیده‌اید. ایده‌ این است که بتوانید محتوای کوتاه و باکیفیتی تولید کنید که هیچ‌وقت از مُد نمی‌افتد.

اما ایده‌ی محتوای کوتاه همیشه‌بهار خیلی وقت پیش ایجاد شد، یعنی خیلی قبل‌تر از زمانی که محتوا معنای امروزش را به خود بگیرد. حالا، محتوا فقط حرف‌های تازه و جدید است.

محتوای امروزی قدمت زیادی ندارد. با وجود پست‌های رسانه‌های اجتماعی که فقط درعرض چند دقیقه در تایم‌لاین محو می‌شوند و استوری‌های اینستاگرام و اسنپ‌چت که در عرض ۲۴ ساعت منقضی می‌شوند، محتوای شما باید تأثیرش را خیلی سریع بر مخاطبان بگذارد.

دیگر نمی‌توانید تمرکز خود را بر ایجاد محتوایی بگذارید که امیدوار هستید ماه‌ها در معرض دید و توجه مخاطبان می‌ماند. در عوض باید محتوای کوتاهی ایجاد کنید که فقط در عرض چند ثانیه نظر مخاطبان را جلب کند.

این تغییرات در محتوا، در همه‌ی صنایع برای افراد چالش‌برانگیز شده است. مشتریان من مرتب سؤال می‌کنند که چطور می‌توانند محتوای کوتاهی ایجاد کنند که در چنین زمان کوتاهی مشتریان فعلی و آتی را به خود جلب کند. خب، در این مقاله می‌خواهم چند توصیه در این زمینه به آنها و شما ارائه بدهم.

مطالب مرتبط:

تولید محتوا را بهتر کنید بعد تعداد آن را افزایش دهید

آینده بازاریابی محتوا چگونه خواهد بود؟

مخاطبان خود را به‌خوبی بشناسید

محتوای آنلاین زیادی وجود دارد. امروز، مشتریان می‌توانند با یک جست‌و‌جوی سریع در گوگل هر چیزی را که می‌خواهند پیدا کنند. بعضی از بازاریاب‌ها سعی می‌کنند برای تعداد زیادی از مشتریان جذاب باشند،

و درنتیجه بر موضوعات گسترده و عمومی‌، که معمولا برای خیل عظیمی از مخاطبان جالب هستند، تمرکز می‌کنند. متأسفانه، این روش کمتر با موفقیت روبه‌رو می‌شود.

وقتی مشتریان به‌دنبال محتوای آنلاین می‌گردند، با محتوای کوتاهی که مستقیما با آنها صحبت کند، ارتباط برقرار می‌کنند.

آنها زبان و لحنی آشنا و درکی کلی از نیازهایشان را می‌خواهند. اگر سعی کنید محتوا را برای همه ایجاد کنید، این موضوع مهم را نادیده خواهید گرفت و تنها محتوایی بی‌روح برای‌تان باقی خواهد ماند که می‌شود به‌سادگی از آن گذشت.

اولین قدم برای اینکه محتوای کوتاه و گذرای شما توجه مخاطبان را به خود جلب کند این است که آنها را به‌خوبی بشناسید.

وقتی برای تأثیرگذاری بر مخاطبان فقط چند ثانیه وقت دارید، باید این‌طور به‌نظر برسد که محتوای کوتاه‌ تان را مخصوص آنها تهیه کرده‌اید.

پرسونایی برای مشتری ایجاد کنید که نمایی از آنها را، اینکه با چه مشکلاتی درگیر هستند و به‌دنبال چه راهکارهایی می‌گردند، نشان بدهد.

سپس، محتوای کوتاه خود را اصلاح کنید تا زمانی که توجه سرنخ‌های مهمی را که تصویری از مشتریان ایده‌آل شما هستند جلب کنید.

ارزش‌تان را شفاف کنید

مشتریان ما عادت دارند چیزهایی را که لازم دارند دریافت کنند. آنها اطلاعات سریع، پاسخ‌های سریع و پیام‌های دقیق می‌‌خواهند.

اگر از همان ابتدا نتوانید ارزش محتوایتان را شفاف کنید، فکر می‌کنند وقت‌شان را به هدر داده‌اند و شما را نادیده می‌گیرند. این به‌خصوص درباره‌ی محتوای کوتاه و گذرا صدق می‌کند.

وقتی مشتریان شما استوری‌های اینستاگرام‌تان را یکی بعد از دیگری می‌بینند، به‌دنبال تبلیغات فروش نیستند؛ بلکه به‌دنبال سرگرم شدن یا حتی آموختن مطالب جدید هستند.

اگر نتوانید به‌سرعت لُب مطلب را ادا کنید، خیلی سریع سراغ استوری بعدی می‌روند. وقتی می‌خواهید محتوای کوتاهی ایجاد کنید، باید در همان چند ثانیه‌ی اول، توجه مخاطب را جلب کنید و ارزش‌تان را به‌صورت شفاف نشان بدهید تا ایده‌ها و افکار شما را عمیق‌تر درک کنند.

برای در معرض دید قرار گرفتن محتوای کوتاه خود هزینه کنید

این روزها، بازاریابی بدون اختصاص بودجه‌ای برای آن، شما را به جایی نمی‌رساند.

بااینکه چند راه برای رشد کسب‌و‌کار شما بدون نیاز به صرف هزینه وجود دارد، اما با پرداخت کمی پول می‌توانید محتوای کوتاه‌‌ تان را در معرض دید مخاطبان مناسب قرار بدهید.

اختصاص بودجه‌ی مناسب برای مارکتینگ قطعا باعث می‌شود نتایج قابل‌توجهی به‌دست بیاورید.

اول اینکه می‌توانید از این بودجه برای پرداخت پست‌های اسپانسری در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و موتورهای جست‌وجوگر استفاده کنید. همچنین می‌توانید مسیر غیرسنتی‌تری پیش بگیرید و از افراد با‌نفوذ برای رسیدن به مخاطبان‌تان استفاده کنید.

متصل شدن به افراد بانفوذ در سازمان‌تان، اعتماد مخاطبان را به تبلیغات‌ شما افزایش می‌دهد و احتمال اینکه مشتریان آتی از این طریق محتوای شما را پیدا کنند، بیشتر می‌شود.

وقتی می‌خواهید به افراد بانفوذ و تأثیرگذار متصل شوید، همیشه به‌دنبال آنهایی باشید که با مخاطبان‌تان هماهنگ باشند.

به سلبریتی‌ها و نام‌های معروف نیازی ندارید؛ در عوض به این فکر کنید که مخاطبان شما به کدام افراد اعتماد دارند و برایشان ارزش قائلند. در این مورد، کیفیت همیشه بر کمیت ارجحیت دارد.

با افراد بانفوذ کار کنید تا بتوانید محتوای کوتاهی ایجاد کنید که به نظر آنها طبیعی می‌رسد.

وقتی پست‌های اسپانسری شما به‌آرامی با کارهایی که افراد بانفوذ انجام می‌دهند ادغام می‌شود، دیگر شبیه یک تبلیغ به‌نظر نمی‌رسد و احتمال کلیک خوردن و جلب‌توجه را بیشتر می‌کند.

کارهای جدید را امتحان کنید، بر کلمات کلیدی جدید تمرکز کنید و با افراد بانفوذ جدید شریک شوید. همین‌طور که استراتژی تبلیغات را برمبنای محتوای کوتاه اصلاح می‌کنید، متوجه خواهید شد که چه چیزی برای مخاطبان شما جواب می‌دهد و سپس تمام انرژی خود را بر آن متمرکز کنید.

روش تولید و ترویج محتوا دائما درحال تغییر است. اگر با نیازها و تقاضاهای جدید مشتریان فعلی و آتی هماهنگ نباشید، محتوایتان به‌سختی می‌تواند با آنها ارتباط برقرار کند.

با ادغام محتوای کوتاه و گذرا با استراتژی و رفتار مناسب، می‌توانید در عرض چند ثانیه توجه مخاطبان را به خود جلب کرده، آن را حفظ کنید و درنتیجه مشتریان مناسب را به وب‌سایت و کسب‌و‌کارتان جذب کنید.

هنگام ایجاد محتوای جدید، مخاطبان‌ خود و نیازهایشان را شناسایی کنید تا بتوانید بهترین اطلاعات و محتوا را در اختیارشان قرار بدهید.

 

برگرفته از: forbes.com

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =