, ,

قالب وردپرس های برتر را بشناسید

قالب وردپرس

جست‌و‌جوی بهترین و مناسب‌ترین قالب وردپرس برای وب‌سایت‌تان، از میان هزاران قالبِ موجود می‌تواند هراس‌انگیز باشد.

دنیای دیجیتال به‌شکل فزاینده‌ای درحال گسترش است. در هر ساعت تقریبا ۱۰۰۰ وب‌سایت ایجاد می‌شود. منظور ما، پتابایت اطلاعاتِ جدیدی است که در هر ساعت تولید می‌شود. برای درک وسعت و حجم این اطلاعات، لازم است بدانید که هر پتابایت برابر ۱۰۰۰ ترابایت یا یک میلیون گیگابایت است. برآورد شده است که مغز انسان قادر است ۱٫۲۵ ترابایت از اطلاعات را ذخیره کند و این یعنی یک پتابایت حدودا معادل ظرفیت ۸۰۰ مغز انسان است.

این اعداد مطمئنا شما را دچار شوک و ترس می‌کند، اما حقیقت این است که بسیاری از تازه‌واردان دنیای دیجیتال برای ساده‌سازی فرایند راه‌اندازی وب‌سایت خود و اجرای سریع و ساده‌ی آن به پلتفرم وردپرس متکی هستند. وردپرس با دارا بودن بیش‌ از ۱۰۰ میلیون وب‌سایت که درحال افزایش نیز است، با اختلاف زیادی به محبوب‌ترین سامانه‌ی مدیریت محتوای (CMS) حاضر تبدیل شده است. شاید به‌ این‌ دلیل است که بازارِ قالب‌های وردپرس، پررونق و درحال رشد است.

از میان ده‌ها‌هزار قالب وردپرس ، چطور مناسب‌ترین را برای پروژه‌ی بعدی طراحی وب‌سایت‌تان انتخاب می‌کنید؟ قطعا این موضوع ممکن است سلیقه‌‌ای و شخصی تلقی شود، اما قالب‌های پیش‌ساخته‌ای که بازدیدکنندگان را به‌زیبایی هرچه تمام‌تر وارد فضای دیجیتال می‌کنند، در انبوه جمعیت گم شده‌اند.

برخی از این قالب‌ها برای فروشگاه‌های اینترنتی و برخی دیگر برای شروع کار وب‌سایت عالی هستند. با‌این‌حال، شما به معیارهایی برای یافتن بهترین و مناسب‌ترین قالبِ وب‌سایت نیاز دارید. این قالب‌ها نه‌تنها بایستی در چشمان مخاطب زیبا به‌نظر برسند، بلکه باید برای تلفن‌های همراه نیز «واکنش‌گرا» (Responsive) باشند. باتوجه به‌ اینکه تعداد جست‌و‌جوها در تلفن همراه از رایانه‌ها پیشی گرفته و گوگل نیز حدود یک سال است که از الگوریتم Mobile-First index استفاده می‌کند، واکنش‌گرا بودن یک طرح اهمیت بسزایی پیدا کرده است. (در یک توضیح ساده می‌توان گفت با معرفی الگوریتم Mobile First Index محتوایی که در تلفن‌همراه نمایش داده می‌شود، بیشتر معیار تصمیم‌گیری گوگل برای جایگاه شما در نتایج جست‌و‌جو خواهد بود تا آنچه در نسخه‌ی دسک‌تاپ یا نسخه‌ی رایانه‌‌ایِ صفحه در دسترس است.)

هنگامی که یک طرح، واکنش‌گرا باشد، همان ظاهر و عملکردِ خوبش در رایانه‌ها را، در تلفن‌های همراه نیز خواهد داشت. با‌این‌حال طراحی یک قالب وردپرس واکنش‌گرا کار ساده‌ای برای شما نیست. حرفم را قبول کنید، من تا دل‌تان بخواهد از آنها ساخته‌ام و به شما می‌گویم که ساخت طرح‌های واکنش‌گرا برای انواع مختلف رسانه، کار بسیار طاقت‌‌فرسایی است، مگر اینکه شما روی سیستمی مثل «بوت‌استرپ» توئیتر (Twitter’s Bootstrap) حساب باز کنید. به‌ همین‌ دلیل است که برخی از بهترین قالب‌های وردپرس، پشتیبانی از این ویژگی مهم را جدی گرفته‌اند.

 

  • چطور بهترین قالب را برای وب‌سایت‌تان انتخاب کنید

چه به‌تازگی کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده باشید و چه در فکر انتخاب زمینه‌ی فعالیت خود باشید، هنگام انتخاب قالب برای وب‌سایت وردپرس خود به معیارهایی نیاز دارید. برخی قالب‌ها از فروشگاه‌های اینترنتی به‌شکلی عالی پشتیبانی می‌کنند، درحالی‌که دیگر قالب‌ها برای وب‌سایت‌های «مبتنی بر عضویت» (مثل کاریابی‌ها، رسانه‌های اجتماعی و غیره) مناسب هستند. در هرصورت، شما معمولا به پلاگین‌هایی نیاز دارید تا عملکرد هرچیزی را ساده و روان کنید.

من پس از تقریبا دو دهه تجربه در مهندسی نرم‌افزار، توسعه‌ی وب و تسلط بر سئو، می‌توانم به شما بگویم که ۷ معیار اساسی و مهم برای سنجش عملکرد و کارایی هر نرم‌افزار کاربردی یا «افزونه» (Extension) (مثل قالب وردپرس) وجود دارد. این ۷ معیار عبارت‌اند از:

 

۱. سادگی نصب و راه‌اندازی: قالب‌های وردپرس بسیار زیادی وجود دارند اما آنهایی بهترین هستند که به‌راحتی نصب و راه‌اندازی می‌شوند. رابط کاربری یک قالب بایستی شما را در شروع کار بی‌دردسر، سریع، ساده و بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی یاری کند.

۲. مقدار سفارشی‌سازی مجاز: داشتن «براَفزاهای» (Add-ons) پیش‌‌ساخته، پلاگین‌های سفارشی و قابلیتِ سفارشی‌سازی بالا، قالب‌ها را قدرتمند می‌کند. درحالی‌که برخی قالب‌ها قابلیت سفارشی‌سازی بالایی دارند، بقیه از این امکان مفید محرومند.

 

۳. کاربری در تلفن همراه: کاربریِ قالب وردپرس در تلفن همراه مهم و حیاتی است. با‌توجه به ارزشی که گوگل به این موضوع داده است، یافتن قالب وردپرس مناسبی که برای تلفن‌های همراه واکنش‌گرا باشد، باید یکی از معیارهای شما در انتخاب قالب ایده‌آل‌تان شود.

 

۴. سرعت کلی: من به‌عنوان یک توسعه‌دهنده، در وهله‌ی اول می‌توانم به شما بگویم که سَبک کدنویسی‌تان بسیار مهم است. سرعت کلی وب‌سایت شما با کدنویسی افراطی کاهش می‌یابد و با کدنویسی فشرده، سبُک و روان می‌شود. دومین نکته‌ی مهم، بهبود سرعتِ بارگذاری صفحات است که عامل حیاتی و تعیین‌کننده‌ای در مبحث سئو و حفظ بازدیدکننده است.

 

۵. زیبایی و گیرایی طرح: زیبایی قالب وردپرس، اینکه چقدر جذاب است و چه حسی را منتقل می‌کند و آیا آماتور به‌نظر می‌رسد یا حرفه‌ای، بسیار مهم است. مردم به طراحی وب‌سایت توجه زیادی می‌کنند، پس مطمئن شوید قالب منتخب‌تان از یک طرح باکیفیت پشتیبانی می‌کند.

 

۶. دیدگاه‌های مشتریان: دیدگاه‌ مشتریان در هر نوع محصول یا خدماتی اهمیت بسزایی دارد و شما برای یافتن مناسب‌ترین قالب باید از تجربیات و دیدگاه‌های دیگران استفاده کنید. اینکه نظر اکثریت درباره‌ی این قالب چیست و آیا این نظرات معتبر و درست هستند یا خیر بسیار مهم‌ است.

۷. پشتیبانی و به‌روزرسانی مداوم: پشتیبانی، ویژگی مهمی در همه‌ی کسب‌و‌کارها به‌ویژه آنهایی است که به تغییرات و به‌روزرسانی مداوم نیازمندند تا با به‌روزرسانی‌های هسته‌ی پلتفرمِ وردپرس همگام باشند. حتما مطمئن شوید قالب وردپرس خریداری‌ ‌شده‌تان به‌طور مداوم پشتیبانی و به‌روزرسانی شده و امکانات جدیدی به آن افزوده می‌شود.

 

  • برترین قالب‌ها برای وب‌سایت‌های وردپرس

هر فهرستی از قالب‌های‌ وردپرس ممکن است شخصی و سلیقه‌ای تلقی شود؛ با‌این‌حال فهرست پیشینی که ارائه شد معیارهای کمکی برای یافتن بهترین قالب است و فهرستی که اکنون معرفی می‌شود، برخی از بهترین قالب‌ها ازنظر من هستند.

 

۱. قالب X-Theme

من طرفدار X-Theme هستم. هم‌اکنون از این قالب در وب‌سایتم استفاده می‌کنم و تجربه‌ای شگفت‌انگیز با آن داشته‌ام. این قالب علاوه بر اینکه دارای همه‌ی ۷ معیاری است که پیش‌تر شرح دادم، خیلی خاص هم عمل می‌کند. X-Theme توسط شرکت ThemeGo خلق شده، رابط آن قابلیت سفارشی‌سازی زیادی دارد و کاربری آسانی را خصوصا در تلفن‌های همراه برای وب‌سایت وردپرس‌تان فراهم می‌کند. این قالب قطعا ارزش بررسی و امتحان را دارد.

 

۲. قالب Avada

یکی دیگر از چندمنظوره‌ترین قالب‌های موجودی که من با آنها سروکار داشته‌ام، Avada است که همیشه جزو پرفروش‌ترین قالب‌ها بوده و توسط شرکت Theme Fusion خلق شده است. شما با استفاده از رابط طراحیِ قدرتمند این قالب می‌توانید تقریبا همه‌ی عناصر گرافیکی وب‌سایت وردپرس‌تان را سفارشی کنید.

 

۳. قالب Hexater

Hexater قالبی فانتزی است که با آن می‌توانید وب‌سایت‌تان را به‌سرعت و به‌سادگی سفارشی کنید، بدون آنکه صدها ساعت زمان صرف فهمیدن نحوه‌‌ی عملکردش کنید یا اینکه دکترای طراحی گرافیک داشته باشید. این قالب از قابلیت معرفی سریع یک محصول جدید به بازار، کتاب‌های الکترونیکی و وب‌سایت‌های Niche authority (‌وب‌سایت‌های معتبر در بازار هدف و دست نخورده) پشتیبانی می‌کند؛ و اینها فقط مثال‌های اندکی از توانایی‌های این قالب‌ هستند.

 

۴. قالب BeTheme

BeTheme، قالب بزرگ وردپرس با بیش‌ از ۲۶۰ متغیری است که تنها با یک کلیک ساده اجرا می‌شوند. این قالبِ قدرتمند، زیبا و واکنش‌گرا، به‌سرعت بارگذاری می‌شود و قابلیت سفارشی‌سازی بالایی نیز دارد. شرکت سازنده‌ی این قالب از پشتیبانی سریع و معتبر، به‌روزرسانی‌های مادام‌العمر و «فریم‌ورک یا چارچوب نرم‌افزاری» (Framework) بهینه‌شده‌ای برای سئو بهره می‌برد.

 

۵. قالب The7

The7، یکی از قالب‌های موجود برای پلتفرم وردپرس است که از قابلیت سفارشی‌‌سازی بسیار بالایی برخوردار است. این قالب شامل یک افزونه‌ی صفحه‌ساز زیبای گرافیکی به‌نام «ویژوال کامپوزر» (Visual composer) است که بیش از ۷۵۰ آپشنِ قالب دارد، به‌‌همراه بیش‌از ۲۶ وب‌سایتِ پیش‌ساخته که با یک کلیک ساده به‌سرعت و به‌سادگی راه‌اندازی می‌شوند.

 

۶. قالب Flatsome

اگر قصد راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی را با پلاگین «ووکامرس» (WooCommerce) دارید، Flatsome قالبی عالی برای این کار است و با اختلاف زیادی، برترین قالب‌ فروشگاهی موجود وردپرس برای این پلاگین است. این قالب از قابلیت سفارشی‌سازی بالا، بارگذاری‌های سریع، طراحی واکنش‌گرا و طرح‌های زیبای پیش‌ساخته‌ای برخوردار است که به‌طور مداوم نیز به‌روزرسانی می‌شوند.

 

۷. قالب Uncode

Uncode ، قالب وردپرسی است که امکان خلق طرح‌های زیبا درون یک فریم‌ورک با سرعت بارگذاری بسیار بالا را برای شما فراهم می‌کند. این قالب شامل بیش‌ از ۲۰۰ «طرح‌بندی» (Layout) و یک افزونه‌ی صفحه‌ساز گرفیکی «ویژوال کامپوزر» (Visual composer) است. همچنین با بیش‌ از ۳۰ طرح پیش‌ساخته‌ای که عملکردی سریع و و روان دارند، شما را برای شروع کسب‌و‌کارتان آماده می‌کند.

 

۸. قالب Genesis

Genesis، یک فریم‌ورک وردپرس است که امکان خلق وب‌سایت‌های زیبا و خیره‌کننده را با قابلیت سفارشی‌سازی بالا برای شما فراهم می‌کند. این قالبِ سبُک به‌خوبی بهینه‌سازی شده تا سرعتی بالا داشته باشد و آپشن‌های سفارشی‌سازی پیشرفته‌ای را نیز به شما ارائه می‌دهد. شما به کمک این قالب وردپرس توانایی و انعطاف‌پذیری لازم برای ساخت هر نوع وب‌سایتی را به‌دست می‌آورید.

 

۹. قالب Pixelgrade

Pixelgrade، قالب وردپرس زیبا و خیره‌کننده‌ای است که برای کسب‌وکارهای مختلفی طراحی شده و بیشتر مناسب مشاغلی مثل رستوران‌ها، عکاس‌‌ها، بلاگرها‌، طراح‌ها و غیره است. این قالب قابل سفارشی‌سازی و واکنش‌گرا است و کاربری بسیار ساده‌ای دارد.

 

۱۰. قالب Storefront

Storefront، یک قالب وردپرس ضدگلوله است که به‌صورت ویژه برای براَفزای (Add-on)  «ووکامرس» (WooCommerce) طراحی شد. استفاده از این قالب بهترین روش برای راه‌اندازی سریع و ساده‌ی یک فروشگاه اینترنتی است، زیرا آپشن‌های سفارشی‌سازی گسترده‌ای ارائه می‌دهد و با فریم‌ورکی که به‌سرعت بارگذاری می شود، روند راه‌اندازی فروشگاه را ساده کرده است.

 

برگرفته از: entrepreneur.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 18 =