, ,

فتوشاپ چگونه تاریخ عکاسی را متحول کرد؟ ۱۰ روشی که فتوشاپ با آنها تاریخ عکاسی را تغییر داد

فتوشاپ

در گذشته، اگر به سمت حرفه عکاسی دیجیتال می‌رفتید بی‌شک باید آدم صبوری می‌بودید (وقتی که هنوز فتوشاپ اختراع نشده بود)

اگر می‌خواستید از سوژه‌‌ی دیدنی و جذابی عکس بگیرید، مجبور بودید دوربین‌تان را همه‌ جا با خودتان حمل کنید تا آن را بیابید.

برای عکاسی از طلوع خورشید باید صبح خیلی زود بیدار می‌شدید. مدل‌ها مجبور بودند زمان زیادی را در اتاق آرایش صرف کنند و استودیوها نیز باید از همه نظر عالی می‌بودند؛

اما همه‌ی این‌ها با اختراع فتوشاپ به‌سرعت تغییر کرد و تاریخ عکاسی دیجیتال دچار تحول شد.

امروزه وقتی به عکس شگفت‌انگیزی نگاه می‌کنید،‌ قطعا درابتدا متعجب می‌شوید اما آنچه خیلی سریع به ذهن‌تان خطور می‌کند این است که «این عکس فتوشاپ شده است».

هنگامی که به تاریخ عکاسی می‌اندیشید، متوجه می‌شوید که تأثیر شگرف و غافلگیرکننده‌ای داشته است.

در این مقاله قصد دارم به برخی از روش‌هایی اشاره کنم که فتوشاپ با به‌کارگیری آنها عکاسی دیجیتال را برای همیشه تغییر داد.

مهم‌ترین تأثیر آن بر ما، تغییر نوع نگاه‌مان به دنیاست. هنرمندان عرصه‌ی دیجیتال به‌خوبی می‌دانند که چطور یک عکس معمولی را به چیز کاملا متفاوت و خارق‌العاده‌ای تبدیل کنند.

گاهی اوقات عکس‌هایی که فتوشاپ شده‌اند شک مرا نسبت به واقعیت برمی‌انگیزند. خواه این عکس‌ها از افراد، مکان‌ها یا اشیا باشند، خلاقیت و زمانی که صرف برخی از این عکس‌های فتوشاپی شده است، انکارنشدنی است.

 

  • چطور به تاریخ می‌نگریم

گذشته از اهمیت تاریخی عکاسی دیجیتال،‌ روی‌‌هم‌‌رفته فتوشاپ شیوه‌ی نگاه‌ ما را به تاریخ تغییر داده است. عکس‌های تاریخی به‌سادگی هر عکس دیگری فتوشاپ می‌شوند و شما را به حیرت وامی‌دارند که آیا به یک نقاشی تاریخی می‌نگرید یا صرفا نمونه‌ی مدرنی از هنر فتوشاپ.

 

فتوشاپ

 

  • چطور تبلیغات می‌کنیم

شرط می‌بندم از اینکه به این بخش رسیدم متعجب شده‌‌اید. در عصر حاضر ، تبلیغات به‌واسطه‌ی دست‌کاری عکس‌ها برای همیشه تغییر کرد. شما بدون دیدن ده‌ها تبلیغ فتوشاپ‌شده نمی‌توانید مجله‌ای را مرور کنید.

این برای من به این معناست که شرکت‌هایی که سابقا از شیوه‌ی تبلیغات متنی استفاده می‌کردند یا مجبور بودند عکاسی را برای عکس‌هایشان استخدام کنند، حالا فقط به فردی پول می‌دهند تا آگهی‌هایشان را روی یک کامپیوتر یا مک بسازد. این پدیده، تبلیغات و تجارت را به‌کلی تغییر داده است.

فتوشاپ

 

  • چطور ترکیب چهره و اندام انسان را می‌بینیم

فتوشاپ

 

فتوشاپ تصور ما را از یک شخص ایده‌آل نیز تغییر داده است. دیده‌ایم که فتوشاپ با شاخص‌ترین مدل‌ها و سلبریتی‌ها روی جلد مجله‌‌های مختلف می‌رود و کاربردش در زندگی مدرن بیشتر می‌شود.

اجازه بدهید برای ملموس شدن این موضوع چند مثال  بزنم.

۱. اصلاح عیب‌ها با فتوشاپ

آیا تابه‌حال از اینکه بازیگر محبوب‌تان همیشه عالی به‌نظر می‌رسد متعجب شده‌اید؟ خب آنها واقعا آنچه می‌بینید، نیستند. ویرایش عکس باعث شده که ما باور کنیم برخی افراد واقعا ظاهر زیبا و بی‌عیب‌ونقصی دارند، اما حقیقت این است که این عکس‌ها دست‌کاری شده‌اند. آیا شما هم می‌خواهید در همه‌ی عکس‌هایتان عالی دیده شوید؟ فتوشاپ یاد بگیرید.

۲. افزودن استایل

با استفاده از فناوری می‌توانید هر تغییری که می‌خواهید روی تصویر شخص انجام بدهید. می‌توانید رنگ مو،‌ رنگ چشم، مد و هر چیزی که فکرش را می‌کنید، تغییر بدهید.

۳. افزایش سن

دوست‌دارید ببینید «کیتی هلمز» در چند دهه‌ی آینده چه شکلی می‌شود؟

می‌توانید از کارهای گرافیکی برای اهداف کاربردی، مثلا پیش‌بینی تأثیر افزایش سن بر چهره استفاده کنید که کمی مهارت می‌طلبد ولی امکان‌پذیر است.

مطالب مرتبط:

گرافیک چگونه باعث رونق مشاغل می شود؟
  • چطور به طبیعت می‌نگریم

فتوشاپ

 

اگر تابه‌حال سیاره‌‌ی زمین را از شبکه‌ی تلویزیونی دیسکاوری دیده باشید،‌ می‌دانید که مکان‌های زیبایی روی این سیاره وجود دارد که موجودات عجیب‌الخلقه‌ای در آنجا زندگی می‌کنند. این هنر هنرمندان را قادر ساخته است که حتی از طبیعت خلاق‌تر شوند و گونه‌ها و مناظر خودشان را خلق کنند.

 

  • چیزی که طنزآمیز می‌دانیم

بسیاری از عکس‌ها به این هدف که خنده‌دار و بامزه باشند، تغییر پیدا کرده‌اند. سازندگان این عکس‌ها عناصر طنز و شوخی را در تصاویر دیجیتال به‌کار می‌برند تا ما را بخندانند.

 

  • تبدیل خیال به واقعیت

گذشته از تمام مثال‌های موجود در تاریخ فتوشاپ در دنیای واقعی، تصاویر همواره به‌منظور برانگیختن قوه‌ی تخیل ما خلق می‌شوند. وقتی به یکی از این آثار هنری نگاه می‌کنید قادر خواهید بود رؤیاها و فانتزی‌های هنرمند را تجسم کنید. پیش از به‌وجود آمدن فتوشاپ چه می‌کردیم؟!

فتوشاپ

 

نتیجه

من متوجه شده‌ام آنچه خواندید ۱۰ روشی است که فتوشاپ با آنها بر تاریخ عکس دیجیتال تأثیر شگرفی گذاشته است.

بی‌شک چیزهایی بیش از این‌ها نیز باید وجود داشته باشد، اما برای من خیلی قابل‌توجه نیستند زیرا در عصر فتوشاپ به آنها عادت کرده‌ام.

نظر شما درباره‌ی فتوشاپ چیست؟ آیا فتوشاپ زندگی‌تان را به‌طریقی تحت‌تأثیر قرار داده است؟ خاطرات، ایده‌ها و نظرات خودتان را با ما درمیان بگذارید.

برگرفته از:  makeuseof.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفده =