, ,

غرفه‌ نمایشگاهی خود را به صرفه بسازیم مهندسی کیفیت در ساخت غرفه‌ نمایشگاهی با رعایت محدودیت‌های بودجه

غرفه‌ نمایشگاهی

بودجه دغدغه‌ی بسیاری از شرکت‌هاست. حتما شما هم هنگام برپایی نمایشگاه‌‌های تجاری با محدودیت‌های مالی خاصی مواجه شده‌اید.اگر بودجه اندک باشد، گمان می‌کنید برای برپایی غرفه‌ نمایشگاهی ، چاره‌ای جز انتخاب ارزان‌ترین شرکت نمایشگاهی، مواد و ساختار ممکن ندارید.

شاید صرفه‌جویی در هزینه‌ها ایده‌ی خوبی به‌نظر برسد، اما واقعیت این است که یک غرفه‌ نمایشگاهی به‌ندرت با صرف هزینه اندک به موفقیت رسیده‌است.

وقتی از ROI  (بازگشت سرمایه) و تولید مشتری راغب (Lead Generation) برای طراحی یک  غرفه‌ نمایشگاهی صحبت می‌کنیم، این «کیفیت» طراحی است که اهمیت دارد.

با اینکه در آغاز کار باید برای دستیابی به کیفیت اندکی بیشتر هزینه کنید، اما این هزینه مقرون‌به‌صرفه است و بدون‌شک جبران خواهد شد.

در این مقاله دلایل اهمیت «کیفیت» در برپایی غرفه را روشن می‌کنیم.

مواد و مصالح باکیفیت طول عمر غرفه را بیشتر می‌کنند

در ساخت غرفه‌ نمایشگاهی تجاری هم مانند هر پروژه‌ی ساخت‌وساز دیگری، طیف انتخاب مواد و مصالح وسیع و متنوع است.

کیفیت مصالح می‌تواند بسیار بالا یا بسیار پایین باشد. با اینکه مواد و مصالحی که پایین‌ترین کیفیت را دارند، از بین باقی انتخاب‌ها ارزان‌ترین قیمت را دارند، اما اگر روی محصولات باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید،

هم در پول خود صرفه‌جویی کرده‌اید و هم عمر غرفه‌تان را بیشتر می‌کنید. برای نمونه، اگر برای کف غرفه‌ی نمایشگاهی‌تان یک ماده‌ی ارزان‌قیمت را انتخاب کنید،

کف‌پوش غرفه ظرف یک یا دو سال فرسوده می‌شود و مجبور می‌شوید برای تعویض آن دوباره هزینه کنید.

اما اگر از ابتدا کف‌پوش مرغوبی را برای غرفه‌تان انتخاب کنید، هزینه‌ی بیشتری را پرداخت می‌کنید، اما کف‌پوش انتخابی شما هم بیشتر عمر می‌کند و هم ظاهر بهتری دارد.

به مرور زمان خواهید دید که به خاطر صرف هزینه‌ی اولیه برای کف‌پوش باکیفیت، حداقل تا چند سال نیازی به تعویض آن ندارید و این یک راه جبران هزینه‌ی اولیه است.

غرفه‌ نمایشگاهی باکیفیت تأثیر بهتری روی بازدیدکنندگان می‌گذارد

تأثیر کیفیت غرفه در جذب مخاطب

کیفیت بر میزان تأثیر غرفه‌ نمایشگاهی بر بازدیدکنندگان هم مؤثر است.

بازدیدکنندگان نمایشگاه ممکن است فقط چند ثانیه به غرفه‌ی شما نگاه کنند، اما همین چند ثانیه کافی است تا بر نوع ذهنیت آنها نسبت به شرکت شما اثر بگذارد.

اگر در این چند ثانیه‌ی کوتاه، اشتباهات کوچک اما زیادی به چشم آنها بیاید، رقیب‌تان را به شما ترجیح می‌دهند و او را انتخاب می‌کنند.

آثار گرافیکی تار و مبهم و مشکلات دیگری که به خاطر انتخاب مواد بی‌کیفیت به وجود آمده‌اند، نمونه‌هایی از این اشتباهات کوچک هستند.

انتخاب مواد باکیفیت به شما فرصت ارائه‌ی یک غرفه‌ی آراسته و حرفه‌ای را می‌دهد.

مزایای کف‌پوش باکیفیت این است که تنوع طرح بیشتری دارد، دیرتر فرسوده می‌شود و راه رفتن روی آن حس بهتری دارد.

حاصلِ انتخاب چنین کف‌پوشی این است که غرفه‌ی شما هم ظاهر جذاب‌تری پیدا می‌کند و هم با تصویری که شما می‌خواهید از برند خود در ذهن مخاطب ایجاد کنید، تناسب بیشتری دارد.

انتخاب مواد باکیفیت حتما به منزله‌ی ساخت یک غرفه‌ی تجملی نیست. حتی یک غرفه‌ی ساده (و درنتیجه کم‌هزینه) هم در صورتی که به‌درستی طراحی شده باشد، می‌تواند نظر بازدیدکنندگان را جلب کند.

نکته‌ی کلیدی، سرمایه‌گذاری روی مواد و منابع باکیفیتی است که به غرفه‌ی شما ظاهری حرفه‌ای و جذاب بدهند.

دستیابی به کیفیت در گروی دریافت خدمات از یک شرکت معتبر است

شکی نیست که انتخاب مواد باکیفیت در موفقیت یک غرفه‌ نمایشگاهی نقش مهمی دارد. با وجود این، کیفیت به انتخاب مواد ختم نمی‌شود.

بلکه خدماتی هم که برای طراحی و ساخت غرفه دریافت می‌کنید نقش زیادی در موفقیت غرفه‌ی شما دارند.

بنابراین بهتر است خدمات لازم را از شرکت‌های معتبر نمایشگاهی دریافت کنید تا موفقیت غرفه‌تان را تضمین کنید.

اما ملاک اعتبار یک شرکت نمایشگاهی چیست؟

  • سابقه‌ی کاری درخشان
  • تمایل به شنیدن و اِعمال خواسته‌‌های مشتری
  • تعهد به هماهنگی هزینه‌ها با بودجه‌ی مشتری
  • مهار‌ت‌های ارتباطاتی قوی
  • خلاقیت

یک شرکت تبلیغاتی ایده‌آل از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و خدمات داخلی نیز برخوردار است.

مطالب مرتبط: غرفه سازی موفق برای بازاریابی نمایشگاهی

غرفه‌ نمایشگاهی باکیفیت یک سرمایه‌گذاری با ارزش و مقرون‌به‌صرفه است

کیفیت برپایی غرفه های نمایشگاهی

تصور اینکه تنها موادی که می‌توانیم برای ساخت غرفه از آنها استفاده کنیم همان مواد گران هستند، تصور وسوسه‌کننده‌ای است.

برای مثال، وسوسه‌ی انتخاب گران‌ترین کف‌پوش یا خدمات گرفتن از گران‌ترین شرکت نمایشگاهی. اما واقعیت این است که بهای دستیابی به کیفیت، نه یک قیمت کمرشکن، بلکه یک قیمت منطقی است.

مثال کف‌پوش را در نظر بگیرید. کف‌پوش‌های باکیفیت زیادی وجود دارند که می‌توانید از میان آنها کف‌پوشی را انتخاب کنید که قیمت آن مناسب بودجه‌ی شماست.

این تنوع انتخاب به شما کمک می‌کند کف‌پوشی را انتخاب کنید که ظاهر و احساس خوبی به غرفه‌ی شما بدهد، بدون‌اینکه برچسب قیمت آن شوکه‌کننده باشد.

نکته‌ی کلیدی در ایجاد تعادل بین بودجه و کیفیت مواد به‌کاررفته در ساخت غرفه، انتخاب شرکت نمایشگاهی درست است.

تبحر این شرکت‌ها در طراحی غرفه به ارائه‌ی واضح تصورات شما، شناسایی اولولیت‌ها‌یتان و اجرای مؤثر آنها، حتی با وجود بودجه‌ی نه چندان زیاد، کمک خواهد کرد.

برای مثال، یک شرکت نمایشگاهی معتبر قادر است طراحی غرفه‌ی شما را طوری ساده اجرا کند که برای المان‌های باکیفیت فضا ایجاد شود.

توانایی دیگر این شرکت‌ها در این است که می‌توانند راهی پیدا کنند تا از مواد و مصالح کمتری استفاده کنند (مثلا با اجرای طرحی که به ابعاد کف‌پوش کمتری نیاز داشته باشد) تا شما بتوانید هزینه‌ی مصالح باکیفیت را بپردازید. درهرصورت، یک شرکت نمایشگاهی کاردان می‌تواند در یافتن تعادل میان صرفه‌جویی و کیفیت به شما کمک کند.

با استفاده از مواد باکیفیت می‌توانید از غرفه‌ی نمایشگاهی بادوام‌تر و کارآمدتری بهره ببرید و یک شرکت نمایشگاهی معتبر شما را به این هدف می‌رساند.

نتیجه‌ی همکاری با چنین شرکت‌هایی، برخورداری از یک غرفه‌ی حرفه‌ای، جذاب و گیرا برای مخاطبان است که هزینه‌ی ساخت آن با بودجه‌ی شما تنظیم شده است.

برگرفته از: imagecraftexhibits.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 15 =