, , ,

طراحی کاتالوگ بهترین‌ها را ببینیم و ایده بگیریم

طراحی کاتالوگ

ممکن است خبرنامه‌های ایمیلی به بخش جدانشدنی کمپین‌های بازاریابی تبدیل شده باشند، اما طراحی کاتالوگ و کتاب‌چه‌ها یا «لوک‌بوک‌ها» (look books) هنوز هم ابزارهای موفق و قابل‌اتکایی برای دست‌یابی مستقیم و بی‌درنگ به مشتریان و برانگیختن احساسات آنها نسبت به برند شما هستند.

شاید زمانی کاتالوگ‌ها راهنماهای کسل‌کننده‌ای بوده‌اند،‌ اما اکنون طراحان از قالب کاتالوگ برای تأثیرگذاری خلاقانه و نیز شاد کردن طرح‌ها با تایپوگرافی هنری و عکاسی برجسته استفاده می‌کنند.

برای اینکه ایده‌ی طراحی کاتالوگ بعدی‌تان را بیابید، ‌با ما همراه باشید.

 

  • کاتالوگ Desigual، بهار/ زمستان ۲۰۱۶

این طرح کاتالوگِ رنگارنگ، بانشاط و کاملا هماهنگ با برند مد Desigual، که توسط «اَسترید اورتیز» Astrid Ortiz خلق شده، در طرح‌هایش رنگ زمینه‌ی گیرا را با عکاسی پرشور ترکیب می‌کند تا حس خوشایندی منتقل کند.

طراحی کاتالوگ

 

طراحی کاتالوگ

کاتالوگ

کاتالوگ

 

 

مطالب مرتبط:

کاتالوگ خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 

  • کاتالوگ Sandro Desii

برندهای کترینگ توجه داشته باشند که لزومی ندارد کاتالوگ‌های غذایی، فرمول‌وار یا از ‌قبل ‌تعیین‌شده باشند، بلکه می‌توانند مانند دیگر رسانه‌های بازاریابی محصولات،‌ زیبا و شکیل باشند. این کاتالوگِ کاملا «ساده‌گرا» (مینیمال Mimimal) و شیکِ سالاد پاستا که توسط آژانس طراحی کاتالوگ اسپانیایی Lo Siento ایجاد شده، این قدرت چسبندگی سالاد پاستا را به‌شکلی ساده، قوی و رنگارنگ در سراسر صفحات‌ نشان می‌دهد.

کاتلوگ

 

 

  • کاتالوگ Margaret Howell

سبک «ساده‌گرا» و جاودانه‌ی طراح مد بریتانیایی، «مارگارت هاول» (Margaret Howell) توسط آژانس تبلیغاتی Studio Small که در لندن مستقر است به چاپ می‌رسد. این استودیو برای بیش از ده سال با «هاول» Howell همکاری کرده و طرح‌های چاپی آنها برای لوک‌بوک‌های فصلی به‌وسیله‌ی نمایش رنگ‌های متضاد، حروف چاپی تمیز «سنز سریف» (sans serif) و معرفی مینیمال محصول به کمال خود رسیده‌اند. برای طرفداران کاتالوگ‌های مینیمال، این یک سبک عالی است که آرزویش را دارند.

 

کاتالوگ

 

کاتالوگ

 

کاتالوگ

  • برنامه‌ی فصلی تالار اپرای Saint Étienne

اگر به‌دنبال ایده‌ای برای طراحی کاتالوگ رویدادها هستید، جای درستی آمده‌اید!  این طرحِ دست‌یافتنی و چشم‌گیر از آژانس تبلیغاتی فرانسوی Graphéine نشان می‌دهد که یک رسانه‌ی چاپی چطور می‌تواند بین «برنامه‌ریز هنری» (arts programmer) و مخاطبان جدید بالقوه، کانال‌های ارتباطی ایجاد کند. رنگ هیجان‌برانگیز، عکاسی بانشاط و الگوی عجیب آن، این طرح را جدید و سرگرم‌کننده نگه می‌دارد و کمک می‌کند تا همان حسِ تجربه‌ی تماشای حضوری اپرا منتقل شود.

کاتالوگ

  • کاتالوگ Shoe Guru

اگرچه این کاتالوگِ برند کفش Shoe Guru در اصل برای محیط وب طراحی شده، اما در اینجا عکس محصولات را با تصاویر رقص‌‌های پرانرژی ترکیب می‌کند و آن را به‌‌ همان‌ اندازه پرشور، در قالب چاپی به‌نمایش می‌گذارد. خطوط جداکننده‌ی موربی که برای ایجاد تضاد بین قسمت‌های روشن و تاریک طرح استفاده شده، برای چشم‌ها لذت‌بخش است و طراحی دوباره‌شان در صفحات یک کاتالوگ چاپی یا  لوک‌بوک نیز ساده خواهد بود.

 

کاتالوگ

  • کاتالوگ Friend of Mine

طراح‌های کاتالوگ مینیمال، پراکندگی و متعلقات اضافه را می‌زداید و کمک می‌کند محصولات، واضح‌تر و ساده‌تر نشان داده شوند. برای برندهای مشهور مد که غالبا محصولات‌شان به‌اندازه‌ی کافی زیبا هستند که به‌تنهایی و بدون به‌کار بردن الگو یا رنگ‌های اغراق‌شده، جلب‌توجه کنند، این قالب عالی و مناسب است. این لوک‌بوک که به‌وسیله‌ی استودیوی خلاق The Drop برای برند مد Friend of Mine طراحی شده،‌ بسیار خوب،‌ جذاب و آسان است. ما عاشق این گرافیک‌های هندسی‌ای هستیم که برای قاب تعدادی از این تصاویر به‌کار رفته است.

کاتالوگ

 

برگرفته از: indesignskills.com

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =