,

طراحی پوستر و نکاتی که نظر مشتریان شمار ا جذب می‌کند

طراحی پوستر

در دنیای فناوری‌محور و پُرسرعت امروزی، معمولا بر تبلیغات و بازاریابی آنلاین یا تبلیغات ازطریق موبایل تأکید می‌شود. اما زمانی که بحث درباره‌ی جلب‌توجه افراد به‌شکل واقعی است، در برخی موارد یک طراحی پوستر خوب به‌سبک قدیم می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. طبق نتایج یک پیمایش ملی که به سفارش FedEx Office انجام شده است، بیش از نیمی از صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک، پوسترها و گرافیک‌های داخلی فروشگاه‌ها را در جلب‌نظر مشتریان مؤثر می‌دانند.
همچنین این پژوهش که بیش از ۵۰۰ کسب‌و‌کار کوچک در پاییز امسال در آن شرکت کردند، نشان داد که ۶۴ درصد از کسب‌و‌کارهای کوچک متعلق به اوایل دهه‌ی ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ (۱۸ تا ۳۴ ساله) برای خلاقیت در طراحی و گرافیک اهمیت بالایی قائل شده‌اند. درمقابل، کسب‌وکارهای کوچکی که پس از جنگ جهانی دوم تأسیس شده‌اند (از قدمت ۵۵ سال یا بیشتر برخوردارند) بیشتر بر طراحی‌های ساده تأکید دارند.
این، شیوه‌ی طراحی پوستر است که تأثیر چشمگیری بر توانایی سازمان شما در جذب مشتریان جدید دارد و در این میان، ترجیحات شما برای طراحی نقش چندان مؤثری نخواهد داشت.
Best Buy دریافته است که تقریبا ۱۷درصد مشتریانش، افرادی بوده اند که قصد توقف در فروشگاه  آنها را نداشته‌اند. دلیل حضور آنها دیدن پوستری بوده است که توانسته به‌خوبی با برند و بازاریابی کلی ارتباط برقرار کند. «اسپانا بودو» (Sapna Budev)، سرپرست نوآوری‌های استراتژیک برای Alexandria، مرکز International Sign Association در ویریجینیا می‌گوید: «برای همه پیش آمده است که تنها با دیدن پوستر یک فروشگاه، به فروشگاه موردنظر رفته‌اند و از آن خرید کرده‌اند.»
بودو بر این باور است که سه اصل مهم در طراحی وجود دارد که تمام صاحبان کسب‌و‌کار هنگام طراحی بنرها، پوسترها و سایر نشانه‌های تبلیغاتی باید آنها را درنظر بگیرند.

مطالب مرتبط:

انواع روش‌ها و تکنیک‌های چاپ در صنعت تبلیغات

سه موردی که در ادامه می‌خوانید کمک می‌کند بتوانید بیشترین بهره‌وری را از پوستر خود داشته باشید:

۱. استفاده از رنگ های گیرا در طراحی پوستر

انتخاب رنگ، نقش بسیار مهمی در طراحی پوستر ایفا می‌کند. به «قرمز کوکاکولا» یا «زرد مک دونالد» بیندیشید؛ رنگ‌ها در انتقال هویت برند بسیار مؤثر و کارآمد هستند.
بودو می‌گوید: «مطالعات نشان می‌دهند که ۸۰ درصد درکی که از یک برند تجاری به‌دست می‌آید، به رنگ آن مربوط است.»
مورد بسیار مهم دیگری که وجود دارد رنگ‌های مُد روز هستند. ممکن است برخی از صاحبان کسب‌و‌کار احساس کنند که برای شناساندن هویت برند خود ازطریق پوسترهایی که از رنگ‌های امروزی و مدرن بهره می‌برند، تحت‌فشار قرار گرفته‌اند. بودو خاطرنشان می‌کند: «وقتی یک پوستر، ثابت طراحی می‌شود، در انتخاب رنگ‌ها باید به طول عمر آن نیز توجه داشت. رنگ مُد امروز ممکن است در آینده بسیار زننده و بدنما باشد.»

۲. کنتراست برای خوانایی

معمولا، کنتراست پوستر میزان خوانایی آن را تعیین می‌کند. بنابراین کنتراست، نقش بسیار مهمی در طراحی پوسترها و میزان جذابیت آنها ایفا می‌کند.
«اکثر پوسترها معمولا شامل متن یا گرافیک در پیش‌زمینه به‌همراه یک رنگ پس‌زمینه هستند» بودو در این مورد این‌گونه توضیح می‌دهد: «برای بیننده کنتراست بین این دو، جهت حفظ محتوا ضروری است.»
برای مثال شما ممکن است متوجه یک رنگ تیره روی پس‌زمینه‌ای با رنگ بسیار روشن شوید یا بر عکس – سیاه روی سفید یا سفید روی آبی. جفت کردن رنگ‌های مشابه خوانایی پوستر را کاهش می‌دهد.
«بااین‌حال یک کنتراست ضعیف در رنگ می‌تواند با خطوط بیرونیِ (drop shadow) اطراف حروف در پیش‌زمینه تقویت شود.» بودو می‌گوید: «ایجاد مرز در اطراف متن یا گرافیک سرعت خواندن را افزایش می‌دهد.»

۳. اندازه مهم است

بله، اندازه از اهمیت زیادی برخوردار است. هرچه حروف بزرگ‌تر نوشته شوند، خواندن آنها آسان‌تر خواهد بود. رعایت این ویژگی، به‌ویژه برای پوسترهای تبلیغاتی کنار خیابان یا پوسترهایی که در فاصله‌ی زیادی از بیننده قرار خواهند گرفت (برای مثال در یک کنفرانس) اهمیت دارد.
«براساس آنچه از تجربه به‌دست‌ آمده است، سایز حروف می‌تواند ۱۰ فوت به‌ازای هر اینچ از ارتفاع حروف باشد.» بودو اشاره می‌کند: «بنابراین حروف‌گذاری با ۱۰ اینچ ارتفاع می‌تواند بیشترین تأثیر را در ۱۰۰ فوتی خود بگذارد.»
بودو می‌گوید: اَشکال مختلف تایپ نیز می‌توانند بر خوانایی مؤثر باشند. ممکن است شما قصد داشته باشید یک متن گُل‌دار را برای انتقال مفهوم یک استایل خاص به‌کار ببرید، اما باید توجه داشته باشید که امکان دارد خواندن آن از فاصله‌ی دور برای بیننده مشکل باشد.

برگرفته از: entrepreneur.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 6 =