سایت های تبلیغاتی خود را از تقلب‌های کلیکی نجات دهید چهار روش که یک سایت های تبلیغاتی می‌تواند خود را در برابر تقلب‌های کلیکی ایمن کند

سایت های تبلیغاتی

«تقلب کلیکی» (Click fraud)، نوعی از تقلب در تبلیغات اینترنتی مبتنی بر مدل «پرداخت ‌به‌‌ازای‌ کلیک» (PPC) است که در حوزه‌ی بازاریابی دیجیتال درحال پررنگ‌تر شدن است. تقلب کلیکی زمانی رخ می‌دهد که کاربران یا ربات‌های اینترنتی، عمدا به‌منظور کسب‌ درآمد به‌سود کسی، روی لینک آگهی‌ها کلیک می‌کنند. اغلب‌ اوقات، محتوای آگهی برای آنها اهمیت ندارد و علاوه بر اینکه تأثیر مخربی بر سایت های تبلیغاتی و عملکرد آن می‌گذارند، باعث اتلاف بودجه‌ی مشتری نیز می‌شوند. عملکرد ضعیف یک سایت های تبلیغاتی ، شهرت آن را لکه‌دار می‌کند و باعث از دست‌ رفتن مشتریان می‌شود. سایت های تبلیغاتی بایستی از خود و مشتریانش محافظت کند تا مانع این‌گونه شرارت‌های زنجیره‌ای شود.

در این مقاله ۴ روشی را که یک سایت های تبلیغاتی می‌تواند با استفاده از آنها مشتریان و درآمد خود را در برابر تقلب کلیکی بیمه کند، معرفی می‌کنیم.

مطالب مرتبط:

شرکت های تبلیغاتی چگونه در دنیا امروز رشد می کنند

۱. منابع ترافیک وب را ارزیابی کنید

عبارت «اگر خیلی واقعی به‌نظر می‌رسد، پس واقعی است» درباره‌ی ترافیک وب‌سایت نیز صادق است. ارزیابی منابع ترافیک وب به‌اندازه‌ی جست‌وجو و جذب مداوم این منابع اهمیت دارد.

با ارزیابی مداوم ترافیک، منابع جدید مشخص می‌شوند. برخی از تقلب‌های کلیکی ممکن است خودشان را به کلیک‌های واقعی یا تبدیلی (تبدیل بازدید‌کننده به مشتری) شبیه کنند و ترافیکی با راندمان بالا به شما نشان بدهند. درابتدا ترافیک مشتری شما افزایش خواهد یافت و شما مثل یک ابرستاره به‌نظر خواهید رسید؛ اما زمان تسویه‌حساب که فرا می‌رسد، شما از این واقعیت تلخ که این ترافیک تقلبی، سودی برای مشتری‌تان نداشته شوکه می‌شوید و پولی نیز بابت آن دریافت نخواهید کرد.

سایت های تبلیغاتی پیش‌ از تحویل این ترافیک‌ها، باید منابع را ارزیابی کند تا از درستی آنها مطمئن شود. بازخورد گرفتن از مشتریان درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد و نرخ تبدیل ترافیک،  برای محافظت در برابر تقلب کلیکی، کمک شایانی به شرکت‌های تبلیغاتی می‌کند. بازبینیِ تجزیه‌و‌تحلیل‌ها و بازخورد مشتریان، هم به سایت های تبلیغاتی و هم به مشتریان کمک می‌کند تصمیمات آگاهانه‌تری درباره‌ی کیفیت و درستیِ ترافیک‌شان اتخاذ کنند.

 

۲. با شرکتی که ترافیک‌تان را برای شما پالایش می‌کند، همکاری کنید

«خریداران رسانه» (Media buyers) نمی‌توانند از پسِ تقلب کلیکی بربیایند، با‌این‌حال می‌توانند از  یک شرکت واسطه بخواهند که این‌ کار را برایشان انجام بدهد.

درواقع شرکت‌هایی وجود دارند که قادرند ترافیک‌های شناخته‌شده‌ی بی‌اعتبار را پیش‌ از آنکه به‌سمت تبلیغ‌دهندگان سرازیر شوند، پالایش کنند. این راهکارهای «امتیازدهی ترافیک» (Traffic-scoring) که توسط شرکت‌های واسطه ارائه می‌شوند مثل تکیه‌گاه‌های اصلی در فضای تبلیغات دیجیتال هستند. آنها با کنترل و تجزیه‌و‌تحلیل مداوم داده‌ها، از تبلیغ‌دهندگان و ناشران- معمولا فرد یا شرکتی که صاحب وب‌سایت است- در برابر پیامدهای منفیِ ترافیک‌های بی‌اعتبار محافظت می‌کنند.

 

۳. از ناشری که امکان صحبت با وی را ندارید، خرید نکنید

اگر امکان صحبت تلفنی با ناشر موردنظرتان وجود ندارد، با وی تجارت نکنید. در فضای تبلیغات دیجیتال تشخیص اینکه واقعا درحال معامله با یک فرد حقیقی هستید یا خیر، دشوار است؛ همان‌طور که پنهان کردن هویت در بستر آنلاین (مثلا اسکایپ) به‌هنگام انجام معاملات کار ساده‌ای است.

تشخیص صدای افراد ازطریق متن دشوار است. یک مکالمه‌ی تلفنی می‌تواند اشتباهات و شک‌ها را آشکار کند، درصورتی‌که یک متن تایپ‌شده از این امتیاز برخوردار نیست.

ناشران می‌توانند تاکتیک‌های موذیانه‌ای را برای جلب اعتماد شما به‌کار ببرند. برای مثال، ممکن است شما ازطریق ایمیل با «سارا» در کالیفرنیا در ارتباط باشید. اما هنگامی که به‌صورت تلفنی با او صحبت کنید متوجه می‌شوید که تمام این مدت درواقع با «لانا» در روسیه در ارتباط بوده‌اید!

اما چرا آنها هویت جعلی می‌سازند؟ شاید شهرت‌شان در فضای تبلیغاتی لکه‌دار شده باشد. نیمه‌ی دیگر زندگی «سارا» که هویتِ واقعی اوست ممکن است به‌علت ایجاد ترافیک بی‌اعتبار در فهرست سیاه وب‌سایت‌ها قرار گرفته باشد؛ اما وی هنوز هم به کسب‌ درآمد نیاز دارد. پول چیزی است که «سارای جعلی» می‌تواند به‌دست بیاورد ولی «لانای واقعی» نمی‌تواند؛ هویت «سارا» برای تبلیغ‌دهنده تا زمان صحبت با او مخفی خواهد ماند.

هنگامی که نتوانستید با ناشری به‌صورت تلفنی صحبت کنید، ارتباط خود را با شبکه‌ی آنها قطع کنید.

 

۴. منبع ترافیک‌تان را بدانید

بدانید که کلیک‌هایتان از کجا سرچشمه می‌گیرند. لیستی از وب‌سایت‌هایی را که مناسب آگهی شما هستند، از ناشر بخواهید و به‌دنبال وب‌سایت‌هایی باشید که ترافیک باکیفیت و نرخ تبدیل خوبی دارند.

برای مثال اگر فروشنده‌ی کفش هستید، تمایل دارید که تبلیغات‌تان در وب‌سایت‌های مرتبط با کفش قرار بگیرد. ازآنجاکه بازدیدکننده‌ی این وب‌سایت‌ها به کفش‌های فانتزی علاقه دارند، با احتمال بیشتری روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند و یک جفت کفش سفارش می‌دهند، زیرا آنها واقعا به آنچه می‌فروشید علاقه‌مند هستند.

اگر می‌خواهید تبلیغات‌تان روی وب‌سایت‌های مرتبط با محصول‌تان به‌نمایش دربیاید، از صحبت کردن با ناشر هراس نداشته باشید و از آنها بپرسید که قصد دارند تبلیغات‌ شما را در کجا قرار بدهند. یک ناشر خوب قادر خواهد بود فهرستی از وب‌سایت‌هایی را که در آنها تبلیغ دارد، به شما نشان بدهد؛ سپس شما می‌دانید که تبلیغ‌تان قرار است در کجا به‌نمایش دربیاید و آیا مخاطبان واقعی و مناسب آن را خواهند دید یا خیر.

هر زمان که می‌خواهید تجارت آنلاین انجام بدهید، سروکله‌ی کلاه‌برداران پیدا می‌شود. مطمئن شوید که اقدامات پیشگیرانه‌ی ممکن را انجام می‌دهید تا طعمه‌ی اعمال کلاه‌بردارانه‌ی آنها نشوید.

با بررسی و به‌کارگیری تاکتیک‌های پیشگیرانه‌ی تقلب کلیکی در استراتژی خرید رسانه‌ای خود، بودجه‌ی مشتریان‌تان را بیمه کنید.

برگرفته از: entrepreneur.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =