,

سئو حرفه ای را چگونه در محتوا خود انجام دهیم؟ ۷ راه نوشتن مقاله از زبان نویسندگان سئو حرفه ای

سئو حرفه ای را چگونه در محتوا خود انجام دهیم؟

یکی از ساده‌ترین راه‌های آشنا کردن مشتریان بالقوه با کسب‌و‌کارتان، پُست کردن محتوای جدید در وب‌سایت به‌طور منظم است.نویسندگان سئو حرفه ای اعتقاد دارند که اگر اصول سئو را در نوشتن مقالات رعایت کنید، استقبال مردم حتمی خواهد بود.

در این مقاله ۷ راز نوشتن مقاله را از قول نویسندگان سئو حرفه ای با شما درمیان می‌گذاریم.

۱. کلیدواژه‌هایی را انتخاب کنید که مردم در گوگل سرچ می‌کنند

شکی نیست که نمی‌توان صفحه‌ی وب‌سایت را بدون فکر و برنامه صرفا پر از نوشته کرد و از مردم انتظار استقبال داشت.

اگر قرار است محتوایی را در سایت خود پست کنید، باید وقت صرف کنید تا بتوانید موتور جستجوگر گوگول را متوجه تلاش خود کنید.

تحقیق کنید مردم کدام کلیدواژه‌ها یا عبارات را هنگام سرچ کردن تایپ می‌کنند. در یک اسپردشیت (spreadsheet) کلیدواژه‌ها را ثبت کنید و از تعداد کلیدواژه‌ی به‌کار رفته در هر مقاله‌ باخبر باشید.

برای بررسی رتبه‌ی کلیدواژه‌هایتان از ابزارهای درست کمک بگیرید.

۲. روی کلیدواژهها کار کنید

روزی روزگاری کار نویسنده‌ی سئو حرفه ای این بود که کلیدواژه پیدا کند و آن را به خورد مقاله بدهد، اما امروزه قانون بازی عوض شده است.

گنجاندن کلیدواژه در همه جای مقاله هنوز هم ایده‌ی خوبی است، اما کافی نیست و مانند تمام استراتژی‌های سئو حرفه ای باید حساب‌شده عمل کرد.

کلیدواژه را در عنوان مقاله، در ۳۰۰ واژه‌ی نخست و در تیتر اول (H1) یا زیرتیر (H2) به‌کار ببرید، گرچه به‌کار بردن کلیدواژه هم در تیتر اول و هم در زیرتیر ضروری نیست.

سپس باید کلیدواژه را به‌صورت طبیعی در قسمت‌های مختلف مقاله به‌کار ببرید.

یک نویسنده‌ی سئو حرفه‌ ای می‌داند که مردم از موتورهای جستجوگر برای آگاهی یافتن از همان عبارت خاص استفاده می‌کنند،

پس منطقی به‌نظر می‌رسد که پاسخ را به ‌روشنی در مقاله‌ی خود بگنجانید و نرخ کلیک سایت‌تان را افزایش بدهید.

سئو حرفه ای

۳. هنگام نوشتن به موضوعاتی فکر کنید که برای مردم اهمیت دارند

پیش از انجام سئو حرفه‌ ای از خودتان بپرسید: «چه کسی به این مقاله اهمیت می‌دهد؟» بیشتر اوقات، نویسندگان بدون هیچ دلیل و استراتژی واقعی مقاله می‌نویسند.

این قبیل افراد از یاد می‌برند که در میان انبوه مقالات منتشرشده در اینترنت، مردم باید «بخواهند» برای خواندن مقاله‌ی آنها وقت بگذارند.

هدف نهایی یک نویسنده‌ی سئو حرفه ای ، نوشتن برای الگوریتم گوگل نیست، بلکه نوشتن برای مردم است. هنگام نوشتن مقاله همیشه به‌دنبال افزودن به دانشِ خوانندگان خود باشید.

شما چه چیزی برای گفتن به آنها دارید که دیگران نگفته‌اند؟ شما چه خدمات منحصربه‌فردی برای ارائه کردن به آنها دارید؟ شما چه دانشی را با آنها به اشتراک می‌گذارید که نمی‌توانند در جای دیگری به آن دست بیابند؟

هیچ‌کس کسب‌وکار شما را به‌اندازه‌ی خودتان نمی‌شناسد، پس از این آگاهی به نفع خودتان استفاده کنید. اگر این کار را نمی‌کنید، حداقل به بحث کردن درباره‌ی اخبار مربوط به کسب‌وکارتان بپردازید.

اگر به سرنخ احتیاج دارید به فهرستی که از کلید‌واژه‌های سئو تهیه کرده‌اید رجوع کنید تا ببینید از آنها در کدام فهرست، Link Bait یا پُست جامع می‌توانید استفاده کنید.

از مصاحبه کردن با افراد متخصص نترسید، چون اگر در پُست خود از زبان آنها سخنی را نقل کنید، آنها نیز محتوای وب‌سایت شما را در کانال‌های اجتماعی خودشان به‌ اشتراک خواهند گذاشت،

درنتیجه نفوذ شما در شبکه‌های اجتماعی بیشتر و متعاقبا بر اعتبار شبکه‌ی خودتان نیز افزوده خواهد شد.

۴. سعی کنید مقالات به‌اندازهی کافی طولانی باشند

شکی نیست حتی یک محتوای کوتاه ۱۰۰ کلمه‌ای بهتر از نداشتن محتواست. موتورهای جستجوگر به بلاگ‌ها و مقالات طولانی‌تر اولویت می‌دهند.

سعی کنید نوشتن یک مقاله‌ی حداقل ۶۰۰ کلمه‌ای را هدف خود قرار بدهید، اما اگر بتوانید به ۱۰۰۰ کلمه یا بیشتر هم برسید عالی است.

تحقیقات انجام‌شده در این مورد حاکی از آن است که موتورهای جستجوگر محتوای جامعی را که حداقل دارای ۲۰۰۰ کلمه باشد، ترجیح می‌دهند.

هرقدر محتوا طولانی‌تر باشد، قرار است اطلاعات بیشتری به خواننده داده شود و درنتیجه نرخ دفع کاربر (‌‌Bounce Rate) کمتر می‌شود.

۵.  از تجزیه و تحلیل مقالهی خود غافل نشوید

نویسندگی سئو حرفه ای این‌ نیست که محتوایتان را پست کنید و دیگر کاری به آن نداشته باشید.

درواقع، باید با استفاده از گوگل اِنالتیکس (Google Analytics) به‌طور منظم بر محتوای پست‌شده نظارت کنید.

طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده از SEMrush نرخ زمان حضور در سایت، نرخ دفع کاربر و نرخ تعداد صفحات به‌ازای هر نشست (Pages per session) به‌اندازه‌ی چگالی کلیدواژه اهمیت دارند.

اگر به این موضوع فکر کنید درمی‌یابید که چندان هم عجیب نیست. اگر نرخ دفع کاربر سایت شما بالا باشد به آن معناست که بازدیدکنندگان مدت زیادی در سایت شما نمی‌مانند.

به چه علت؟ زیرا اطلاعاتی را که به‌دنبالش هستند در سایت شما پیدا نکرده‌اند. شاید دلیل دیگرش این باشد که صفحه‌ی شما با کلیدواژه‌های مناسب بهینه نشده است.

به‌یاد داشته باشید که موارد غیرمرتبط با محتوا ممکن است سبب بالا رفتن نرخ دفع کاربر سایت شما شوند.

تبلیغات پاپ‌آپ، سرعتِ کندِ لود شدن، تبلیغات، تصاویر و هرگونه طراحی ناخوشایند می‌تواند سبب خروج کاربران از سایت شما شود.

نوشتن محتوایی با سئو حرفه ای فقط به نوشته‌های روی صفحه محدود نمی‌شود، بلکه به نوع دیدِ بازدیدکنندگان به محتوا هم بستگی دارد.

اگر طرح ناخوشایندِ سایت بازدیدکنندگان را گیج کند، هیچ‌یک از آنها حاضر به خواندن محتوای آن نخواهد شد.

بهینه‌سازی محتوای وب‌سایت خود را به درجه‌ی مطلوب برسانید. اگر از وردپرس به‌عنوان پلتفرم وبلاگ‌نویسی استفاده می‌کنید،

ابزارهای آنلاین رایگان زیادی برای رتبه‌بندی سایت (PR: Page Rank) به‌شکل پلاگین وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

۶. بعد از اتمام نوشتن مقاله، آن را ویرایش کنید

تنها تفاوت بین نویسندگان سئو حرفه ای و افراد عادی «خود-ویراستاری» است.

برنامه‌هایی نظیر OpenOffice، Google Docs و Microsoft Word با یافتن اشتباهات متن این کار را آسان کرده‌اند.

مهارت در ایجاد فرمت‌های خوشایند به‌لحاظ زیباشناسی نیز مهم است. از نوشتن پاراگراف‌ها و جملات بیش‌ازحد طولانی اجتناب کنید.

اگر امکان دارد قبل از زدن دکمه‌ی «انتشار» از فرد دیگری بخواهید نوشته‌ی شما را با دید انتقادی بخواند.

داشتن چنین فردی حتی اگر نویسنده یا ویراستار سئو حرفه ای هم نباشد مانند یک جفت چشم زاپاس است که می‌تواند بسیاری از اشتباهات ریز شما را شناسایی کند.

مطالب مرتبط:

فراتر از گوگل آنالیتیک با ابزارهای تحلیلی دیجیتال مارکتینگ

۷. آژانس رتبهبندی آنلاینِ سایت خودتان باشید

بعد از اتمام نوشتن و پست کردن محتوای جدید به نیمه‌‌ی راه می‌رسید. گام نهایی تمام نوشته‌های محتوای وب، بالا بردن رتبه‌بندی سایت است.

چگونه؟ از هر منبعی که می‌توانید به محتوایتان لینک بدهید، برای بلاگ‌های دیگران کامنت بگذارید و از آن دریچه به سایت خود لینک بدهید یا محتوایتان را به Reddit و StumbleUpon ارسال کنید.

مدیریت رسانه‌های اجتماعی و نوشتن محتوای وب مکمل هم هستند، به‌عبارت دیگر به‌محض زدن دکمه‌ی «انتشار» مقاله‌ی جدید باید لینک آن را توییت کنید.

 

برگرفته از: contentfac.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =