,

گرافیک چگونه باعث رونق مشاغل می شود؟ روند تکامل طراحی گرافیک و تأثیر آن بر کسب‌وکارهای دیگر

گرافیک برای کسب و کار ها

حدود بیست سال پیش، ما محوِ تغییرات شگرفی بودیم که کامپیوتر و اینترنت و گرافیک در جنبه‌های زیادی از زندگی‌مان ایجاد کرده بودند.
درست زمانی که تصور می‌کردیم فناوری به نقطه‌ی اوج خود رسیده است، از این واقعیت نیز غافل نبودیم که همچنان ناشناخته‌هایی وجود دارند که در آینده فاش خواهند شد.

امروزه فقط می‌توانیم به گذشته رجوع کنیم تا تأثیر انقلاب دیجیتال را بر نحوه‌ی برقراری ارتباطات، کار و حتی معاشرت‌هایمان دریابیم.

طراحی گرافیک نیز دستخوش این تغییرات بوده است. هم‌اکنون «فناوری» در خلق آثار گرافیکی موجود در بسیاری از زمینه‌ها، نقش مهمی را بازی می‌کند.

از زمان ظهور انقلاب دیجیتال، طراحی پرتفوی، سخنرانی‌ها، علامت‌ها، لوگوها، وب‌سایت‌ها، انیمیشن‌ها و حتی تولیدات وابسته به معماری، راه زیادی را پیموده‌اند.

درک بهای سرمایه‌گذاری در طراحی گرافیک

گرافیک برای کسب و کار ها

طراحی گرافیک مثل گذشته فقط به عناصر آشکار گرافیکی یک محصول نظیر بسته‌بندی و نیازمندی‌های بازاریابی آن محدود نمی‌شود.

فناوری، امکان تبلیغات بیشتر و تعامل با مشتریان و مصرف‌کنندگان را برای برندها و صاحبان کسب‌و‌کارها فراهم کرده و درنتیجه به ما نیز توانایی بررسی و تحلیل داده‌های زمان واقعی را داده است تا بتوانیم منابع پُرترافیک را شناسایی و ارزیابی کنیم.
درواقع ما می‌توانیم نوعِ گرافیک و محتوایی را که از اثرگذاری رسانه‌ای، میزان Like و save بالاتر و درنتیجه جذابیت بیشتر و امکان تبدیل شدن به مخاطب برخوردار است، به‌صورت دیجیتالی ارزیابی کنیم.

باوجود «اینترنت» به‌عنوان منبع اصلی بازاریابی و تبلیغات، شرکت‌ها در حوزه‌هایی از قبیل ایجاد محتوا برای ارتباطات مشتری، علم تجزیه‌وتحلیل (Analytics) و بازخورد زمان واقعی (real-time feedback) از سوی مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند.

شرکت‌هایی نظیر IKEA و Johnson & Johnson برای گسترش پیام برندشان و بهره‌برداری جهانی از علم تجزیه‌وتحلیل در میان رسانه‌های دیجیتالِ دنیا از پیچیده‌ترین تیم‌های بازاریابی جهان استفاده می‌کنند.
برای مثال، طبق گزارش شرکت Digital Agency Network، IKEA با استفاده از واقعیت مجازی، امکان مشاهده‌ی یک آشپزخانه مجازی در ابعاد واقعی را برای مشتریانش فراهم کرده است.

مطالعه‌ی امکان‌سنجی این ابتکارِ IKEA روی جمع‌آوری بازخوردها و پیشنهادات کاربران متمرکز است. این ابتکار نمونه‌ی بسیار خوبی از کاربرد علم تجزیه‌وتحلیل و بازخورد مشتری برای بهبود استراتژی‌های بازاریابی محتوا و پیشنهادات فروش محصول است.

بازاریابی محتوا و سیر تکاملی طراحی گرافیک برای بازاریابی دیجیتال همچنان درحال رشد است. یکی از صنایعی که شاهد تأثیر این رشد است،صنعت هتل‌داری است.

آمیزش خلاقیت، فناوری و ابزار درست طراحی گرافیک و وب سبب برجسته شدن برخی مشاغل در صنعت مهمان‌نوازی در میان صنایع دیگر شده است.

با درنظر گرفتن نقش مهم بازاریابی دیجیتال در درآمدزایی، دو سال گذشته سال‌های بسیار خوبی برای صنعت مهمان‌نوازی بودند.

طراحی گرافیک و محتوای باکیفیت بر روند این رشد تأثیر می‌گذارند، زیرا محتوا همچنان پادشاه است.

غول‌های مهمان‌نوازی نظیر هتل‌های Virgin و Marriott همچنان در بازاریابی مدرن سرمایه‌گذاری می‌کنند تا نرخ اِشغال‌ اتاق‌هایشان را تقویت کنند.

هتل‌ Virgin شاهد افزایش رزرو آنلاین بوده است و به‌صورت مداوم آزمون آ/ب را برای محتوای صفحه‌ی نخست وب‌سایت خود انجام می‌دهد.

این برندهای هتل‌ می‌توانند با ارائه‌ی گرافیک‌های چشمگیر در رسانه‌های آنلاین به‌نحو مؤثری نرخ مشارکت را بالا ببرند و برتر از رقبایشان عمل کنند.

وب‌سایت‌ هتل‌های امروزی دیگر مثل گذشته فقط برای تماس و رزرو نیست، بلکه به‌منظور جلب نظر منتقدان، پورتفویی از طراحی داخلی هتل، امکانات و وسایل پذیرایی را نیز شامل می‌شود.

قدرت بصری طراحی گرافیک حتی شرکت‌ها را به ترکیب ابزار مفید برای دفاترشان ترغیب می‌کند.

برای مثال، شرکت Peerhatch برای خلق سطوح دیواری جذاب از طرح‌های گرافیک استفاده می‌کند.

این شرکت با داشتن مجموعه‌ای از تصاویر که امکان شخصی‌سازی آنها براساس فضای کاری خاص شرکت‌ها و دفاتر وجود دارد نمای بصری خیره‌کننده‌ای را خلق می‌کند.

برای کارمندان، جوّ الهام‌بخش جدید زمینه‌ساز اندیشیدن به ایده‌های نوین خواهد شد.

به‌علاوه این شرکت برای گسترش حضورش در بازار هدف، استراتژی ارتباطات مؤثری را درپیش گرفته است که کمپین‌های بازاریابی محتوای مدرن را شامل می‌شود.

مطلب مرتبط:
جملاتی که نباید به تیم طراحی گرافیک بگویید

پیشرفت شغلی طراحان گرافیک

همگام با پیشرفت فناوری گرافیک دیجیتالی، مشاغل این حوزه نیز تکامل یافتند.

طراحان گرافیک دیگر به میز کارشان نمی‌چسبند. امروزه باوجود نرم‌افزارهای طراحی گرافیک که روی لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌های همراه نصب شده است.

کار کردن برای طراحان صرف‌نظر از جایی که هستند بسیار آسان شده است، درنتیجه شرکت‌ها نیز اجباری به حضور طراحان در دفاتر خود ندارند.

ادوبی (Adobe) در سال ۲۰۱۶ به درآمد ۵/۸۵ میلیارد دلار در مقایسه با درآمد ۴/۸ میلیارد دلارِ سال گذشته دست یافت.

این رقم نشان‌دهنده‌ی مبالغی است که شرکت درقبال حق عضویت از کاربرانی که به‌طور پیوسته ازطریق Creative Cloud به جدیدترین نسخه‌های Photoshop ، InDesign و Illustrator دسترسی دارند، دریافت کرده است.

هم‌اکنون طراحان گرافیک می‌توانند در هرکجا که می‌خواهند کار کنند و ارتباط‌شان را با دفاتر کاریشان حفظ کنند.

این امکان منجر به افزایش شمار طراحان فریلنس دورکار شده است، امکانی که ازنظر برخی شرکت‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از حضور فرد در داخل شرکت است.

برای مثال مبنای کار شرکت Upwork استفاده از فریلنسرهای خلاق است که شرکت‌ها، مالکان انحصاری یا افراد می‌توانند ظرف چند دقیقه با مرور رزومه، پورتفوی و نظرات مشتریان از استعدادهای فریلنس ثبت‌شده در این شرکت بهره ببرند.

بدیهی است که فناوری و خلاقیت هرگز فرم ثابتی ندارند، بنابراین همزمان با گذشت زمان «تغییر» در دنیای طراحی گرافیک اجتناب‌ناپذیر است.

ظهور بازاریابی محتوا و طراحی خوب همچنان عوامل اثرگذاری بر درآمد کسب‌وکارها خواهند بود.

طراحی گرافیک همیشه ابزاری ضروری برای بیان هنری، اقتصادی، بازاریابی و معماری خواهد بود و به‌واسطه‌ی پیشرفت‌های فناوری و رسانه‌های آنلاین، همچنان به روند تکاملی خود ادامه خواهد داد.

برگرفته از: forbes.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 7 =