برندها چگونه روی رسانه‌های جمعی تاثیرگذار هستند؟

طبق تحقیقات اخیر انجام شده از سوی Sprout Social، بیشتر مصرف‌کنندگان خواهان صداقت و صمیمیت برندها در رسانه‌‌های اجتماعی هستند. این گزارش بر اساس داده‌های یک نظرسنجی آنلاین است که در آوریل ۲۰۱۷ از ۱۰۰۳ مصرف‌کننده جمع‌آوری شد.

حدود ۸۶ درصد پاسخ‌دهندگان برندهایی را می‌پسندند که در پست‌های اجتماعی‌شان صداقت دارند، ۸۳ درصد برند هایی را دوست دارند که صمیمی باشند، ۷۸ درصد خواستار مفید بودن (کارایی) برندها هستند و ۷۲ درصد برندهای شوخ و خنده‌دار را ترجیح می‌دهند.

کمتر از نیمی از مصرف‌کنندگان (۴۳ درصد) برندهای مد روز، ۳۹ درصد برندهای سیاسی و ۳۳ درصد برندهای کنایه‌آمیز را در رسانه‌های اجتماعی دوست دارند.

انتظارات مصرف کنندگان از رفتار برندها در رسانه‌های اجتماعی

 

 

تولید محتوا

بیشتر مصرف‌کنندگان تمایل دارند برند ها از رسانه‌های اجتماعی برای پاسخ به سوالات آ‌ن‌ها یا شرکت در گفتگوهای  گروهی و یا صحبت درباره‌ی رویدادهای روز استفاده کنند.

در حالیکه بیش از دوسوم مصرف‌‌کنندگان استفاده‌ی برندها از رسانه‌های اجتماعی را به منظور تمسخر رقبا، یا گذاشتن پست‌های عامیانه، صحبت‌های سیاسی و یا دست انداختن مصرف‌‌کنندگان را آزاردهنده می‌‌دانند و مزاحمت تلقی می‌کنند.

احساس مصرف‌‌کننده نسبت به رفتار برندها در رسانه‌‌های اجتماعی

بازاریابی محتوا

حدود ۸۳ درصد مصرف‌کنندگان با شخصیت شاخص برند ها در پست‌های فیسبوک احساس راحتی می‌کنند. با این حال، کمتر از نیمی از مصرف‌کنندگان به شخصیت برند در یوتیوب، توئیتر، اینستاگرام، لینکداین، پینترست و اسنپ‌ چت علاقه دارند.

پلت‌فرم‌های اجتماعی که مصرف‌کنندگان شخصیت برند را در آن‌جا ترجیح می‌دهند

 

شبکه های اجتماعی

 

برگرفته از: marketingprofs.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 14 =