,

۳ تاکتیک مهم دنیای دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ تاکتیک‌های مهم دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست

خیلی از کسب‌و‌کارهای کوچک تصور می‌کنند استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ خیلی پیچیده هستند و حتی از  اینکه فکر کنند  دیجیتال مارکتینگ چیست می‌ترسند

اما تاکتیک‌های بسیار ساده‌ای برای دیده شدن در دنیای دیجیتال وجود دارد که متأسفانه خیلی از کسب‌و‌کارها آنها را به‌درستی انجام نمی‌دهند.

برای مثال، در مورد ایمیل مارکتینگ نیازی به صرف هزینه‌های زیاد نیست.

در این مقاله‌ی کوتاه به سه استراتژی آسان و ارزان دیجیتال مارکتینگ اشاره می‌کنیم که هر کسب‌وکار کوچکی باید به‌درستی آنها را در استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ خود به‌کار بگیرد.

ا. ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از استراتژی‌های ارزان در دیجیتال مارکتینگ است.

شما هیچ نیازی به خرید لیست ایمیل ندارید؛ می‌توانید با دانلود یک نرم‌افزار ساده که در تمام ایمیل‌های شما جست‌و‌جو می‌کند، آدرس‌های ایمیل موجود را (ایمیل‌های دوستان، خانواده و مشتریان‌تان) استخراج کنید.

سپس تنها کاری که باید انجام بدهید این است که از میان آنها آدرس‌های موردنظر را انتخاب و لیستی آماده کنید (می‌توانید این لیست را از Quickbooks  یا از لیست مشتریان‌تان هم استخراج کنید).

پس از آن، یادداشت‌های ساده‌ای که برند شما را به افراد یادآوری می‌کنند بنویسید و در آخر یک خبرنامه‌ی ماهانه تهیه و آن را برای افراد ارسال کنید.

مطالب مرتبط:

آموزش دیجیتال مارکتینگ را چگونه رایگان بگذرانید

۲. بهینه‌سازی موتور جست‌وجوگر یا سئو

مهم‌ترین نکته‌ برای دیده شدن در دنیای دیجیتال این است که در جست‌وجوهای موتورهای جست‌وجوگر در میان اولین گزینه‌ها باشید.

برای این کار به بهینه‌سازی موتور جست‌وجوگر یا سئو نیاز دارید.

در مورد سئو، باید کلمات کلیدی مناسب را به‌کار بگیرید، سایت ساده‌ای داشته باشید که مطالعه‌ی آن آسان باشد، برند و شرکت شما را آن‌طور که شایسته است معرفی کند و به راحتی بر روی دستگاه‌های مختلف دیجیتال قابل‌مشاهده باشد (در غیراین‌صورت گوگل شما را جریمه می‌کند).

به یاد داشته باشید که امروزه بیشتر مخاطبان ازطریق تلفن‌های همراه خود از موتورهای جست‌وجوگر استفاده می‌‌کنند، پس وب‌سایت شما حتما باید در این تلفن‌ها یا دیگر دستگاه‌های ارتباطی قابل‌مشاهده و در دسترس باشد.

۳. رسانه‌های اجتماعی

سومین استراتژی در دیجیتال مارکتینگ به رسانه‌های اجتماعی مربوط می‌شود. داشتن اکانت در فیسبوک و تأیید شدن در گوگل مهم‌ترین عناصری هستند که باید در نظر بگیرید.

شاید فیسبوک را دوست نداشته باشید یا حتی اکانت شخصی هم در آن نداشته باشید، اما فراموش نکنید که فیسبوک یکی از پلتفرم‌های مهم رسانه‌های اجتماعی است و کسب‌و‌کار شما برای دیده شدن باید حتما در آن حضوری فعال داشته باشد.

در مورد تأیید شدن در گوگل هم حتما به googlemybusiness.com بروید و اطمینان حاصل کنید که کسب‌و‌کار شما در نقشه‌ی گوگل حضور دارد و تمامی فیلدهای مربوط به آن پر هستند.

بعد از گوگل بزرگ‌ترین موتور جست‌وجوگر در دنیای دیجیتال «یوتیوب» است. پس لازم است ویدئوهایی تهیه کنید و درباره‌ی خودتان و خدماتی که کسب‌‌و‌کارتان ارائه می‌دهد صحبت کنید.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که نیازی نیست در تمامی پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشید؛

بااین‌حال گوگل و فیسبوک دو پلتفرمی هستند که حتما باید در آنها دیده شوید و بعد اگر فرصت داشتید می‌توانید پلتفرم‌های دیگر را نیز امتحان کنید.

برگرفته از: entrepreneur.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =