,

چرا باید بودجه تبلیغات را در تعطیلات افزایش بدهیم؟

چرا باید بودجه تبلیغات را در تعطیلات افزایش بدهیم؟
بودجه تبلیغات در همه‌ی فصول سال اهمیت خود را دارد، اما فصل تعطیلات از اهمیت بیشتری برخوردار است، چرا که میزان خرید مصرف‌کنندگان در این ایام بیشتر می‌شود. اگر این موضوع بدیهی را کنار بگذاریم، دلایل مهم دیگری هم وجود دارند که اهمیت افزایش بودجه تبلیغات را در سه ماه پایانی سال نشان می‌دهند. در این مقاله، به پنج مورد از این دلایل می‌پردازیم.

۱- همه‌ی ارقام افزایش می‌یابند

با بیشتر شدن روش‌های تبلیغات و بازاریابی، فصل تعطیلات به فصل افزایش برخی از ارقام تحلیلی مهم، تبدیل شده است.

  • بازدید از تبلیغات تا ۵۰٪
  • نرخ کلیک تا ۱۰۰٪
  • ترافیک مستقیم تا ۱۵۰٪
  • میانگین ارزش هر خرید تا ۳۰٪
  • نرخ تبدیل تا ۶۰٪

(منابع: Kissmetrics و Monetate).

اگر این ارقام را مد نظر داشته باشیم، افزایش بودجه تبلیغات در این فصل از سال منطقی به نظر می‌رسد.

مطلب مرتبط: فراتر از گوگل آنالیتیک با ابزارهای تحلیلی دیجیتال مارکتینگ

۲- رقابت زیاد می‌شود

دومین دلیل به رقبا برمی‌گردد. در فصل تعطیلات، رقابت برای فضای تبلیغ محدود، زیاد می‌شود و به این دلیل استراتژی تبلیغاتی معمول نمی‌تواند موثر باشد. برای اینکه در این فصل، برتر از رقبای خود باشیم، مجبوریم بودجه تبلیغات خود را افزایش دهیم. فصل تعطیلات زمانی است که تبلیغ‌کنندگان از قوی‌ترین ابزار خود برای این کار استفاده می‌کنند.

به گزارش فوربز، به عنوان مثال، شرکت‌های فعال در دو حوزه‌ی صنعت پوشاک و فن‌آوری در این فصل از سال بودجه تبلیغات خود را دو برابر می‌کنند و همین موضوع رقابت را سخت‌تر می‌کند. به همین خاطر است که آماده کردن استراتژی تبلیغاتی و تآمین بودجه پیش از رسیدن به فصل تعطیلات اهمیت دارد.

۳- هزینه‌های تبلیغاتی افزایش می‌یابد

چرا باید بودجه تبلیغات را در تعطیلات افزایش بدهیم؟

افزایش رقابت، به معنای افزایش هزینه‌ی تبلیغات است. با بالارفتن رقابت تبلیغاتی، (مثلا بین تعطیلات نوروز و تعطیلات تابستانی)، در دو حوزه‌ی خرده‌فروشی و تجارت الکترونیک، CPM  یا پرداخت به ازای مشاهده، افزایش خواهد یافت. در این موارد، هرقدر زودتر روی تبلیغات خود در فیس‌بوک سرمایه‌گذاری کنید، نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت. برای مثال، هزینه‌هایی که برای تبلیغاتِ بیشتر در ماه‌های بهمن و اسفند می‌کنید (دو ماه پیش از تعطیلات نوروز)، در ماه فروردین جبران خواهد شد، چون هزینه‌ی تبلیغات در این ماه بالاتر از حد معمول است. به همین دلیل باید زمانی تبلیغات را آغاز کنید که رقابت کمتر است.

۴-  فروش آنلاین قبل از تعطیلات زیاد می‌شود

بالارفتن فروش پیش از شروع تعطیلات سال نو، دلیل دیگری برای افزایش بودجه تبلیغات در فصل تعطیلات است.

برای مثال، بر اساس تحقیق انجام شده از سوی فوربز، بیشترین میزان فروش در ماه نوامبر و بین جمعه‌ی سیاه و سایبر ماندی (Cyber Monday) است:

  • ۴۲٪ از مصرف‌کنندگان مورد مطالعه در جمعه‌ی سیاه خرید می‌کنند
  • ۴۷٪ از مصرف‌کنندگان نیز سایبر ماندی را برای خرید انتخاب می‌کنند

چرا باید بودجه تبلیغات را در تعطیلات افزایش بدهیم؟

علاوه بر آن، تحقیقات نشان می‌دهند که تبلیغات آنلاین بیشتر از تبلیغات تلویزیونی مردم را قانع می‌کند، به طوری که ۸۶٪ مصرف‌کنندگان، خرید خود را آنلاین انجام می‌دهند. بیشتر مصرف‌کنندگان نیز به طرف خرید آنلاین از طریق گوشی‌های همراه خود خواهند رفت و این موضوع دلیل دیگری است که نشان می‌دهد باید به طرف تبلیغات در گوشی‌های همراه حرکت کرد.

۵- موجودی انبار خرده‌فروش‌ها تمام  می‌شود

آخرین دلیل به موجودی انبار برمی‌گردد. بیایید فکر کنیم که خرده‌فروش لباس هستیم. تابستان تمام شده و می‌خواهیم دیگر لباس تابستانی در فروشگاهمان نباشد و لباس‌های پاییزی را هم قبل از رسیدن زمستان، بفروشیم. اگر می‌خواهیم فروش موجودی انبارمان را بالا ببریم، باید آن را بیشتر در معرض نمایش بگذاریم.

این کار از طریق صرف هزینه‌ی بیشتر برای تبلیغات میسر می‌شود که خود این موضوع «ایونت‌ها» و «پروموشن‌ها» را تقویت می‌کند. این اقدام می‌تواند آخرین فرصت ما برای فروش آخرین موجودی انبار باشد، پیش از آنکه تاریخشان بگذرد و به فصل پیش‌رو بی‌ارتباط شوند.

نتیجه‌گیری

اهمیتی ندارد که خرده‌فروش هستیم یا پیمانکار مستقل و یا صاحب کسب‌وکاری کوچک؛ در هر صورت منطقی‌تر است که برنامه‌ریزی بودجه تبلیغات مان را شروع کنیم و برای تبلیغات سه ماه‌  آخر سال، بیشتر هزینه کنیم.

از صرف پول بیشتر در فصل تعطیلات، نترسیم. بالابردن بودجه تبلیغات با افزایش میزان خرید، جبران خواهد شد. در نهایت، این سرمایه‌گذاری در رقابت با رقبای بازار و درک تمایلات خرید مصرف‌کننده به ما کمک می‌کند و سبب می‌شود از استراتژی تبلیغاتی‌مان برای فصل آینده، بیشترین بهره را ببریم.

اما در انتها باید یادآوری کرد که صرف هزینه‌ی بیشتر لزوما به معنای نتیجه‌گیری بهتر یا فروش بیشتر نیست، بلکه این هزینه باید مبتنی بر یک استراتژی خاص، صرف شود و برای این کار نیازمند تحلیل و مطالعه هستیم.

 

برگرفته از: thenextad.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =