, ,

معرفی ۴ تکنولوژی موثر هوش مصنوعی برای کسب‌وکارها

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در آینده فراگیر خواهد شد، اما به نظر در حال حاضر هم کارایی دارد. اگر در حال حاضر در هیچ زمینه‌ای از کسب و کار خود از هوش مصنوعی (AI) بهره نمی‌برید، یک مورد استثنا به شمار می‌آیید. امروزه اکثر مشاغل چه هوش مصنوعی را بشناسند و چه نشناسند به آن متکی هستند. در ادامه فهرستی از ۴ شیوه که امروزه تکنولوژی هوش مصنوعی به واسطه‌ی آنها می‌تواند بر شغل یا کسب و کار شما تاثیر بگذارد آورده شده است.
برنامه‌های نرم‌افزاری رایج تجاری، در کارایی‌هایی مانند تحلیل‌های پیشگویانه، ارتباطات ایمیلی و تشخیص صدا و پاسخ به آن، اتوماسیون و یادگیری ماشین را تلفیق می‌کنند. به منظور اینکه در فضای اقتصاد جهانی همچنان رقابتی باقی بمانیم باید میزان تلفیق عملکرد هوش مصنوعی در مشاغل افزایش یابد. در مطالعه‌ای که اخیراً درباره‌ی مدیران ۲۳۰ کسب‌وکار و تکنولوژی صورت گرفته شد دریافته‌اند که فقط ۲۶ درصد آنها برای انجام کارهای تکراری از اتوماسیون استفاده می‌کنند. با توجه به میزان دسترسی به تکنولوژی‌های باکیفیت هوش مصنوعی در بازار، این میزان به طور باورنکردنی کم است.

هوش بازار

هوش بازاراگر تا به حال نمی‌دانستید، بهتر است بدانید که گوگل نیوز اَلِرتس (Google News Alerts) (ابزاری برای با خبر شدن از جدیدترین یافته‌های گوگل) از سال ۲۰۰۸ رایج بوده است، اما بسیاری از مشاغل که تا همین لحظه در انجام کارهای مهم بازار به هوش بازار نیاز دارند همچنان به اَلِرت‌ها یا هشدارهای اولیه و تیمی از محققین که از موتورهای جستجوی استاندارد استفاده می‌کنند، وابسته هستند.

هوش مصنوعی می‌تواند میلیون‌ها صفحه‌ی غیر مفید اینترنت را جستجو کند تا بخش‌های برگزیده‌ی اطلاعات را برای شما پیدا کند.

شرکت هوش مصنوعی بیتوُر (Bitvore) که مقرّ آن در کالیفرنیا است پلتفرمی ارائه می‌کند که مجهز به بیش از ۱۰۰ میلیون داده‌‌ی تجاری است و می‌تواند سر در بیاورد چه چیزی به تجارت و کسب و کار مربوط است و چه چیزی مربوط نیست. جف کوری (Jeff Curie)، رییس شرکت هوش مصنوعی بیتور در این باره می‌گوید: «نوع هوش تجاری که اکثر مدیران به دنبال آن هستند معمولاً روی نتایج جستجوی گوگل قابل مشاهده نیست».

هوش مصنوعی به طور باورنکردنی در یافتن سریع اطلاعات مرتبط و ارسال آن برای تصمیم‌گیرندگان مهارت دارد. از آنجا که هوش مصنوعی می‌تواند به طور مستمر و شبانه‌روزی به جستجو بپردازد، برنامه‌هایی نظیر برنامه‌های شرکت بیتور، مزایای رقابتی متعددی را برای شرکت‌هایی که از آنها استفاده می‌کنند، فراهم می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۸ ترند مهم بازاریابی در سال ۲۰۱۸

مدیریت شبکه

بهره‌گیری از هوش بازار در مدیریت شبکهتصور کنید قرار داشتید پنج دقیقه پیش کسی را ملاقات کنید، اما کاملاً فراموش کردید. همه‌ی ما احساس دلشوره‌ی ناشی از این فراموشی‌ها را تجربه کرده‌ایم، پس در این مورد و موارد مشابه آن هم به هوش مصنوعی نیاز داریم. پیتر سویینی، موسس سایت می‌گوید: «آنچه که در گوشی‌های آیفون به عنوان اپلیکیشنی جداگانه و مستقل آغاز شد، [امروزه] ارتقا یافته است. دستیاران شخصی هوشمند به منزله‌ی شبکه‌ی کاملاً جدیدی از فعالیت‌های مختلف هستند».

این دستیاران شخصی که دیگر به ابزار رایانش شخصی ما محدود نمی‌شوند، در حال جاساز شدن در تمام اشیایی هستند که کارکردشان مبتنی بر فضای ذخیره‌سازی ابری و اینترنت اشیا است. «فهرست رو به افزایشی از آپشن‌ها در فضای دستیار شخصی مجازی وجود دارد که خدمات بسیار متنوع‌تری ارائه می‌کند، اما امتحان کردن دستیاران شخصی Cloze یا Julie Desk را هم درنظر داشته باشید که هر دوی آنها کارکردهای گاه‌شماری، پیگیری ایمیل‌ها و غیره را به صورت ماهرانه‌ای انجام می‌دهند.

حسابداری

پتانسیل اثربخشی هوش مصنوعی در خدمات حسابداری بسیار زیاد است و تکنولوژی‌های فوق‌العاده‌ای در بازار است که می‌توانید امروزه آنها را در این حوزه به کار بگیرید.

اما به طور کلی، هر گونه اطلاعات ورودی، مواد اولیه‌ی فوق‌العاده‌ای برای اتوماسیون محسوب می‌شوند. اگر کسب‌وکار کوچکی را اداره می‌کنید و برای انجام تمام کارهای خسته‌کننده‌ی مربوط به حسابداری زمان کافی ندارید، یا اگر حسابدار شما نیاز به مرخصی دارد، پلتفرم‌های حسابداری که از هوش مصنوعی بهره می‌برند مثل اسمک (SMACC) که اخیراً یک مجموعه Series A را ارائه کرده، برای شما ایده‌آل هستند.

این برنامه به طور هوشمندانه صورتحساب‌ها را می‌خواند، آنها را آماده می‌کند و زمان ارسال و زمان پرداخت آنها را به شما یادآوری می‌کند و تصویری ذهنی از معیارهای کلیدی کسب و کار شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. این برنامه اطلاعات زیادی را درباره‌ی قابلیت‌های هوش مصنوعی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

چهار شرکت بزرگ حسابداری همگی به سرعت در حال توسعه پلتفرم‌های خود بر اساس این قابلیت‌ها هستند.

فروش

فروش با بهره‌گیری از هوش مصنوعیحتی اگر عالی‌ترین محصول جهان را طراحی کنید ولی نتوانید آن را به فروش برسانید باید این کار را کنار بگذارید. کار آفرینان می‌دانند که این گفته کاملاً درست است و به همین دلیل باید نگاهی دقیق و سختگیرانه به نسل مشتریان راغب (Lead) و اقدامات گزینش مشتریان از لیست لیدهای فروش خود داشته باشند تا بتوانند شکاف‌های بهره‌وری خود شناسایی کرده و با کمک هوش مصنوعی برطرفشان کنند. وب‌سایت Salesforce اخیراً با ارائه‌ی برنامه‌ی قرارداد جمع‌زنی انیشتین خود، ورودش به عرصه‌ی هوش مصنوعی را اعلام کرد اما این پلتفرم تا سال آینده در دسترس نخواهد بود.

در حال حاضر تعداد زیادی آپشن وجود دارد. دستیار فروش مجازی بر اساس هوش مصنوعی کانورسیکا (Conversica) با لیدهای فروش خود مکالمات ایمیلی «شبه انسان» برقرار می‌کند تا علاقه‌ی مشتری را به خرید ثبت کند، در این لحظه، این شرکت به شما اطلاع می‌دهد و ادامه‌ی گفتگوها را به شما واگذار می‌‌کند.

این خدمات فرصتی را در اختیار کار آفرینان قرار می‌دهند تا گستره‌ی کار خود و فعالیت‌های بررسی لیست لیدهای فروش را به طور موثر گسترش دهند. اگر همچنان ایمیل‌های معارفه‌ی خود را یکی یکی تایپ می‌کنید و پاسخ به هر یک از این ایمیل‌ها را با دقت و زحمت زیاد پیگیری می‌کنید، خیلی عقب می‌مانید. شرکت‌هایی که موفق نشده‌اند خود را با عصر اینترنت وفق بدهند دسته دسته کنار می‌روند در حالیکه سایر شرکت‌های علاقمند به فناوری مدام پیشرفت می‌کنند.

هوش مصنوعی هم چالش‌انگیز و هم فرصت‌آفرین است. ظرفیت هوش مصنوعی برای افزایش بهره‌وری و فراهم نمودن ارزش پایه‌ای فراتر از توانایی‌های هر انسانی است و این به آن معناست که شرکت‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند از دیگران پیشی می‌گیرند و مابقی که علاقه‌ای که به هوش مصنوعی نشان نمی‌دهند عقب می‌مانند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =