,

معرفی ۴ تکنولوژی موثر هوش مصنوعی برای کسب‌وکارها

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در آینده فراگیر خواهد شد اما به نظر در حال حاضر هم کارایی دارد. استراتژی های رشد کسب و کار اگر در حال حاضر در هیچ زمینه ای از کسب و کار خود از هوش مصنوعی (AI) بهره نمی برید، این بیشتر یک استثنا است نه یک قانون. اکثر مشاغل چه هوش مصنوعی را بشناسند و چه نشناسند به آن متکی هستند.

برنامه های نرم افزاری رایج تجاری، در کارایی هایی مانند تحلیل های پیشگویانه، ارتباطات ایمیلی و تشخیص صدا و پاسخ به آن، اتوماسیون و یادگیری ماشین را تلفیق می کنند. به منظور اینکه در فضای اقتصاد جهانی همچنان رقابتی باقی بمانیم باید میزان تلفیق عملکرد هوش مصنوعی در مشاغل افزایش یابد. در مطالعه ای که اخیراً درباره مدیران ۲۳۰ کسب و کار و تکنولوژی صورت گرفته دریافته اند که فقط ۲۶ درصد آنها برای انجام کار های تکراری از اتوماسیون استفاده می کنند. با توجه به میزان دسترسی به تکنولوژی های با کیفیت بالای هوش مصنوعی در بازار، این میزان به طور باور نکردنی کم است. در زیر فهرستی از ۴ شیوه که امروزه تکنولوژی هوش مصنوعی به واسطه آنها می تواند بر شغل یا کسب و کار شما تاثیر بگذارد آورده شده است:

  • هوش بازار

اگر تا بحال نمی دانستید، بهتر است بدانید که گوگل نیوز آلرت (Google News Alerts) -ابزاری برای با خبر شدن از جدید ترین یافته های گوگل- از سال ۲۰۰۸ رایج بوده است. اما بسیاری از مشاغل که تا همین لحظه در انجام کار های مهم بازار به هوش بازار نیاز دارند همچنان به آلرت های اولیه و یک تیم از محققینی که از موتور های جستجوی استاندارد استفاده می کنند، وابسته هستند.

هوش مصنوعی می تواند میلیون ها صفحه غیر مفید اینترنت را جستجو کند تا بخش های برگزیده اطلاعات را برای شما پیدا کند.

شرکت هوش مصنوعی بیتور (Bitvore) که مقر آن در کالیفرنیا است پلتفرمی را ارائه می کند که با استفاده از بیش از ۱۰۰ میلیون اطلاعات تجاری، “آموزش دیده” و می تواند سر در بیاورد چه چیزی به تجارت و کسب و کار مربوط است و چه چیزی مربوط نیست. جف کوری (Jeff Curie)، رییس شرکت هوش مصنوعی بیتور در این باره می گوید “نوع هوش تجاری که اکثر مدیران به دنبال آن هستند معمولاً روی نتایج جستجوی گوگل قابل مشاهده نیستند.

هوش مصنوعی به طور باور نکردنی در یافتن سریع اطلاعات مرتبط و ارسال آن برای تصمیم گیرندگان مهارت دارد.” از آنجا که هوش مصنوعی می تواند به طور مستمر و شبانه روزی به جستجو بپردازد، برنامه هایی نظیر برنامه های شرکت بیتور، مزایای رقابتی متعددی را برای شرکت هایی که از آنها استفاده می کنند، فراهم می کند.

مطلب مرتبط: ۱۸ ترند مهم بازاریابی در سال ۲۰۱۸

  • مدیریت شبکه

اگر قرار بوده پنج دقیقه پیش کسی را ملاقات می کردید و کاملاً فراموش کرده باشید و احساس دلشوره ناشی از این ماجرا را تجربه کرده اید پس به هوش مصنوعی بیشتری در زندگی نیاز دارید.  پیتر سویینی، موسس سایت  این چنین می گوید ” آنچه که در گوشی های آیفون به عنوان اپلیکیشنی جداگانه و مستقل آغاز شد، [امروزه] ارتقا یافته است. دستیاران شخصی هوشمند به منزله شبکه کاملاً جدیدی از فعالیت های مختلف است.

این دستیاران شخصی که دیگر به ابزار رایانش شخصی ما محدود نمی شود، در حال جاسازی شدن در تمام اشیایی است که کارکرد شان مبتنی بر فضای ذخیره سازی ابری و اینترنت اشیا است.” فهرست رو به افزایشی از آپشن هایی در فضای دستیار شخصی مجازی وجود دارد که خدمات به مراتب متنوع تری را ارائه می دهند اما امتحان کردن دستیاران شخصی Cloze یا Julie Desk را هم درنظر داشته باشید که هر دوی آنها کارکرد های گاه شماری، پیگیری ایمیل ها و غیره را به صورت ماهرانه ای انجام می دهند.

  • حسابداری

پتانسیل اثر بخشی هوش مصنوعی در خدمات حسابداری بسیار زیاد است و تکنولوژی های فوق العاده ای در بازار هست که می توانید امروزه آنها را در این حوزه به کار گیرید.

اما به طور کلی، هر گونه اطلاعات ورودی، مواد اولیه فوق العاده ای برای اتوماسیون محسوب می شود. اگر یک کسب و کار کوچکی را اداره می کنید و برای انجام تمام کار های خسته کننده مربوط به حسابداری زمان کافی ندارید، یا اگر حسابدار شما نیاز به مرخصی دارد، پلتفرم های حسابداری که از هوش مصنوعی بهره می برند مثل اسمک (SMACC) که اخیراً یک مجموعه Series A را ارائه کرده، برای شما ایده آل هستند.

این برنامه به طور هوشمندانه صورتحساب ها را می خواند، صورتحساب ها را آماده می کند و زمان ارسال و زمان پرداخت آنها را به شما یادآوری می کند، و تصویری ذهنی از معیار های کلیدی کسب و کار شما را در اختیار تان قرار می دهد. این برنامه اطلاعات زیادی درباره قابلیت های هوش مصنوعی در اختیار کاربران قرار می دهد.

چهار شرکت بزرگ حسابداری همگی به سرعت در حال توسعه پلتفرم های خود بر اساس این قابلیت ها هستند.

  • فروش

حتی اگر عالی ترین محصول جهان را طراحی کنید ولی نتوانید آن را به فروش برسانید باید این کار را کنار بگذارید.

کار آفرینان می دانند که این امر کاملاً درست است.

به همین دلیل کار آفرینان باید نگاهی دقیق و سختگیرانه به نسل مشتریان راغب (لید) و اقدامات گزینش مشتریان از لیست لید های فروش خود داشته باشند تا بتوانند شکاف های بهره وری خود را که ممکن است هوش مصنوعی برطرفشان کند، شناسایی کنند. وب سایت Salesforce اخیراً با ارائه برنامه قرارداد جمع زنی انیشتین خود، ورودش به عرصه هوش مصنوعی را اعلام کرد اما این پلتفرم تا سال آینده در دسترس نخواهد بود.

در حال حاضر تعداد زیادی آپشن وجود دارد. دستیار فروش مجازی بر اساس هوش مصنوعی کانورسیکا (Conversica) تا زمانی با لید های فروش خود مکالمات ایمیلی “شبه انسان” برقرار می کند که آنها علاقه خود را به خرید بیان کنند، در این لحظه، این شرکت به شما اطلاع می دهد و ادامه گفتگو ها را به شما واگذار می کند.

این خدمات این امکان را در اختیار کار آفرینان قرار می دهد که گستره کار خود و فعالیت های بررسی لیست لید های فروش را به طور موثر گسترش دهند. اگر همچنان ایمیل های معارفه خود را یکی یکی تایپ می کنید و پاسخ به هر یک از این ایمیل ها را با دقت و زحمت زیاد پیگیری می کنید، خیلی عقب می مانید. شرکت هایی که موفق نشده اند خود را با عصر اینترنت وفق دهند دسته دسته حذف می شوند در حالیکه سایر شرکت ها مدام رشد می کنند.

هوش مصنوعی هم چالش و هم فرصت ایجاد می کند.

ظرفیت هوش مصنوعی برای افزایش بهره وری و فراهم نمودن ارزش پایه ای فراتر از توانایی های هر انسان واحد به این معنا است که شرکت هایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند از دیگران پیشی می گیرند و مابقی عقب می مانند.