, , ,

با تبلیغ کالاهای دیگر شرکت‌ها درآمد کسب کنید

تبلیغ

اگر به‌تازگی فعالیت خود را در اینترنت شروع کرده‌اید یا به‌دنبال راه‌هایی برای افزودن «جریان‌های درآمدی» (Revenue streams) تازه‌ای به کسب‌و‌کار خود هستید، احتمالا تاکنون به‌ پذیرش تبلیغ کالاهای دیگر شرکت‌ها در وب‌سایت خود فکر کرده‌اید.

چه‌ کسی دوست ندارد بدون هیچ زحمتی درآمد بیشتری داشته باشد؟

با این کار شما فقط تعداد کمی تبلیغ را در وب‌سایت خود قرار می‌دهید و منتظر می‌مانید که پول‌ها به جیب‌تان سرازیر شوند، درست است؟

ممکن است به این سادگی هم نباشد.

برای اینکه وب‌سایت‌تان را برای شرکت‌هایی که به‌دنبال فضای تبلیغاتی می‌گردند جذاب کنید، به یک «بازار جاویژه» یا «گوشه‌ای» (Niche market)، ترافیک بسیار بالا و نیز تعهد به‌جاگذاری مطلوب تبلیغ در وب‌سایت‌تان نیاز دارید. با‌این‌حال اگر شما از همه‌ی این عناصر به‌ میزان مطلوب برخوردار نیستید،‌ هنوز هم راه‌هایی برای‌تان وجود دارد تا از تبلیغ‌های روی وب‌سایت‌تان کسب درآمد کنید.

 

  • یک محصول افیلیت Affiliate (مشارکتی) را در وب‌سایت‌تان ترویج دهید

پیوستن به سیستم فروش مشارکتی شرکتی دیگر، یکی از ساده‌ترین روش‌های شروع تبلیغات اینترنتی است. در‌حالی‌که لینک‌های مشارکتی به‌خودی‌خود تبلیغ نیستند، شما را قادر می‌سازند که با ترویج محصول شخص دیگری، درآمد کسب کنید. شما به‌عنوان یک افیلیت Affiliate، هر زمان که شخصی ازطریق شما به وب‌سایت فروشنده معرفی شود و خریدی انجام بدهد، پورسانت دریافت می‌کنید. ممکن است شما برای ترغیب و تشویق به خرید، بنر یا مقاله‌ی خبری محصولات آنها را روی وب‌سایت خود که به وب‌سایت فروشنده اصلی لینک شده است، قرار بدهید.

سیستم‌های مختلف فروش مشارکتی، گزینه‌های پرداخت متفاوتی را به شما پیشنهاد می‌کنند. برخی تنها ۱۰ درصد پورسانت به‌ازای هر فروش پیشنهاد می‌کنند، درحالی‌که عده‌ای دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد نیز برای هر فروش پرداخت کنند. مسلما شما می‌خواهید بهترین معامله و مناسب‌ترین گزینه را برای وب‌سایت‌تان پیدا کنید. برای یافتن سیستم‌های فروش مشارکتی خوب،‌ به این دایرکتوری‌ها سر بزنید:

Associate Programs

Affiliates Directory

Refer-It

درواقع همه‌ی درآمد برخی از حرفه‌ای‌‌های حوزه‌ی تبلیغات اینترنتی، ازطریق به‌کار‌گیری سیستم‌های فروش مشارکتی متعدد است. آنها حتی هیچ محصولی از خودشان ندارند! بااینکه این استراتژی مناسب تازه‌کاران نیست،‌ قبل‌ از انتخاب این گزینه برای بررسی برنامه‌های مختلف کمی وقت بگذارید.

مطالب مرتبط:

چرا باید بودجه تبلیغات را در تعطیلات افزایش بدهیم؟

  • به‌وسیله‌ی گوگل ادسنس از تبلیغات هدفمند استفاده کنید

«گوگل ادسنس» (Google AdSense) شما را قادر می‌سازد که با قرار دادن تبلیغ‌های هدفمندِ متنی‌ِ تولیدشده توسط گوگل در صفحات وب‌سایت‌تان درآمد کسب کنید. این تبلیغ‌ ها در کادرهای مستطیلی در گوشه‌ها یا سراسر صفحات‌تان به‌‌همراه عبارت “Ads by Google” «تبلیغ‌ها توسط گوگل» در بالای کادر به‌نمایش درمی‌آیند. هزینه‌ی این تبلیغ‌ ها توسط کسب‌و‌کارهایی که از برنامه‌ی «پرداخت به‌ازای کلیک» گوگل یا همان «ادوردز» (AdWords) استفاده می‌کنند، پرداخت می‌شود. این تبلیغ ها، بازتابی از محتوای وب‌سایت شما هستند، پس مثلا اگر وب‌سایت شما کتابی درخصوص آموزش تعمیرات تلفن همراه می‌فروشد، تبلیغی که در وب‌سایت‌تان به‌نمایش درمی‌آید ممکن است با آموزشگاه‌های تلفن همراه مرتبط باشد.

 

شما به‌عنوان یک ناشرِ گوگل ادسنس، هر زمان که بازدیدکننده‌ای از وب‌سایت‌تان روی تبلیغ‌های ادورد (AdWord) کلیک کند، درآمد کسب می‌کنید. اگر شما از ترافیک بازدیدکننده‌ی سایت بالایی برخوردار باشید و بازدیدکنندگان‌تان به محصولاتی که روی سایت‌تان تبلیغ می‌شوند علاقه نشان بدهند، منبع درآمد سرشاری برای شما شکل می‌گیرد.

پیوستن به گوگل ادسنس رایگان و ساده است. گوگل همه‌ی کارهای یافتن تبلیغ‌ های مناسب و مرتبط با وب‌سایت شما را برای‌تان انجام می‌دهد و شما فقط به جمع‌آوری پول‌ها می‌پردازید!

یک توصیه: تبلیغ های گوگل در همه‌ی وب‌سایت‌ها کار نمی‌کنند؛ اگر از آنها استفاده می‌کنید، از صحت کارکردشان مطمئن شوید. مسلما نمی‌خواهید اعتبار خود را در بازار هدف‌تان از دست بدهید.

 

  • بی‌واسطه به شرکت‌ها مراجعه کنید و از آنها بخواهید که برایشان تبلیغات کنید

اگر وب‌سایت‌تان از ترافیک بازدیدکننده‌ی بالایی برخوردار است، به دنبال وب‌سایت‌هایی باشید که کالاهای مکمل را عرضه می‌کنند و همان «بازار گوشه‌ای» یا «جاویژه‌ای» (Niche market) را هدف قرار می‌دهند که شما انتخاب کرده‌اید. برای مثال، اگر شما صاحب یک فروشگاه لوازم جشن عروسی هستید،‌ می‌توانید به گل‌فروش محلی پیشنهاد بدهید که درصورت تمایل دسته‌گل‌های عروسی‌ خود را روی وب‌سایت شما تبلیغ کند. همچنین تبلیغ در وب‌سایت شما می‌تواند به‌مثابه‌ی یک سفارش و توصیه‌ی ضمنی از محصولات آنها دیده شود و مشتریان بی‌شماری را به وب‌سایت‌شان سرازیر کند. هرچه تبلیغ های شما موفقیت‌آمیز‌تر باشند، درآمد بیشتری از آنها عایدتان می‌شود.

مطمئن شوید که با شرکای تبلیغاتی اینترنتی بالقوه، حرفه‌ای رفتار می‌کنید. به‌جای اینکه فقط به آنها ایمیل بزنید، تماس تلفنی برقرار کنید تا ارتباط‌تان شخصی‌تر و حرفه‌ای‌تر باشد. آماده باشید تا درباره‌ی کسب‌و‌کار و ترافیک وب‌سایت‌تان به آنها اطلاعات بدهید. هرچه اطلاعات بیشتری ارائه بدهید، احتمال بیشتری وجود دارد که به پیشنهاد شما فکر کنند؛ و از همه مهم‌تر، مطمئن شوید که آنها از شهرت و اعتبار خوبی برخوردار باشند. اگر با یک شرکت مشکوک شراکت کنید، ممکن است فعالیت‌های آنها نتیجه‌ی مخربی بر کسب‌و‌کار شما داشته باشد.

 

  • برای یک برنامه‌ی تبلیغاتی مختصِ بلاگ ثبت‌نام کنید

اگر صاحب بلاگ هستید، ثبت‌نام در تبلیغ های مختصِ بلاگ را برای وب‌سایت‌تان درنظر بگیرید. مهم این است که انواعی از تبلیغ هایی را انتخاب کنید که برای مخاطبان هدف‌تان باارزش باشند. در ادامه برخی از راه‌های جذب تبلیغ‌دهندگان وب‌سایت را به شما معرفی می‌کنیم:

۱. در برنامه‌های تبلیغاتی «مبتنی بر متن» مثل «گوگل ادسنس» که به‌صورت خودکار تبلیغ هایی را برای وب‌سایت‌تان ایجاد می‌کنند، ثبت‌نام کنید تا پس از پذیرفته‌ شدن در برنامه‌هایشان، در کمتر از چند دقیقه مطرح و معرفی شوید. Crisp Ads نیز برنامه‌‌ی مشابهی را ارائه می‌دهد اما فقط مختص بلاگ‌ها است.

۲. تبلیغ های Amazon Associates را روی وب‌سایت‌تان قرار بدهید و محصولاتی را که خودتان شخصا استفاده می‌کنید یا با اطمینان‌ِخاطر تأییدشان می‌کنید به‌شکل برجسته‌ای نشان دهید. به‌‌این‌ترتیب، مشتریان‌تان به توصیه‌های شما عمل می‌کنند.

۳. با قرار دادن لینکی در بلاگ خود، تبلیغ‌دهندگان را علاقه‌مند کنید که برای اطلاع از نرخ‌ها و شرایط تبلیغات با شما تماس بگیرند. این لینک می‌تواند چنین پیام ساده‌ای باشد: «برای اینکه بدانید چطور در این سایت تبلیغات کنید، اینجا را کلیک کنید!» بدین‌شکل، هرکس که از وب‌سایت شما بازدید می‌کند این اختیار را خواهد داشت تا درباره‌ی فرصت‌های تبلیغات با شما صحبت کند.

۴. در برنامه‌ی‌ یک ناشرِ تبلیغاتی مثل BlogAds یا AdBrite ثبت‌نام کنید و در لیست دایرکتوری‌ آنها قرار بگیرید.

یک نکته‌ی مهم: تبلیغ‌دهندگان در این نوع از تبلیغات، به لیستی که شامل هزاران وب‌سایت است می‌نگرند تا گزینه‌ی مناسب را برای ترویج محصول خود انتخاب کنند. تنها درصورتی‌که شما هزاران بازدیدکننده‌ی روزانه داشته باشید،‌ آنها به تجارت با شما علاقه‌مند خواهند شد.

کسب درآمد از وب‌‌سایت‌ آن‌قدر هم ساده نیست که تعداد کمی تبلیغ در آن قرار دهید و دستمزد ماهانه دریافت کنید. برای اینکه حتی بهترین استراتژی‌های تبلیغات اینترنتی به نتیجه‌ی مطلوب که همان کسب درآمد است منجر شوند، به تحقیق گسترده و آزمایش روی وب‌سایتی که از‌ پیش ایجاد شده، نیاز است.

 

گاه ممکن است متوجه شوید که مخاطبان‌تان با حضور تبلیغ ها مخالفند. اگر مخاطبان‌ خود را با قرار دادن تبلیغ ها در صفحات وب‌سایت‌‌‌‌تان ناراحت کنید، ممکن است مشتریان بیشتری را نسبت به تعدادی که ازطریق تبلیغات جذب می‌کنید، از دست بدهید و درآمدتان کاهش بیابد. برای اینکه مطمئن شوید چنین‌ چیزی رخ نمی‌دهد، همه‌ی جوانب کمپین‌های تبلیغاتی‌ خود را بسنجید.

 

به‌محض‌ اینکه به استراتژی‌های تبلیغات اینترنتی‌ای که بهترین عملکرد را برای وب‌سایت‌تان دارند پی‌بردید، می‌توانید محصول دیگری را ترویج دهید و سپس محصولی دیگر . به‌زودی همه‌ی جریان‌های درآمدی به هم می‌پیوندند تا سودتان را افزایش بدهند.

 

برگرفته از:‌ www.entrepreneur.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =