, ,

تبلیغات در اینستاگرام را چگونه بهبود دهیم ۱۰ ایده برای بهبود کمپین‌های تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

رسانه‌ی قدرتمند و جذابِ این روزها یعنی اینستاگرام درحال رشد و ترقی است. هم‌اکنون نه‌تنها میزان کاربران اینستاگرام، بلکه میزان بهره‌برداری برندها از مزایای تبلیغات در اینستاگرام نیز روبه‌رشد است.

طبق مطالعات اخیر eMarketing، انتظار می‌رود تا سال آینده شمار مشاغلی که به تبلیغات در اینستاگرام گرایش پیدا می‌کنند تقریبا دوبرابر شود.

دلیل این گرایش، چه ماهیت خود این رسانه و چه رشد موبایل یا تغییرات مستمر روزانه در حوزه‌ی رسانه‌های اجتماعی باشد، اینستاگرام را به مهم‌ترین کانال تبلیغاتی برای بازاریاب‌ها تبدیل کرده است.

بااینکه زمان زیادی از اعلام گزینه‌های تبلیغاتی اینستاگرام نمی‌گذرد، نتایج استفاده از آنها تاکنون رضایت‌بخش بوده است. ازطریق داده‌های آماریِ Facebook افراد، همین‌طور داده‌های رفتاری جمع‌آوری‌شده ازطریق اینستاگرام می‌توان کاربران شخصی را به‌عنوان هدف انتخاب کرد و این گزینه به کسب‌وکارها اجازه‌ می‌دهد بهترین محتوای متناسب با نیازهای کاربران را دراختیارشان قرار بدهند.

خواه این داده‌ها درباره‌ی پربازدیدترین پروفایل‌ها یا هشتگ‌ها باشد، بهینه‌سازی دامنه‌ی دسترسی کمپین شما براساس این یافته‌ها بسیار مفید است. تبلیغات، قابلِ‌کلیک و واکنش مستقیم (direct-response)‌ هستند و کاربر را درست به نقطه‌‌ی تبدیل (فردی که به کاربر یا مشتری سایت شما تبدیل می‌شود) یا صفحه‌ی محصول هدایت می‌کنند.

کارایی تبلیغات در اینستاگرام به‌عنوان یک ابزار بازاریابی روشن است، بااین‌حال، برندها در انجام این نوع از تبلیغات برای کسب‌وکارشان باید رویکردهای استراتژیک خاص خودشان را داشته باشند.

درست مانند هر نوع تبلیغ به‌ازای‌هرکلیک دیگری، چنانچه نقشه‌ی منسجمی نداشته باشید که از بهترین روش‌ها و ویژگی‌های خاص این کانال استفاده کند، تلاش‌های شما تأثیرگذار نخواهد بود.

به‌منظور کمک به برندها برای بهبود کارایی‌شان در کمپین‌های تبلیغات در اینستاگرام، توصیه‌هایی از کارشناسان چند سازمان مهم، همین‌طور نتایج گفت‌و‌گو با گروه کارشناسان رسانه‌های اجتماعیِ Blue Fountain Media درباره‌ی نکات مهم در اجرای کمپین‌های تبلیغاتی مشتریان‌شان را در این مقاله با شما به‌اشتراک می‌گذاریم:

۱. استفاده از ویدیوها

وقتی به اینستاگرام فکر می‌کنید احتمالا تصاویر ثابت را بیشتر از ویدیوها به‌یاد می‌آورید. بااین‌حال، ویدیوها می‌توانند احساسات کاربران را به‌خوبی برانگیزند و ظرف چند ثانیه علاقه‌ی آنها را به‌ خود جلب کنند.

کِیت اِندرِس (Kate Endres)، دستیار مدیر بازاریابی تعاملی در Blue Fountain Media بر کارایی و اهمیت بازاریابی ویدیویی در اینستاگرام تأکید می‌کند:

«اینستاگرام به‌طرز باورنکردنی یک سکوی تعاملی به‌شکل بصری است و هم‌اکنون استفاده از ویدیو در آن بسیار مؤثر است. درحالی‌که عکس نیز خالی از فایده نیست، اما ویدیو با نقل یک داستان ۱۵ ثانیه‌ای به برند شما اجازه‌ی تعامل با کاربران را می‌دهد و این یک راه عالی برای جلب‌توجه یک کاربر و دادن انگیزه‌ی بازگشت به اوست».

۲. استفاده‌ از فرمت تبلیغات

اینستاگرام براساس فرمت کاروسل (Carousel) تبلیغات را به‌نمایش می‌گذارد، به‌عبارت‌دیگر به برندها امکان می‌دهد برای نشان دادن برند، محصولات یا خدمات‌شان در یک تبلیغِ تک از عکس‌های متعددی استفاده کنند. آدام ماشال (Adam Mashaal) درباره‌ی سودمندی داستان‌سرایی به‌وسیله‌ی عکس‌ها می‌گوید:

«برخی از گیراترین کمپین‌های تبلیغات در اینستاگرام با استفاده از تبلیغات کاروسلِ اینستاگرام داستان‌سرایی می‌کنند. تبلیغات کاروسل که با یک صحنه‌ی آغازین شروع می‌شوند و با ورق زدن عکس‌ها به سمت چپ و مشاهده‌ی گلچینی از عکس‌ها داستان برند را روایت می‌کنند، راهی عالی برای آشنا کردن مشتریان احتمالی با سبک‌ها یا ویژگی‌های متنوع محصول شما هستند.

باوجود تصاویر زیبا و استوری‌بوردی که به‌خوبی طراحی شده باشد کاربران به تماشای کاروسل شما ترغیب می‌شوند و به‌این‌ترتیب زمان صرف‌شده برای تماشای تبلیغ شما افزایش می‌یابد و اطلاعات مهم در مورد محصول شما به شیوه‌‌ای خلاقانه به کاربر منتقل می‌شود که به‌لطف فرمت کاروسل اینستاگرام یک‌دست‌ و بی‌وقفه است».

۳. قصه‌گویی

عکس‌های شما نه‌تنها باید راوی چیزی باشند که شما برای فروش یا تبلیغ آن تلاش می‌کنید، بلکه باید راوی داستان برند شما هم باشند. سامانتا رومانو (Samantha Romano)، معاون بازاریابی در Blue Fountain Media درباره‌ی اهمیت ایجاد رابطه با مخاطبان در اینستاگرام می‌گوید:

«به داستانی فکر کنید که عکس‌های شما نقل می‌کنند. آیا هریک از عکس‌ها با برند شما ارتباط دارد؟ هنگام آپلود عکس‌ها به رنگ‌ها و چیدمان فکر کنید. تمام این عوامل نقش مهمی در شخصیت پروفایل شما و نحوه‌ی نگرش دیگران نسبت به شما به‌عنوان یک برند دارند. بخش جالب اینستاگرام این است که لازم نیست خیلی رسمی و ادبی صحبت کنید.

برای نمونه، صفحه‌ی اینستاگرام Uber به‌هیچ‌وجه مملو از عکس‌های ماشین نیست، بلکه بیشترِ عکس‌ها نمایانگر حس استفاده از Uber هستند. برند شما چه احساسی در مخاطب ایجاد می‌کند؟ دانستن پاسخ این پرسش، گرفتنِ عکس‌ها را بسیار آسان‌تر و به ایجاد رابطه‌ی قوی‌تر میان کاربران اینستاگرام و برند شما کمک می‌کند».

۴. آماده‌سازی پیش از شروع کمپین

پیش از آغاز کمپین تبلیغات در اینستاگرام خود، از آماده بودنِ محتوایی که قرار است مخاطب را به سوی شما جذب کند، مطمئن شوید.

به عقیده‌ی شیر بالاس (Shir Balas)، متخصص بازاریابی رسانه‌های اجتماعی در Blue Fountain Media، با بالا رفتن سرعت رشد موبایل و درنظر گرفتن اینکه اینستاگرام یک پلتفرم موبایلی است، اطمینان از mobile ready بودن محتوا بسیار مهم و کلیدی است. (اصطلاح Mobile Ready به این معناست که محتوای شما برای کاربران در تمام دیوایس‌ها یا دستگاه‌ها دردسترس، خوانا و قابل‌استفاده است).

«امکانات تبلیغات در اینستاگرام به برندها فرصت شگفت‌انگیزی برای ارائه‌ی حجم بیشتری از محتوای برندشده‌ به مخاطبان داده است. برندها قبل از بهره بردن از این امکانات جدید باید مطمئن شوند که محتوایشان موبایل‌پسند است، به‌خوبی اجرا می‌شود و به آنها در رسیدن به اهداف‌شان کمک می‌کند».

۵. گنجاندن فراخوان‌ها در تبلیغات

در تبلیغات قدرتمند بازاریابی از فراخوان (CTA) استفاده می‌شود که به‌وسیله‌ی آن کاربران به انجام کار خاصی ترغیب می‌شوند. وقتی صحبت از تبلیغات در اینستاگرام می‌شود، فراخوان همان کاربرد را دارد. جِس بار (Jess Bahr)، استراتژیست ارشد در Social Flow می‌گوید:

«یک فراخوان در عکس بگنجانید. بسیاری از مردم معتادِ اینستاگرام شده‌اند و به هریک از عکس‌‌های فید اینستاگرام‌شان با دقت نگاه می‌کنند. اگر عکس شما بیش‌ازحد ساده باشد ممکن است نادیده گرفته شود. برای جلب‌توجه کاربران به تبلیغ و روشن کردن کاری که از آنها می‌خواهید انجام بدهند، در تصویر خود از فراخوان استفاده کنید».

۶. بازاریابی اینفلوئنسر

قدرت اینفلوئنسرها در رسانه‌های اجتماعی غیر قابل‌انکار است. وقتی صحبت از کمک به برندها در انتقال بهتر پیام‌شان به مشتریان کنونی و آتی می‌شود، رهبران فکریِ صنایع مختلف، بار زیادی از این کار را به‌دوش می‌کشند. اَشلی اورن‌دورف (Ashley Orndorff)، مدیر بازاریابی در Visual Impact Group عقیده دارد:

«به‌اشتراک گذاشتن یک پُست با یک تصویر خوب و تعدادی هشتگ کافی نیست. شاید توجه عده‌ای را به خود جلب کنید، اما با کمک یک یا دو اینفلوئنسر مخاطبان بسیار بیشتری را جذب محصول خود می‌کنید.

اینفلوئنسرهای صنعت خودتان را در اینستاگرام شناسایی کنید، با آنها رابطه برقرار کنید و از آنها بخواهید عکسی از خودشان را همراه محصول شما با تگ کردن نام شرکت شما به‌اشتراک بگذارند.

بار بعد که تصویر دیگری از محصول‌تان را به‌اشتراک می‌گذارید می‌توانید نام آن اینفلوئنسر را تگ کنید تا میزان دسترسی به پست موردنظر را افزایش بدهید».

۷. اجتناب از زورچپانی

تبلیغات در اینستاگرام سکویی برای جلب‌توجه و علاقه‌ی کاربران و رسیدن به هدف نهایی، یعنی تبدیل آن کاربران به مشتریان جدید است. آنتون اِلیاسون (Anton Eliasson)، مدیر بازاریابی در Shakr با این باور که هدفِ فروش محصول و جذب مشتری نباید بیش‌ازحد آشکار باشد می‌گوید:

«نکته‌ی کلیدی که برندها باید به‌خاطر بسپارند این است که هنگام شروع تبلیغات در اینستاگرام نباید از آن به‌عنوان جایی برای زورچپانی (فروشندگی‌ با چرب‌‌زبانی‌ و فشار) استفاده کنند. برای حضور در اجتماع اینستاگرام باید اهداف بلندمدت داشته باشید و به‌صورت نامحسوس کاربران را به خرید محصولات و خدمات‌تان ترغیب کنید».

۸. استفاده از Crowdfire

استفاده از ابزار و برنامه‌هایی برای کمک به بالا بردن عملکرد تبلیغات در اینستاگرام، بخش قدرتمندی از رویکردهای تبلیغاتی تاکتیکی است. دارِل ویلیامز (Darrel Williams)، تحلیل‌گر دیجیتال در SEO Works درباره‌ی Crowdfire‌، یکی از ابزارهای موردعلاقه‌اش برای مدیریت فالوئرها می‌گوید:

«Crowdfire یک ابزار رایگان برای مدیریت روابط شما در اینستاگرام و توییتر است. این ابزار برای یافتن کاربران غیرفعال و کسانی‌ که شما را آنفالو می‌کنند عالی است. چرا این ابزار مهم است؟ چون به کمک آن می‌توانید مطرح‌ترین فالوئرهای خودتان را پیدا کنید، آنها را فالو کنید و بفهمید آپدیت‌های اجتماعی شما چگونه روی نسبتِ فالوئرها به آنفالوئرها تأثیر می‌گذارند. همچنین می‌توانید ارتباط دو حساب توییتر و اینستاگرام را چک کنید. هزینه‌؟ رایگان».

۹. فکر کردن به کمپین کلی

همان‌طور که برندها با استفاده از سکوی اینستاگرام به نتایج عالی دست می‌یابند، نباید این نکته‌ی مهم را فراموش کنند که اینستاگرام جزیی از یک «تصویر بزرگ‌تر» است. آنجلینا کونسیالدی (Angelina Concialdi)، متخصص بازاریابی رسانه‌های اجتماعی در Blue Fountain Media می‌گوید:

«فرصت‌های تبلیغات در اینستاگرام (به‌ویژه تبلیغات ویدیویی) به‌عنوان یکی بزرگ‌ترین و فعال‌ترین کانال‌های اجتماعی، نتایج شگفت‌انگیزی به‌‌همراه داشته است.

شرکت‌ها با گذشت زمان باید روی ایجاد محتوای مفهومی تمرکز کنند که حاوی پیام‌های قدرتمندتری است و از عناصر برندشده‌ای بهره می‌گیرد که سبب بهبود یادآوری تبلیغ (ad recall) در یک کمپین بزرگ‌تر خواهند شد».

Ad Recall یا یادآوری تبلیغ، مقیاسی برای میزان تأثیرگذاری تبلیغات است که در آن تأثیر یک تبلیغ خاص روی گروهی از افراد بررسی می‌شود و پس از گذشت مدت‌زمان مشخصی از آن گروه سؤال می‌شود آن تبلیغ را تا چه‌حد به‌خاطر می‌آورند.

۱۰. استفاده از فضای موجود

بیشتر کسب‌وکارها از فضایی که برای کپی کردن در بخش توضیحاتِ پُست اینستاگرام وجود دارد نهایت استفاده را نمی‌کنند. این یک فرصت عالی برای بازاریاب‌هاست که واژه‌های مناسب برای برآورده کردن بهتر نیازهای مخاطبان‌شان را در بخش توضیحات بگنجانند. باب بِنتس (Bob Bentz)، رئیس Purplegator‌ در این‌باره می‌گوید:

«اینستاگرام ۲۰۰۰ کاراکتر را به بخش توضیحات پُست اختصاص داده است که بیشتر کاربران از آن استفاده نمی‌کنند. باوجوداین، منطقی است که صاحبان کسب‌وکارها از این فرصت نهایت استفاده را ببرند. با استفاده از واژگان کلیدی و هشتگ‌های بیشتر در توضیحات، شانس دیدن شدن پست شما توسط مشتریان بالقوه بسیار بیشتر خواهد شد».

مطالب مرتبط:

هر آنچه باید درباره‌ی ویژگی شراکت پولی اینستاگرام بدانید

تبلیغات در اینستاگرام برای برند خودتان

 

برای آن دسته از کسب‌وکارها که محتوای بصری گیرایی دارند، تبلیغات در اینستاگرام پتانسیل بالایی دارد. در این پلتفرم بیشتر شاهد برندهای B2C (بازاریابی بیزنس به مشتری) خواهید بود، اما اگر کسب‌وکارتان B2B (بازاریابی بیزنس به بیزنس) است و مخاطبان فعالی در اینستاگرام دارید، از این فرصت عالی برای بیان داستان برند خود، جلب علاقه‌ی کاربران و ترغیب آنها به مشارکت و صحبت کردن درباره‌ی برندتان استفاده کنید.

اگر برای بهبود کمپین‌های تبلیغات در اینستاگرام پیشنهاد دیگری دارید که در این فهرست به آن اشاره‌ای نشده است، آن را با ما به‌اشتراک بگذارید.

برگرفته از: bluefountainmedia.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یازده =