بلاگ خود را هرچند وقت یکبار به روز کنیم؟ انتشار منظم مطالب جدید در بلاگ کسب‌وکارتان چه تأثیری دارد؟

بلاگ

در دنیای امروز سایت‌ها و بلاگ‌ها به جذب بازدیدکنندگان بیشتر و افزایش احتمال خرید کمک می‌کنند. نشر مطالب جدید در بلاگ تان، باعث می‌شود احتمال اینکه کاربران از طریق موتورهای جست‌وجو سایت شما را پیدا کنند، بیشتر شود. همچنین احتمال اشتراک‌گذاری مطلب‌تان و اشاره‌ی سایت‌های دیگر به مطلب شما بیشتر می‌شود. هم‌زمان ممکن است افراد بیشتری مایل شوند با شما تعامل کنند.

پرسش اساسی این است که فاصله‌ی مناسب بین ارائه‌ی هر پست یا مطلب تازه در بلاگ ، چه مدت است؟

برای پاسخ به این پرسش، از داده‌های مربوط به بیش از ۱۳۵۰۰ مشتری هاب‌اسپات (HubSpot) کمک گرفتیم. با استفاده از این داده‌ها می‌توانیم توضیح دهیم چطور تعداد پست‌ها در هر ماه و همچنین تعداد کلی مطالب منتشرشده، بر حجم مراجعه به سایت و خلق مشتری تأثیر می‌گذارد. این تأثیرگذاری به نوع و اندازه‌ی کسب‌وکار بستگی دارد.

چه تعداد مطلب جدید در هر ماه برای بلاگ لازم است؟

در ادامه اطلاعاتی به شما ارائه می‌کنیم که کمک می‌کنند درباره‌ی چگونگی نشر مطالب جدید برای کسب‌وکارتان تصمیم بگیرید.

تأثیر انتشار ماهانه بر مراجعه به بلاگ

این تأثیرگذاری به‌طور کلی، برحسب اندازه‌ی کسب‌وکار و همچنین برحسب اینکه کسب‌وکار B2B یا B2C است، بررسی شده است.

به‌طور کلی

همان‌طور که انتظار می‌رود، هرچه تعداد مطالب منتشر شده در ماه بیشتر باشد، میزان مراجعه به سایت بیشتر است. تعدا بازدیدکنندگان سایت کسب‌وکارهایی که در ماه بیش از ۱۶ پست منتشر کرده‌اند، در حدود ۵/۳ برابر بیشتر از کسب‌وکارهایی است که بین صفر تا ۴ پست در ماه منتشر کرده‌اند.

اندازه‌ی کسب‌وکار

وقتی اندازه‌ی کسب‌وکار وارد معادله می‌شود، نتایج جالب‌تر می‌شود.

کسب‌وکارهای با ۱ تا ۱۰ کارمند: تعداد بازدیدکنندگان سایت یا بلاگ کسب‌وکارهای کوچکی که هر ماه تعداد ۱۱ پست یا بیشتر منتشر می‌کنند، خیلی بیشتر از کسب‌وکارهایی است که کمتر از ۱۱ پست منتشر می‌کنند. ترافیک سایت این کسب‌وکارها در مقایسه با ترافیک کسب‌وکارهایی است که در ماه صفر یا ۱ پست، و ۲ تا ۵ پست منتشر می‌کنند، به ترتیب ۳ و ۲ برابر است.

کسب‌وکارهای با ۱۱ تا ۲۵ کارمند و کسب‌وکارهای با بیش از ۲۰۰ کارمند: کسب‌وکارهای دارای ۱۱ تا ۲۵ کارمند هم مانند کسب‌وکارهای با ۱ تا ۱۰ کارمند، با انتشار بیش از ۱۱ پست در ماه، جهش چشمگیری را در تعداد بازدیدکنندگان مشاهده می‌کنند. ترافیک سایت کسب‌وکارهای دارای بیش از ۲۰۰ کارمند، که بیش از ۱۱ پست در ماه منتشر می‌کنند، ۵/۳ برابر کسب‌وکارهای مشابهی است که صفر یا ۱ پست منتشر می‌کنند.

کسب‌وکارهای با ۲۶ تا ۲۰۰ کارمند: کسب‌وکارهای این گروه که ماهانه بیش از ۱۱ پست منتشر می‌کنند در حدود ۲ برابر بیشتر از کسب‌وکارهایی که صفر یا ۱ پست منتشر می‌کنند، بازدیدکننده دارند.

B2B در مقایسه با B2C

بر اساس داده‌های هاب‌اسپات، هر دو گروه کسب‌وکارهای B2B و B2C با افزایش تعداد پست‌های ماهانه، با ترافیک بیشتری مواجه شده‌اند.

در کسب‌وکارهای B2C رابطه‌ی مثبت یکنواختی بین تعداد پست‌ها و حجم ترافیک وجود دارد.

نتایج در مورد کسب‌وکارهای B2B کمی متفاوت است. هرچند رابطه‌ی مثبتی بین تعداد پست‌های بیشتر و افزایش ترافیک سایت وجود دارد اما تفاوت ناچیز است. مثلا حجم ترافیک کسب‌وکارهای B2B که ماهانه ۶ تا ۱۰ پست منتشر می‌کنند تنها کمی بیشتر از کسب‌وکارهایی است که صفر یا ۱ پست منتشر می‌کنند. اما وقتی تعداد پست‌های ماهانه از ۱۱ فراتر می‌رود، تغییر چشمگیر خواهد بود؛ کسب‌وکارهای B2B با ۱۱ پست ماهانه و بیشتر، درمقایسه با کسب‌وکارهایی که صفر یا ۱ پست منتشر می‌کنند، ۳ برابر بیشتر بازدیدکننده دارند.

تأثیر انتشار ماهانه بر تولید مشتری

تأثیر حجم انتشار ماهانه‌ی مطلب بر شکل‌گیری مشتری بالقوه، به‌طور کلی، برحسب اندازه‌ی کسب‌وکار و همچنین برحسب اینکه کسب‌وکار B2B یا B2C است، بررسی شده است.

به‌طور کلی

بر اساس داده‌های هاب‌اسپات، افزایش انتشار مطلب با تولید مشتری بیشتر رابطه دارد. تولید مشتری بالقوه در کسب‌وکارهایی که ماهانه بیش از ۱۶ پست منتشر می‌کنند، ۵/۴ برابر کسب‌وکارهایی است ماهانه صفر تا ۴ پست منتشر می‌کنند.

اندازه‌ی کسب‌وکار

کسب‌وکارهای با ۱ تا ۱۰ و ۱۱ تا ۲۵ کارمند: در این کسب‌وکارها با انتشار بیش از ۱۰ مطلب در ماه، بیشتر افزایش در تولید مشتری بالقوه مشاهده می‌شود. تعداد مشتری بالقوه با انتشار ۱۱ مطلب در ماه و بیشتر، ۲ برابر زمانی است که ماهانه ۶ تا ۱۰ مطلب منتشر می‌شود.

کسب‌وکارهای با ۲۶ تا ۲۰۰ کارمند: در این کسب‌وکارها تعداد مشتری با انتشار ۱۱ مطلب در ماه و بیشتر، ۵/۲ برابر وضعیتی است که ماهانه صفر تا ۳ مطلب منتشر می‌شود.

کسب‌وکارهای با بیش از ۲۰۰ کارمند: این کسب‌وکارها بیشترین تولید مشتری را با انتشار ۶ پست یا بیشتر در ماه، داشته‌اند. تولید مشتری در کسب‌وکارهایی که هر ماه ۶ پست یا بیشتر منتشر کرده‌اند، ۷۵/۱ برابر بیشتر از کسب‌وکارهایی است که صفر تا ۵ مطلب منتشر کرده‌اند.

B2B در مقایسه با B2C

بر اساس داده‌های هاب‌اسپات، تولید مشتری در هر دو گروه کسب‌وکارهای B2B و B2C با افزایش تعداد پست‌های ماهانه، بیشتر شده است.

کسب‌وکارهای B2C که بیش از ۱۱ پست در هر ماه منتشر کرده‌اند، موفق شده‌اند تولید مشتری بالقوه را به ۴ برابر کسب‌وکارهایی برسانند که تنها ۴ یا ۵ مطلب در ماه منتشر می‌کنند.

در کسب‌وکارهای B2B تأثیرگذاری کمتری دیده می‌شود. در این گروه، آمار تولید مشتری در کسب‌وکارهایی که ماهانه بیش از ۱۱ پست منتشر کرده‌اند، ۷۵/۱ برابر کسب‌وکارهایی است که ۶ تا ۱۰ پست در ماه، و ۷۵/۳ برابر کسب‌وکارهایی است که ماهانه ۰ تا ۳ مطلب جدید منتشر کرده‌اند.

آیا تعداد کلی مطالب منتشر شده هم تأثیرگذار است؟

از مزیت‌های انتشار محتوا برای کسب‌وکارتان، این است که تا مدت‌ها پس از نشر، اثرگذاری دارد. اگر محتوایی مرتبط و ارزشمند تولید کنید، دیگران حتی مطالب قدیمی‌تان را از طریق جست‌وجو در اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی پیدا می‌کنند. برخی از این افراد ممکن است تبدیل به مشتری‌تان شوند.

به‌طور مثال با بررسی مشتریان حاصل از بلاگ هاب‌اسپات، مشخص شد بیش از ۷۵ درصد بازدیدهای بلاگ و منشاء ۹۰ درصد مشتریان بالقوه مربوط به مطالب قدیمی هستند. جالب است که حتی محتوای قدیمی می‌تواند منجر به خلق مشتری شود. هرچه مطالب بیشتری منتشر کنید، در گذر زمان محتوای قدیمی بیشتر و درنتیجه مشتری بالقوه‌ی بیشتری خواهید داشت.

بلاگ

تأثیر تعداد کل مطالب منتشر‌شده بر مراجعه به وبسایت

تأثیر حجم کلی انتشار مطلب بر افزایش ترافیک وبسایت، به‌طور کلی، برحسب اندازه‌ی کسب‌وکار و همچنین برحسب اینکه کسب‌وکار B2B یا B2C است، بررسی شده است.

 

مطالب مرتبط:

سئو سایت خود را بدون اشتباه بهبود دهید

سئو و بهینه سازی سایت خود را از کجا شروع کنید؟

به‌طور کلی

هرچه تعداد مطالب منتشر شده بیشتر باشد، میزان مراجعه به بلاگ بیشتر است. تعداد بازدیدکنندگان بلاگ کسب‌وکارهایی که در ماه بیش از ۱۶ پست منتشر کرده‌اند، در حدود ۵/۳ برابر بیشتر از کسب‌وکارهایی است که بین صفر تا ۴ پست در ماه منتشر کرده‌اند. نقطه‌ی عطف، تعداد ۴۰۰ پست است؛ کسب‌وکارهایی که بیش از ۴۰۰ مطلب منتشر کرده‌اند، حدود ۲ برابر بیشتر از کسب‌وکارهایی که ۳۰۱ تا ۴۰۰ مطلب منتشر کرده‌اند، بازدیدکننده دارند.

اندازه‌ی کسب‌وکار

کسب‌وکارهای با ۱ تا ۱۰ کارمند: این کسب‌وکارها زمانی با بیشترین ترافیک کاربران روبه‌رو شده‌اند که بیش از ۳۰۰ مطلب منتشر کرده‌اند. تعداد بازدیدکنندگان بلاگ کسب‌وکارهایی که بیش از ۳۰۰ مطلب منشتر کرده‌اند، ۵/۳ برابر کسب‌وکارهایی است که صفر تا ۵۰ پست منتشر کرده‌اند.

کسب‌وکارهای با ۱۱ تا ۲۵ کارمند: این کسب‌وکارها با گذر از انتشار ۳۰۰ مطلب، با بیشترین بازدید از سایت‌شان مواجه می‌شوند. تعداد بازدیدکنندگان بلاگ کسب‌وکارهایی که بیش از ۳۰۰ مطلب منشتر کرده‌اند، ۷۵/۲ برابر کسب‌وکارهایی است که صفر تا ۱۵۰ پست منتشر کرده‌اند.

کسب‌وکارهای با ۲۶ تا ۲۰۰ کارمند: تعداد بازدیدکنندگان بلاگ این کسب‌وکارهای متوسط، هنگامی‌که بیش از ۳۰۰ مطلب منشتر کرده‌اند، ۵/۱ برابر کسب‌وکارهایی است که صفر تا ۱۵۰ پست منتشر کرده‌اند.

کسب‌وکارهای با بیش از ۲۰۰ کارمند: کسب‌وکارهای بزرگی که بیش از ۳۰۰ مطلب منشتر کرده‌اند، ۲ برابر بیشتر از کسب‌وکارهایی است که صفر تا ۳۰۰ پست منتشر کرده‌اند، بازدیدکننده جذب سایت‌هایشان کرده‌اند.

B2B در مقایسه با B2C

بر اساس داده‌های هاب‌اسپات، هر دو گروه کسب‌وکارهای B2B و B2C با گذر از تعداد ۴۰۰ پست، با ترافیک بیشتری مواجه شده‌اند.

کسب‌وکارهای B2C که بیش از ۴۰۰ پست منتشر کرده‌اند، ۵/۲ برابر کسب‌وکارهایی بین ۳۰۱ تا ۴۰۰ پست منتشر کرده‌اند، بازدیدکننده جذب سایت‌شان کرده‌اند.

کسب‌وکارهای B2B که بیش از ۴۰۰ پست منتشر کرده‌اند، موفق شده‌اند ۵/۲ برابر کسب‌وکارهایی بین صفر تا ۲۰۰ پست منتشر کرده‌اند، بازدیدکننده جذب سایت‌شان کنند.

تأثیر تعداد مطالب منتشر شده بر تولید مشتری

تأثیر تعداد مطالب منتشر شده بر شکل‌گیری مشتری بالقوه، به‌طور کلی، برحسب اندازه‌ی کسب‌وکار و همچنین برحسب اینکه کسب‌وکار B2B یا B2C است، بررسی شده است.

به‌طور کلی

بر اساس داده‌های هاب‌اسپات، افزایش انتشار مطلب با تولید مشتری بیشتر رابطه دارد. تولید مشتری بالقوه در کسب‌وکارهایی که بیش از ۴۰۰ پست منتشر کرده‌اند، ۳ برابر کسب‌وکارهایی است صفر تا ۱۰۰ پست منتشر کرده‌اند.

اندازه‌ی کسب‌وکار

کسب‌وکارهای با ۱ تا ۱۰ کارمند: این کسب‌وکارها زمانی بیشترین تولید مشتری را داشته‌اند که تعداد مطالب منتشرشده‌شان از ۳۰۰ گذشته است. کسب‌وکارهایی که بیش از ۳۰۰ مطلب منشتر کرده‌اند، توانسته‌اند ۵/۳ برابر کسب‌وکارهایی که صفر تا ۵۰ پست منتشر کرده‌اند، مشتری خلق کنند.

کسب‌وکارهای با ۱۱ تا ۲۵ کارمند: این کسب‌وکارها با گذر از انتشار ۳۰۰ مطلب، با بیشترین تولید مشتری مواجه می‌شوند. تعداد مشتریان تولیدشده در کسب‌وکارهایی که بیش از ۳۰۰ مطلب منشتر کرده‌اند، ۲ برابر کسب‌وکارهایی است که ۱۵۱ تا ۳۰۰ پست منتشر کرده‌اند.

کسب‌وکارهای با ۲۶ تا ۲۰۰ کارمند و کسب‌وکارهای با بیش از ۲۰۰ کارمند: در این دسته، کسب‌وکارهایی که بیش از ۳۰۰ مطلب منشتر کرده‌اند، توانسته‌اند ۲ برابر کسب‌وکارهایی که صفر تا ۲۵ پست منتشر کرده‌اند، مشتری بالقوه تولید کنند.

B2B در مقایسه با B2C

بر اساس داده‌های هاب‌اسپات، هر دو گروه کسب‌وکارهای B2B و B2C با گذر از تعداد ۴۰۰ پست، به بیشترین تولید مشتری رسیده‌اند.

تولید مشتری کسب‌وکارهای B2C که بیش از ۴۰۰ پست منتشر کرده‌اند، ۵/۴ برابر کسب‌وکارهای B2C است که بین صفر تا ۱۰۰ پست منتشر کرده‌اند، بازدیدکننده جذب سایت‌شان کرده‌اند.

کسب‌وکارهای B2B که بیش از ۴۰۰ پست منتشر کرده‌اند، موفق شده‌اند ۳ برابر کسب‌وکارهای B2B که بین صفر تا ۲۰۰ پست منتشر کرده‌اند، مشتری تولید کنند.

خلاصه‌ی کلام

پاداش کسب‌وکارهایی که به ارائه‌ی محتوای باکیفیت به‌شکل پیوسته و منظم می‌پردازند، بازدید بیشتر از سایت یا بلاگ‌ شان و به‌دنبال آن خلق مشتری بیشتر است. این مزیت در گذر زمان نه‌تنها کمرنگ نمی‌شود بلکه اثرگذاری بیشتری پیدا می‌کند.

منبع: blog.hubspot.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − سه =