,

۵ استراتژی ساده برای موفقیت در بازاریابی ویدئویی ۵ راه حل های ساده برای کمک به شما در بازاریابی ویدئویی

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی محتوا دائما در حال تغییر است و مسلما بازاریابی ویدئویی به این زودی‌ها صحنه را ترک نمی‌کند. در اینفوگرافی‌ای که در  دانشگاه ماری‌ویل (Maryville ) انجام شد،  بازاریابی ویدئویی یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها در بازاریابی مدرن شناخته شده که مبتکرین کسب‌وکار باید به آن دست پیدا کنند.

مطالعه‌ای که توسط سیسکو انجام شده پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۱، ۸۲ درصد از ترافیک اینترنت به محتویات ویدیویی اختصاص پیدا خواهد کرد.

این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که اگر هنوز  ویدئو مارکتینگ خود را آغاز نکرده‌اید، حالا بهترین زمان برای شروع است. و اگر همین حالا  از بازاریابی ویدئویی استفاده می‌کنید، زمان آن رسیده که آن را بهبود ببخشید. خبر خوب این است که بازاریابی محتوا آسان است. در این مقاله پنج استراتژی را که می‌توانید برای شروع به کار بگیرید معرفی می‌کنیم.

۱. نتایجی را که می‌خواهید با  بازاریابی ویدئویی به آنها دست پیدا کنید مشخص کنید

وقتی تولید‌کنندگان محتوا یا برند وارد بازاریابی ویدئویی می‌شوند، معمولا برنامه‌ی واضحی از اینکه به چه چیزی می‌خواهند دست پیدا کنند ندارند. یادگیری ساخت ویدئو به نظر کار دشواری می‌رسد، اما مثل هر سفر دیگری داشتن نقشه‌ی راه کمک بزرگی می‌کند. خیلی از افراد به این دلیل که بدون داشتن برنامه پیش می‌روند در مسیر بازاریابی ویدئویی گم شده و همین باعث ناامیدی‌شان می‌شود.

قلم و کاغذ را بردارید، یک قدم عقب بروید و به این فکر کنید که دقیقا می‌خواهید به چه چیزی دست پیدا کنید. آیا می‌خواهید تعداد مشترکان ایمیل‌تان را افزایش دهید؟ آیا می‌خواهید بازدیدکنندگان سایت را به خریداران تبدیل کنید؟ آیا می‌خواهید ویدیوهایتان را در یوتیوب بفروشید؟ آیا می‌خواهید مشترکان بیشتری به دست بیاورید و کانال یوتیوب‌تان را گسترش دهید؟ یا فقط می‌خواهید فروش‌تان را افزایش دهید؟ نقشه‌ی راه در همه‌ی این موارد متفاوت خواهد بود، پس مطابق هدف‌تان برنامه‌ریزی کنید.

۲. به ساخت ویدیوهایی تمرکز کنید که برای مخاطبان ارزشمند هستند

تفاوتی ندارد در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید، در هر صورت مخاطبانی برای ویدیوهای شما وجود دارد. اما برای بازاریابی محتوا، نیاز به افرادی ندارید که ویدیوهای‌تان را تماشا کنند بلکه افرادی می‌خواهید که به تماشای ویدیوهای شما ادامه دهند.

برای اینکه چنین اتفاقی بیفتد، ویدیوهایی خلق کنید که برای مخاطبان‌تان ارزشمند باشند. دائما ارزش ایجاد کردن باعث می‌شود مخاطبان برای تماشای ویدیوهای بیشتر برگردند. Home Depot مثال خوبی در این زمینه است. کانال ویدیوی Home Depot پر از ویدیوهایی درباره‌ی دست‌سازهای خانگی (خودت انجامش بده یا DIY ) است. این شرکت می‌داند که می‌خواهد جامعه‌ای از مخاطبان ایجاد کند که عاشق ساخته‌های دست‌ساز هستند و در نتیجه دائما ویدیوهایی می‌سازد که نیاز آنها را برآورده می‌کنند.

گزارشی از Forrester  نشان می‌دهد که با افزودن محتوای ویدیویی در ایمیل‌ها ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد میزان کلیک افزایش پیدا می‌کند. بنابراین، با محتوای تخصصی ارزش بالاتری به مشترکان ایمیل‌تان ارائه دهید. با محتویات ویدیویی باارزش، بازاریابی ویدئویی را برای آن افرادی که به لیست‌تان اضافه می‌شوند یک قدم جلو‌تر ببرید.

۳. با استفاده از محتوای ویدیویی داستان بگویید

هر ویدیوی خوبی باید دو قابلیت داشته باشد، اول اینکه باید توجه مخاطبان را به خود جلب کند و دوم اینکه توجه آنها را تا انتهای ویدئو نگه دارد. هیچ‌چیز بهتر از ویدیویی که داستانی جذاب روایت می‌کند این کار را انجام نمی‌دهد.

شاید سعی دارید محصولی بفروشید، برندی را تبلیغ کنید یا به مخاطبان‌تان آموزش دهید. داستان‌گویی باعث برقراری رابطه‌ای احساسی با مخاطبان می‌شود و حس تعهد را در آنها برمی‌انگیزد.

مطالب مرتبط:
پنج روش برای افزایش فروش با ویدئو مارکتینگ

۴. محتوای ویدیویی ایجاد کنید که برای تلفن‌های همراه عالی باشند

تلفن همراه از هر وسیله‌ی دیگری بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و محتوای ویدیویی بیشتر از هر چیزی با استفاده از موبایل به اشتراک گذاشته می‌شود. مطابق تحقیقی که توسط Invodo انجام شد، ۹۲ درصد از مصرف‌کنندگان ویدیوهای موبایل، محتوای ویدیویی را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. با در نظر گرفتن تعداد زیاد نگاه‌هایی که به صفحه‌ی موبایل دوخته شده‌اند، منطقی است که بازاریاب‌ها در تهیه‌ی محتوای ویدیویی برای موبایل اهتمام بیشتری کنند.

با توجه به محبوبیت اینستاگرام و اسنپ‌چت، ویدیوهای کوتاه‌تر بیش از هر چیز مفید هستند و سبب می‌شوند زودتر به بازاریابی ویدئویی دست پیدا کنید. بنابراین، به جای ایجاد ویدیوهای طولانی برای افزایش زمان تماشا، از ویدیوهای کوتاه استفاده کنید.

۵. همکاری، همکاری ، همکاری

تولیدکنندگان محتوا داستان‌های زیادی از موفقیت‌شان در همکاری با اینفلوئنسرها ثبت کرده‌اند. همکاری با اینفلوئنسرها به افزایش تعداد بازدیدکنندگان و درنتیجه بازاریابی ویدئویی به شما کمک می‌کند و میزان به اشتراک‌گذاری ویدئو را نیز افزایش می‌دهد. شاید به نظر عالی برسد اما به این معنی نیست که باید با هر اینفلوئنسری که آشنا می‌شوید همکاری کنید.

اجازه دهید نیاز مخاطبان‌تان بر انتخاب اینفلوئنسرها تأثیر بگذارد. با افرادی همکاری کنید که مخاطبان یکسانی با شما دارند. محتوای آنها باید چیزی باشد که مخاطبان شما واقعا به آن علاقمند است.

نیازی نیست با اینفلوئنسرهایی همکاری کنید که فالوئرهای زیادی دارند. این افراد احتمالا انقدر کار دارند که حتی نمی‌توانند به تماس شما پاسخ دهند. در عوض، با تولیدکنندگان محتوایی همکاری کنید که فالوئرهای متوسطی با میزان تعهد بالا دارند. این چیزی است که باید به دنبالش باشید تا اینفلوئنسرهایی پیدا کنید که بر مخاطبانشان تأثیر می‌گذارند.

منبع: entrepreneur.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفده =