,

بازاریابی آنلاین

بازرایابی آنلاین

باید ها و نباید ها، آنچه قهرمانان خلق می کنند. امروزه، در دسترس ترین وسریع ترین رسانه ی ارتباط جمعی، شبکه اینترنت است. این کانال فریبنده، از چشمان تیزبین صاحبان کسب و کار پنهان نمانده است .

ارائه دهندگان خدمت/محصول؛ با بهره گیری از این بستر پر توان علاوه بر معرفی برند، اطلاعات خدمات یا محصولات خود را به راحتی و با صرف کمترین هزینه در اختیار مشتریان قرار می دهند. البته، ناگفته پیداست که در این بازی جذاب، تله هایی هم نهفته است.

  • آیا مشتریان از دریافت این حجم وسیع از آگهی های تبلیغاتی رضایت دارند؟
  • آیا شیوه ی تبلیغاتی اینترنتی، دچار روزمره گی شده است؟
  • آیا ارسال نامناسب پیامهای تبلیغاتی، موجبات خشم و انزجار مشتریان را فراهم نمی سازد؟
  • آیا تبلیغات ناکارآمد، مشتریان را کلافه و سردرگم نمی کند؟
  • میزان اعتماد مصرف کنندگان به تبلیغات اینترنتی، با افزایش حجم این تبلیغات ،کاهش نمی یابد؟

متأسفانه جواب تمام سوالات بالا ، مثبت است (که آنها را به عنوان تله های تبلیغات اینترنتی می شناسیم) … حال، چه باید کرد؟ شرکت های پیشرو در تبلیغات، با شناسایی صحیح و به موقع این نقاط ضعف، همچنان با سود آوری وصف ناشدنی، در عرصه رقابت شگفتی می آفرینند.

با بررسی موفق ترین شرکت آمریکایی در سال ۲۰۱۵، راز این موفقیت در بهره گیری از یک اهرم توانمند است که شرکت های تبلیغاتی را قادر می سازد تا علاوه بر فهم عمیق رفتار و سلیقه مشتریان، به پیش بینی شفاف تری از رفتار های بعدی آنها نیز، دست یابند.

همه ما در طول روز به سایتهای محبوب مان سری می زنیم، بر روی مطالب جالب توجه، کلیک می کنیم، در میان دریایی از چند رسانه ای ها ، موزیک ، فیلم یا عکس دلخواه خود را می یابیم و … هر آنچه در طول زمان وب نوردی از ما سر می زند، مبین رفتار ، نوع سلیقه ، طرز فکر، سبک زندگی، خواسته ها (سطح توقع یا انتظار) و حتی اعتقادات ماست. آنچه شرکت های موفق خلق می کنند .

بر طبق آخرین رتبه بندی رشد شرکتها در امریکا ۲۰۱۵ ، برترین شرکت بازاریابی دست به شناختی خلاقانه و دقیق، از دنیای مطلوب مصرف کنندگان زده است. به عبارت بهتر، بر طبق تئوری انتخاب ، آنچه ما رفتار می کنیم بر گرفته از دنیای مطلوب ماست و آنچه در دنیای مطلوب ما قرار می گیرد، همانی است که انتخاب می کنیم. بر پایه همین روند، این شرکت توانمند و پیشرو در عرصه تبلیغات و شناخت بازار، با بهره گیری از ابزار های موجود تکنولوژیک، شروع به ساخت پروفایل مصرف کنندگان می کند. این پروفایل ، با توجه به مشاهده لحظه به لحظه تمام فعالیت های مصرف کنندگان در دنیای وب شامل شبکه های اجتماعی، کانال های چند رسانه ای و سایر بستر های ارتباطی، تهیه می شود. در قدم بعدی، با تحلیل این اطلاعات شناخت ، کشف سلایق، شخصیت ،نوع رفتار و نیاز سنجی مصرف کنندگان در سراسر جهان را به دنبال خواهد داشت.

به طور همزمان این شرکت کلیه آگهی های تبلیغاتی را در سرور های مربوط گردآوری می کند و پس از تحلیل و آنالیز، آنها را در دیتابیس های مربوطه بخش بندی می نماید. در مرحله بعدی ، با توجه به نوع نیاز و سلیقه مصرف کننده، آگهی های مناسب مورد نیاز و جذاب ، برای هر گروه از مشتریان ارسال می شود.

به این ترتیب ، مشتریان (مصرف کنندگان) تنها بخشی از تبلیغات اینترنتی را دریافت می کنند که متناسب با سلیقه و نیاز آنهاست.

از سوی دیگر ، الزام صرف زمان و هزینه جهت حذف هزاران پیام تبلیغاتی نا کارآمد، از بین خواهد رفت و درنتیجه تعداد مصرف کنندگان ناراضی به شدت کاهش یافته است.

این شرکت پیشرو ، روند خلاقانه دیگری هم در پیش گرفته است . با بهره گیری از دیده بانی (مونیتورینگ) آنلاین وب نوردی مصرف کنندگان، دلیل عدم خرید را نیز در میابد. به عبارت بهتر، زمانیکه تبلیغ ارسال شده، کالا یا خدمت جذاب و مورد نظر را به مشتری معرفی می کند ولی مصرف کننده باز هم آن را خریداری نمی کند، احتمالاً قیمت اعلام شده مطلوب مشتری نیست .

لذا با اطلاع رسانی سریع به تولید کننده و اطمینان از امکان ارائه خدمت /کالا باقیمتی پایین تر ، مجدداً محصول را با قیمت جدید (ارزان تر) به مشتری آگهی می دهد.

و به این ترتیب فرآیند خرید، محقق می گردد. این شرکت، بر پایه ی تحلیل پروفایل مصرف کننده، حتی رفتار های بعدی او را نیز پیش بینی می کند و به این ترتیب ، با دست یابی به این گنجینه مبتنی بر آینده پژوهی ، مشاوره های ارزشمندی را به بخش تحقیق و توسعه (R&D) تولید کنندگان ارائه می دهد. که قطعاً سود آوری سرشاری برای هر سه طرف مصرف کننده ، تولید کننده و بازاریابان در بر خواهد داشت.

شایان ذکر است که این شرکت در راستای حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان با برقراری همکاری تنگاتنگ با شرکت های فعال در عرصه حفاظت اطلاعات ، همچون ghistery و nai ,iab,truste اعتماد و اطمینان وصف ناشدنی را در بین مصرف کنندگان ، ایجاد نموده است .

البته توجه به ترجیحات مشتریان نیز ، به بهترین وجه از طریق همکاری گسترده و نزدیک با شرکت های بسیار قوی در این زمینه، همچون Adchoiecs ، فراهم آمده است . به این ترتیب مصرف کنندگان بر روی دریافت آگهی ها و انتخاب، مدیریت بهتری خواهند داشت.