موشن گرافیک معرفی امکانات اپلیکیشن همراه من موشن گرافیک نحوه امتیاز گیری در باشگاه فیروزه‌ای

امروزه با افزایش اپلیکیشن‌هایی که مورد استفاده عموم مردم قرار می‌گیرد نیاز آموزش صحیح استفاده از این اپلیکیشن‌ها از سمت ارائه دهندگان این ابزارها دیده می‌شود، همچنین زمانی که یک امکان جدید اما کمی پیچیده اضافه می‌شود این نیاز از قبل بیشتر دیده می‌شود. همراه اول که به عنوان اولین اپراتور ارائه دهنده سیم‌کارت‌های تلفن همراه شناخته می‌شود و جهت ارائه خدمات غیر حضوری‌اش اپلیکیشن همراه من را در اختیار مشترکین خود قرار داده است.همراه اول پس از مدتی این نیاز را حس کرد که جهت افزایش استفاده از اپلیکیشن همراه من باید آموزش‌هایی را برای سهولت استفاده در اختیار مشترکین قرار دهد.

با توجه به پر هزینه بودن رسانه‌هایی مثل تلویزیون و محدودیت‌هایی مثل عدم توانا‌ئی ذخیره کردن آموزش‌ها توسط مخاطبین، تصمیم گرفته شد که محتواهای آموزشی در فضای سوشال، خصوصا اینستاگرام منتشر و باز نشر شود.

مسئله مطرح شده واضح بود معرفی امکان جدید اپلیکیشن همراه من یعنی امتیازگیری در باشگاه فیروزه‌ای به مشترکین همراه اول و آموزش نحوه استفاده از آن، حتی نمونه‌ای خارجی از نحوه این آموزش به واحد گرافیک تحویل داده شده بود، در این نمونه یک دست گوشی به دست وارد اپلیکیشن می‌شود و از آن استفاده می‌کند، همه‌ی بخش‌های موشن از جمله زمینه پشت صحنه دست و گوشی ثابت بود.

تیم خلاقیت پرمون طرح تصمیم گرفت خلاقیت بیشتری در این موشن گرافی از خودش ارائه بدهد، خلاقیت‌هایی که به کار اضافه شد رو در بخش زیر به تفسیر می‌بینیم.

ابتدا موشن گرافیک ساخته شده را تماشا کنید سپس به تشریح خلاقیت‌های استفاده شده در آن می‌پردازیم.

 

خلاقیت اول: زمینه متنوع

اگر شما هم این موشن گرافیک را تماشا کنید متوجه می‌شوید از ابتدا تا انتهای این ویدئو زمینه‌هایی که فرد گوشی در دستش گرفته است در حال تغییر است و داستان از جایی شروع می شود که فرد یک استیکر امتیازگیری یادت نره را به مانیتورش می چسباند و روزش را آغاز می‌کند، اگر دقت کنید متوجه می‌شوید این مسیر روزانه فرد است که از منزل با مترو به سرکار می‌رود، به خانه بر می‌گردد و استراحت می‌کند. پرداختن به پس زمینه‌های کار سبب شد موشن از حالت یکنواخت و خسته کننده دربیاید و زندگی روزمره در آن دیده شود.

خلاقیت دوم: انتخاب سبک تصویرسازی

همانطور که در تصویرسازی‌های این‌چنینی می‌بینیم (نمونه کار انجام شده برای اپلیکیشن وودافون را در زیر میبینیم) از تنوع رنگی کم و ساده و تخت استفاده می‌شود، اما تصویرسازان پرمون طرح تصمیم گرفتند با استفاده از سبک امپرسیونیسم و گذاشتن وقت بیشتر همه‌ی پلان‌های این کار را خلاقیتی دوباره ببخشند. در این سبک یک رنگ به رنگ‌های زیادی شکسته می‌شود مثلا رنگ زرد دست فردی که گوشی را به دست گرفته از یک پالت کامل رنگ زرد ساخته شده است، با مقایسه هر دو این موشن گرافیک‌ها در کنار هم با این سببک و نوع رنگ پردازی در آن بیشتر آشنا می‌شوید.

 

خلاقیت سوم: بدعت در تبلیغات

استفاده از سبک امپرسیونیسم و استفاده از استوری بوردهای متنوع برای یک تصویرسازی ساده آموزشی کاری نیست که هر روز در صنعت تبلیغات مشاهده شود، اما گروه تولید پرمون طرح تصمیم گرفت این بدعت را در تبلیغات همراه اول انجام دهد.

پس از پایان کار و ارائه نسخه نهایی مشتری که نگاهش به موشن‌های ساده عادت کرده بود متعجب شد اما در نهایت با اعتماد به تخصص پرمون طرح با استقبال مناسبی از جانب مخاطبین‌اش روبرو شد.

این پست در صفحات مختلف بازنشر شد و بیشترین میزان سیو را نیز به همراه داشت و در نهایت با یک بررسی سطحی در صفحه‌ی همراه اول می‌توان مشاهده کرد نرخ مشارکت فالوورهای صفحه همراه اول در این پست نسبت به نمونه‌های مشابه با رشد ۲ درصدی مواجه شده است.

مطالب مرتبط:

گرافیک چگونه باعث رونق مشاغل می شود؟

در زیر به مقایسه میزان مشارکت مخاطبین صفحه‌ی رسمی همراه اول نگاهی می‌اندازیم.

اپلیکیشن همراه من

 

 

هر دو این پست‌ها در صفحه‌ی همراه اول منتشر شده و از جنس موشن گرافیک است، اما رفتار مخاطبین با این دو موشن متفاوت بوده است، همانطور که می‌بینیم میزان سیو موشن سمت راست(ساخته پرمون طرح) تقریبا دو برابر موشن سمت چپ است و همچنین این پست ۱۲۵ بار از سمت مخاطبین برای دیگران فرستاده شده‌است در حالی که موشن قبلی باز ارسال نداشته است.

بررسی همین دو موضوع در کنار افزایش مشارکت (افزایش دوبرابری کامنت) نشان می‌دهد استفاده از خلاقیت در رساندن یک پیام ساده باعث جذب بیشتر مخاطبین می‌شود.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هجده =