,

انواع مختلف عکاسی تجاری

انواع مختلف عکاسی تجاری

عکاسی تجاری عرصه‌ای بسیار گسترده و متشکل از رشته‌ها و تخصص‌های متنوع است. هدف ازعکاسیِ تجاری، تبلیغات برای یک محصول، برند و یا حتی یک فرد و در نهایت کمک به فروش محصولات و خدمات است.
در عکاسیِ تجاری، از محصولات، خدمات و یا افراد مهم، برای استفاده در کمپین‌های تبلیغاتی مانند روزنامه‌ها، مجلات و بروشورها با هدف معرفی آن‌ها عکاسی می‌شود.

تصاویر زیبا و مجذوب کننده‌ای که شما از محصولات مختلف در بیلبوردها، کاتالوگ‌ها و وبسایت‌های تجاری می‌بیند، همه زیرمجموعه‌ی عکاسیِ تجاری محسوب می‌شوند. این شاخه‌ از عکاسی معمولاً برای بالا بردن میزان فروش محصولات و معرفی برندها به وسیله‌ی تبلیغ خدمات و یا محصولات آن‌ها، استفاده می‌شود. عکاسان در این حرفه ماهیت ومهم‌ترین جنبه‌های محصول و یا خدمات مورد نظر را ثبت کرده و از طریق تصاویر به مخاطبین انتقال می‌دهند؛ و تصاویر به طور کامل هدف و مقصود خدمات و یا محصولات را می‌رسانند.

انواع مختلف عکاسی تجاری

همان‌طور که اشاره شد، عکاسیِ تجاری بسیار گسترده بوده و رشته‌های متنوعی از عکاسی را شامل می‌شود. در زیر به تعدادی از این رشته‌ها اشاره شده است:

عکاسی تبلیغاتی

هدف اصلی این رشته تأکید بر یک محصول، برند، خدمات یک شرکت و یا فرد بوده و در روزنامه‌ها، مجلات و بروشورها کاربرد فراوان دارد. همچنین در وبسایت‌ها، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات آنلاین و بیلبوردها از عکاسیِ تبلیغاتی به منظور معرفی یک محصول یا خدمات یک سازمان استفاده می‌شود. عکاسیِ تبلیغاتی از محبوب‌ترین شاخه‌های عکاسی بوده و در درجه‌ی اول مبتنی بر بازار خرید و فروش و تجارت است. عکاسیِ تبلیغاتی معمولاً توسط آژانس‌های تبلیغاتی و به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود.

عکاسی تبلیغاتی

عکاسیِ تبلیغاتی به سفارش مبل فیلون

عکاسی هوایی

در این شاخه از عکاسی، تصاویر از ارتفاع بالا و با استفاده از دوربین‌های پیشرفته از داخل هلیکوپتر، هواپیما، چتر نجات و بالون عکس‌برداری می‌شوند. مفاهیمی از جمله علائم اطمینان، شماره فریم، فاصله‌ی کانونی، خطوط پرواز، نقشه‌های راهنما و پوشش استریوسکوپی در عکاسی‌هوایی از اهمیت زیادی برخوردارند.

عکاسی هوایی

عکاسی معماری و فضای داخلی

این تخصص به عکاسی از سازه‌ها، بناها و فضای داخلی ساختمان‌ها می‌پردازد. عکاسان از تکنیک‌های نورپردازی و متدهای تصویربرداری برای ثبت جاذبه‌های فضای داخلی یک بنا استفاده می‌کنند. عکاسیِ معماری به منظور معرفی و تبلیغات برای رستوران‌ها، موسسات املاک، خانه‌ها و.. با هدف جذب مشتری انجام می‌شود.

عکاسی معماری و فضای داخلی

عکاسیِ معماری به سفارش مبل فیلون

عکاسی خودرو

عکاسیِ خودرو به منظور معرفی خودروهای تازه تولید شده و یا تبلیغات برای خودروهای موجود در بازار توسط شرکت‌های تولید خودرو و نمایندگی‌ها به کار می‌رود. هدف از این شاخه‌ی عکاسی، برجسته‌سازی امکانات و ویژگی‌های خودرو به قصد جذب مشتری‌های بالقوه است. با پیشرفت روزافزون صنعت خودروسازی، تقاضا برای عکاسیِ خودرو روز به روز افزایش می‌یابد.
عکاسی خودرو

عکاسی غذا

عکاسیِ غذا یک زیرشاخه‌ی تخصصی از عکاسیِ تجاری است. صنعت غذا همواره از محبوب‌ترین صنایع در میان مردم بوده و این محبوبیت در دهه‌های گذشته سیر صعودی داشته است. بنابراین، تقاضا برای عکاسانی که تصاویر زیبا و جذاب از منوها و غذاهای متنوع ثبت کنند در حال افزایش است.

عکاسی غذا

عکاسیِ غذا به سفارش روغن راستین

در مورد خدمات عکاسی صنعتی پرمون طرح بیشتر بخوانید: آژانس تبلیغاتی پرمون طرح – واحد عکاسی

عکاسی محصول

برای کمپانی‌های تولید کننده‌ی محصول، عکاسی از محصولات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کمپانی‌ها از طریق تهیه‌ی تصاویر جذاب از محصولاتشان، برای محصولات خود تبلیغات کرده و از این طریق میزان فروش آن‌ها را افزایش می‌دهند. کمپانی‌های تولید محصول طی دهه‌های گذشته از این روش بهره‌ی فراوان برده اند و این روند همچنان در حال افزایش است. این زیرشاخه از عکاسیِ تجاری، ارائه‌ و تبلیغ امکانات محصول، مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد آن را بر عهده دارد.

عکاسی محصول

عکاسیِ محصول به سفارش چینی پردیس

عکاسی ژورنالیستی

عکاسیِ ژورنالیستی به هنر ثبت تصاویری می‌گویند که اهمیت خبری دارند. تصاویر در این زمینه مرتبط با داستان خبر مورد نظر بوده و برای اثبات و تأکید بر آن به کار می‌روند. عکاسی برای اخبار همیشه کار راحتی نیست و گاهی حتی ممکن است زندگی عکاس برای ثبت تصویر خبری خاصی در خطر قرار بگیرد. این تصاویر که حوادث مهم و رویدادهای جاری را ثبت می‌کنند، توسط شبکه‌های خبری، رسانه‌ها، پورتال‌های آنلاین خبری برای تحلیل حوادث و وقایع استفاده می‌شود.

عکاسی ژورنالیستی

عکاسی ورزشی

در این روش به ثبت مهم‌ترین و جذاب‌ترین رویدادهای دنیای ورزش پرداخته می‌شود. از این تصاویر برای انتشار اخبار ورزشی، اخبار مرتبط با ورزشکاران و پوشش خبری رویدادهای ورزشی استفاده می‌شود. در عکاسیِ ورزشی از دوربین‌های حرفه‌ای با قابلیت ثبت تصاویر با کیفیت برای عکاسی از ورزشکاران در حین ورزش استفاده می‌شود. عکاسیِ ورزشی از محبوب‌ترین و پر‌تقاضاترین زیرشاخه‌های عکاسیِ تجاری است.
عکاسی ورزشی

عکاسی جواهرات

عکاسیِ جواهرات به عنوان قلب و هسته‌ی صنعت جواهرسازی شناخته می‌شود. در این شاخه، زیباترین جنبه‌ی هر انگشتر، گردنبند و دستبند برای جذاب‌تر جلوه دادن هر چه بیشتر جواهرات مورد تأکید قرار می‌گیرد. تصاویر جواهرات در بروشورها، تبلیغات آنلاین، روزنامه‌ها و کانال‌های شرکت‌های جواهرسازی در شبکه‌های اجتماعی به کار می‌رود.

عکاسی جواهرات

 

برگرفته از: www.urbanpro.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 9 =