, ,

آشنایی با انواع عکاسی صنعتی و کاربردهای آن

آشنایی با انواع عکاسی صنعتی و کاربردهای آن

اگر در حوزه‌هایی از قبیل تولید، فناوری، انرژی یا ساخت‌وساز فعالیت می‌کنید، پس آشنایی با عکاسی صنعتی و ارائه‌ی عکس‌های باکیفیت به منظور جلب‌توجه مخاطبان و تأثیرگذاری ماندگار بر آنها برای کسب‌وکار شما بسیار مهم است. اگر در کمپین بازاریابی خودتان از عکس‌های نه چندان خوب استفاده کنید یا بیش‌ازحد به عکس‌های آرشیوی متکی باشید که به‌طور ویژه برای شما طراحی نشده‌اند، دیر یا زود با شکست مواجه خواهید شد. در این مقاله به بررسی چهار نوع عکاسی صنعتی می‌پردازیم که کیفیت ابزارهای تبلیغات بازاریابی شما را بهبود می‌بخشند. پیشنهاد ما اینست که پیش از استخدام یک عکاس حرفه‌ای که در زمینه‌ی عکاسی صنعتی تجربه دارد، با انواع عکاسی صنعتی و کاربردهای آن آشنا شوید.

سعی کنید در میان رقبایتان به کیفیت‌ متوسط قناعت نکنید، آثار به‌یادماندنی خلق کنید و به اصالت اهمیت بدهید. کیفیت طراحیِ هویت برند می‌تواند تعیین‌کننده‌ی موفقیت و شکست یک کمپین بازاریابی باشد.

۱- عکاسی صنعتی از محصولات

عکاسی صنعتی از محصولات

عکس‌های باکیفیت از محصولات یکی از مهم‌ترین دارایی‌هایی است که می‌توانید روی آن سرمایه‌گذاری کنید. فرقی نمی‌کند کسب‌وکار شما تولیدکننده‌ی محصولات کوچک یا سیستم‌های پیچیده‌ و بزرگ باشد، مسئله‌ی مهم، داشتن عکس‌هایی است که کیفیت‌شان به خوبی محصول نهایی باشد. مشتریان بالقوه حتما قبل از اقدام به خرید از طریق منابع مختلفی نظیر اینترنت، مجلات، نمایشگاه‌های تجاری، بروشورها و کاتالوگ‌ها درباره‌ی کالای مورد نظرشان تحقیق می‌کنند و بدون‌شک جذب شرکت‌هایی می‌شوند که محصولات‌شان را به شکل زیبایی تبلیغ کرده‌اند، صرفنظر از اینکه برای این کار از چه ابزاری استفاده کرده‌اند.

شرکت نوردسوُن مدیکال (Nordson MEDICAL) که در زمینه‌ی طراحی، توسعه و ساخت ابزارهای پیچیده‌ی پزشکی و فناوری‌های وابسته به آن فعالیت دارد، به‌تازگی برای خط جدیدی از قطعات پزشکی خود از عکاسی صنعتی بهره گرفت. این شرکت معمولا برای ارائه‌ی تصاویر محصولات خود از نرم‌افزار مدل‌سازی سه‌بعدی استفاده می‌کند، اما از این خط تولید جدید باید عکس گرفته می‌شد. تیم استخدام‌شده برای این کار با چالش تطبیق دادن تصاویر با ارائه‌های سه‌بعدی آنها مواجه بود، بنابراین برای نشان دادن شفافیت و بازتاب‌پذیری مواد پلاستیکی، در استودیوی خودش صحنه و نورپردازی خاصی را برای این پروژه در نظر گرفت. همچنین از هر یک از قطعات محصول در چند موقعیت مختلف عکاسی شد تا از آنها به‌صورت جداگانه یا ترکیبی استفاده شود. عکس‌های مستقیم از محصولات (Straight-on shots) برای کاتالوگ‌ها و سبدخرید آنلاین ایده‌آل هستند. عکس‌های ۴۵ درجه به عکاس آزادی تنظیمات مختلفی را می‌دهند، درنتیجه می‌توان عکس‌ها را با نیازهای بازاریابی و تبلیغاتی مشتری تطبیق داد. افزون‌براین، عکاسی با زمینه‌ی سفید به عکاس اجازه می‌دهد قطعات را از عکس کات کند و از آنها در پس‌زمینه‌های مختلف استفاده کند. شرکت نوردسون مدیکال با بهره‌گیری از عکاسی صنعتی، در نمایش محصولات خط جدید خود و تبلیغ آنها به عنوان اجزاء مناسب پزشکی موفق عمل کرده است.

مطلب مرتبط: انواع مختلف عکاسی تجاری

۲- عکاسی صنعتی از پرتره‌های کارمندان

عکاسی صنعتی از پرتره کارمندان

اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان آراسته به‌نظر بیاید، باید پرتره‌های بی‌نظیری از کارمندان شرکت تهیه کنید. بخش دیگری از عکاسی صنعتی شامل عکس‌های کارمندان می‌شود که باید حرفه‌ای و سازگار با تصویر برند شرکت باشند تا از آنها برای سخنرانی در کنفرانس‌ها، تهیه‌ی گزارش‌های دولتی، قرار دادن بیوگرافی اعضا در وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. هرگز برای موارد ذکرشده به کات کردن عکس‌های غیرحرفه‌ای که در تعطیلات گرفته‌ شده‌اند، اکتفا نکنید.

حتی اگر کار شما در محیط دفتر نیست، پرتره‌های باکیفیت برای تأکید کردن بر نگرش و مهارت‌های شرکت شما اهمیت دارند. پرتره‌هایی که با ژست‌های اصولی عکاسی صنعتی در محیط کار گرفته شده‌اند، برای مشتریان جالب هستند و تصویر بهتری از کار شما را ارائه می‌کنند.

شرکت کینِتیک اینداستری (Kinetic Industry) که در زمینه‌ی ارائه‌ی منابع و خدمات برای صنایع فعالیت می‌کند، نمونه‌ی بسیار خوبی از پرتره‌های کارمندان است. تیم عکاسی صنعتی برای گرفتن عکس از اعضای تیم در محل حاضر شد. ژست‌های رسمی با کت شلوار و کروات برای نوع فعالیت صنعتی آنها مناسب نبود. بنابراین، تیم با بهره‌گیری از تجهیزات خود شرکت به عنوان پس‌زمینه‌ی عکس، روی تک‌تک افراد تمرکز کرد تا بر تخصص و فردیت آنها تآکید کند. مشتریان شرکت می‌توانند به وضوح کار اعضای شرکت، نحوه‌ی عملکرد آنها و محل انجام کارشان را ببینند. هماهنگی عکس‌های پرتره با تصویر برند کینتیک به کسب‌وکار آنها ظاهر متمایز و حرفه‌ای خاص خودشان را بخشیده است.

۳- عکاسی صنعتی از معماری

عکاسی صنعتی از معماری

ساختمان‌ها را نباید از قلم انداخت. درک افراد از شرکت شما بسیار متأثر از عکس‌های موقعیت و محل شرکت شماست. عکاسی معماری شامل عکس‌های خارجی از امکانات تولید، نواحی تولید، اتاق‌های تمیز و انبارهای ذخیره‌سازی می‌شود.

برای نمونه عکس‌های موجود از امکانات و عملکرد کارخانه‌ی لبنیات مورنینگ فرِش (Morning Fresh Dairy) بسیار متنوع هستند. از کل کارخانه‌ عکس‌های خارجی گرفته شده است تا بزرگی شگفت‌انگیز و پروسه‌های نوآورانه‌ی آن نشان داده شود. برای نشان دادن پیشرفته‌ترین فناوری کارخانه از جایگاه‌های گاو عکس‌برداری شده است. همچنین از انبار بزرگ کارخانه هم عکس‌برداری شده است تا بر میزان توانایی تولید و پخش کارخانه تأکید شود. نکته‌ی کلیدی در عکاسی صنعتی برجسته کردن ویژگی‌هایی است که مشتری را در میان رقبایش منحصربه‌فرد ‌کند.

۴- عکاسی صنعتی از سوژه‌ها در محل کار

عکاسی صنعتی در محل سوژه

در آخر، چهارمین نوع عکاسی صنعتی را معرفی می‌کنیم. عکاسی از سوژه‌ها در محل کار به مشتریان اجازه‌ی سرک کشیدن به نحوه‌ی عملکرد شما را می‌دهد. بدون‌شک، مشتریان کنجکاوند که کارمندان شما را حین انجام کار ببینند. دیدن نحوه‌ی انجام کار و اینکه شما به کار، محصولات و خدمات‌تان اهمیت می‌دهید، برای مشتریان اطمینان‌بخش است. مزیت دیگر عکاسی در محل سوژه، هدر نرفتن وقت کارمندان است. عکاسان صنعتی در محل حاضر می‌شوند و با رعایت فاصله از سوژه‌ها عکس می‌گیرند، به این ترتیب خللی در کار خدمه ایجاد نمی‌شود.

برای نمونه پروژه‌ی عکاسی شرکت BWI شامل عکس‌های بدون ژست از خدمه حین انجام کارشان می‌شد. اگر عکس‌های جوشکاری را در استودیو می‌گرفتند، اصالت و تأثیر عکس‌های گرفته شده در موقعیت اصلی‌ را نداشت. دیدن عکس‌های خدمه حین انجام کار، این ذهنیت را در مشتری ایجاد می‌کند که شرکت BWI یک شرکت هدمند است و برای رسیدن به هدف خود مجهز به افراد متخصص و ابزار لازم است.

بهره‌گیری از این چهار نوع عکاسی صنعتی در بازاریابی به موفقیت شما میان رقبایتان در بازار صنعتی کمک خواهد کرد. در حیطه‌ی محتوای وبسایت، در پست‌های رسانه‌های اجتماعی، در آثار گرافیکی نمایشگاه‌های تجاری و در تبلیغات چاپی از این چهار نوع عکاسی صنعتی استفاده کنید تا کسب‌وکارتان جلوه‌ی هوشمندانه‌تری به خود بگیرد. تخصص شما به کمک عکاسی صنعتی واضح‌تر به چشم می‌آید و شما به عنوان پیشتاز صنعت خود در ذهن مشتریان باقی خواهید ماند.

 

برگرفته از: www.digglescreative.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 7 =