,

سئو و بهینه سازی سایت خود را از کجا شروع کنید؟ راهنمایی‌های ساده برای بهبود سئو

یکی از روش‌های رشد کسب‌و‌کار شما این است که کالا یا خدمات‌تان را به افرادی که به آنها نیاز دارند، معرفی کنید.تحقیقات نشان می‌دهد که بیش از ۹۰ درصد افراد برای ارزیابی و تصمیم‌گیری در هنگام خرید، از اینترنت استفاده می‌کنند.به بیان دیگر اینترنت پر از افرادی است که به دنبال شما می‌گردند. سئو رمز موفقیت شما در معرفی کسب‌و‌کارتان است.

در این مقاله می‌خواهیم شما را با چند اصل ابتدایی درباره‌ی سئو که لازم است همه‌ی کارآفرینان بدانند، آشنا کنیم.

چطور می‌توانید به مردم کمک کنید تا وب‌سایت‌تان را پیدا کنند؟

دو گزینه وجود دارد:

یا باید ترافیک تبلیغات آنلاین بخرید یا اگر از آن دسته افرادی هستید که گزینه‌‌های رایگان را ترجیح می‌دهند، این مقاله برای‌تان مفید خواهد بود.

گزینه‌ی رایگانی که می‌توانید از آن استفاده کنید بهینه‌سازی موتور جست‌و‌جوگر یا همان سئو است.

مطالب مرتبط:

آینده بازاریابی محتوا چگونه خواهد بود؟

تبلیغات آنلاین را با دیجیتال مارکتینگ اشتباه نگیرید

سئو چیست؟

سئو به تکنیک‌هایی گفته می‌شود که برای بهبود رنکینگ (رتبه‌بندی) وب‌سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جست‌و‌جوگری مانند گوگل به‌کار می‌روند.

اگر می‌خواهید ترافیک اینترنت رایگان بیشتری جذب کنید، سئو چیزی است که باید بر آن تمرکز و آن را به بهترین شکل اعمال کنید.

گرچه سئو ممکن است پیچیده باشد، اما درک اصول ابتدایی و پیاده‌سازی آن در وب‌سایت‌تان آسان است و فقط با رعایت اصول ابتدایی آن می‌توانید در کسب‌و‌کار از رقبا پیشی بگیرید.

سئو چیست؟

دستورالعملی ساده برای سئو

روش کار این است:

ابتدا به وب‌سایت‌تان نگاهی بیندازید و آن را طوری سازمان‌دهی کنید که هر صفحه حول محور یک تم ساخته شود.

به این دلیل که موتورهای جست‌و‌جوگر اطلاعاتی را که کاربران برای اولین بار جست‌وجو می‌کنند در اختیار آنها قرار می‌دهند و برای این کار باید محتوای صفحات وب شما را بفهمند.

کار را برای موتورهای جست‌وجوگر آسان کنید

با ساخت هر صفحه‌ی وب‌سایت‌تان حول محور یک تم ساده، کار را برای موتورهای جست‌و‌جوگر هنگام جست‌و‌جوی دسته‌بندی و معرفی کردن صفحه‌‌ی خود آسان‌‌تر می‌کنید.

سپس باید کلمات کلیدی‌ را برای بهینه‌سازی هر صفحه پیدا کنید. در انتخاب کلمات کلیدی باید از کلماتی استفاده کنید که مردم بیشتر از آنها استفاده می‌کنند.

چطور کلمات کلیدی را انتخاب کنید

۱. گزینه‌های خودتان را برای ۵ تا ۱۰ کلمه‌ی کلیدی مرتبط با صفحه بنویسید.

۲. به Google AdWords بروید؛ اگر هنوز گوگل اکانت ندارید، به‌صورت رایگان اکانت ایجاد کنید.

۳. در Google AdWords به منوی Tools بروید و Keyword Planner (برنامه‌ریز کلمه‌ی کلیدی) را انتخاب کنید.

۴. Search for new keyword (جست‌و‌جو برای کلمه‌ی کلیدی جدید) و ad group idea (ایده‌های گروه تبلیغات) را انتخاب کنید.

این گزینه شما را به صفحه‌ای می‌برد که می‌توانید کلیدواژه‌هایی را که نوشته‌اید به‌همراه آدرس صفحه‌ای که می‌خواهید بهینه‌سازی کنید و دسته‌ی کالا و خدمات‌تان در آن وارد کنید.

۵. بعد از اینکه اطلاعات‌تان را وارد کردید، بر دکمه‌ی Get ideas (دریافت ایده‌ها) کلیک کنید.

۶. درست زیر گرافیک Search volume trends (ترندهای حجم جست‌و‌جو)، دو تب قرار دارند: Ad group ideas و Keyword ideas. بر Keyword ideas کلیک کنید. هرچند دسترسی به آن کمی پیچیده است، اما این صفحه‌ جادویی است.

۷. در اینجا می‌توانید واژه‌های جست‌و‌جوی خود را پیوست کنید (همان کلمات کلیدی که نوشتید) و برای هرکدام میانگین جست‌و‌جوی ماهانه را پیدا کنید.

حالا می‌توانید بفهمید آیا مردم واقعا کلماتی را که به ذهن شما رسیده‌اند، جست‌و‌جو می‌کنند یا خیر و هر چند وقت یک‌بار این کار را انجام می‌دهند.

باید مطمئن شوید که صفحات وب خود را بر اساس کلیدواژه‌هایی بهینه‌سازی می‌کنید که به‌اندازه‌ی کافی محبوب و در عین حال به تم صفحه‌ی وب شما هم مرتبط هستند.

۸. زیر واژه‌های جست‌و‌جو، پیشنهاداتی از طرف گوگل برای کلمات کلیدی با میانگین جست‌و‌جوی ماهانه‌ی آنها وجود دارد.

۹. حالا لیست نهایی ۵ کلمه‌ی کلیدی مرتبط را که طی یک ماه، بیش از همه جست‌و‌جو شده‌اند، یادداشت کنید.

اینها کلمات کلیدی هدف برای بهینه‌سازی وب‌سایت‌تان هستند.این احتمال وجود دارد که این کلمات، ترکیبی از کلمات کلیدی خود شما و تعدادی از پیشنهادهای گوگل باشند.

سپس درخت سئوی خود را ایجاد کنید. این سندی است که برای هر صفحه‌ی وب، ۶ بخش مهم بهینه‌سازی دارد و هنگام تهیه‌ی محتوا به‌عنوان مرجع استفاده می‌شود. این سند به این شکل است:

نام صفحه اجزا

جزئیات

خانه کلمات کلیدی سئو

بازاریابی آنلاین

راهنمایی‌های سئو

بازاریابی سئو

آموزش سئو

 

عنوان صفحه سئو

راهنمایی‌هایی برای کسب‌وکارهای کوچک

توصیف صفحه سئو برای کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط. چطور می‌توانید رنکینگ وب‌سایت‌تان را در نتایج موتورهای جست‌‌وجوگر بهبود ببخشید.

هدینگ‌ها (H1, H2  و غیره)

 

مثال:

H1: سئو برای کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط

H2: راهنمایی سئو برای بازاریابی آنلاین شما

تگ آلت تصویر درخت سئو، ابزاری رایگان برای سئو
ساختار آدرس صفحه‌ی وب www.bestseotips.ca

کلمات کلیدی

لیست کلمات کلیدی هدف برای صفحه‌ی وب‌ خود را وارد کنید. نوشتن آنها در اینجا به شما کمک می‌کند دیگر بخش‌ها را بهبود ببخشید.

عنوان صفحه

موتورهای جست‌و‌جوگر برای تشخیص محتوای صفحه به عنوان صفحه یا «تگ عنوان» نگاه می‌کنند. به علاوه، آن را در صفحات نتایج جست‌وجو نیز نشان می‌دهند.

عناوین صفحه باید خاص و حاوی کلمه‌ی کلیدی اصلی باشند.

عنوان باید به‌اندازه‌ای جذاب باشد که با داشتن ۶۰ حرف یا کمتر توجه را به خود جلب کند.

همچنین دقت کنید کلماتی که در ابتدای عنوان قرار می‌گیرند، نسبت به کلماتی که بعد از آنها می‌آیند ضریب سئوی بیشتری دارند. پس بهتر است عنوان را با کلمات کلیدی شروع کنید.

توصیف صفحه

موتورهای جست‌و‌جوگر، توصیفی را که در زیر عنوان صفحه قرار دارد در صفحه‌ی نتایج نشان می‌دهند تا به جست‌وجو‌کنندگان کمک کنند بهترین لینک را برای کلیک کردن انتخاب کنند.

اطلاعاتی که در توصیف صفحه قرار می‌گیرد، تأثیر بسزایی در تصمیم جستجو‌کننده برای کلیک کردن بر صفحه‌ی شما دارد.

این توصیف باید منحصر‌به‌فرد باشد و درعین‌حال از ۱۶۰ حرف بیشتر نباشد.

هدینگ‌ها

در زبان برنامه‌نویسی وب‌سایت، هدینگ‌ها از <h1> تا <h6> مشخص می‌شوند که اندازه‌ی هدینگ‌ها را آن‌طور که برای خواننده نمایان می‌شوند، نشان می‌دهند.

در میان این شش سطح هدینگ، H1  بزرگ‌ترین و H6 کوچک‌ترین است.

هدینگ‌ها تنها میان‌بری برای تغییر اندازه و ظاهر متن نیستند، آنها به موتورهای جست‌و‌جوگر می‌گویند که کلمات کلیدی در هدینگ مهم‌تر هستند و این فرصت خوبی برای استفاده از کلمات کلیدی هدف است.

به‌یاد داشته باشید که فقط و فقط باید یک هدر H1 برای صفحه‌تان مشخص کنید. این عنوان اصلی شماست و باید شامل کلمه‌ی کلیدی اصلی باشد.

می‌توانید کلمه‌ی کلیدی اصلی و کلمات کلیدی دیگر را در سراسر متن پخش کنید، اما بیش از اندازه این کار را انجام ندهید.

استفاده‌ی مکرر از کلمات کلیدی، علاوه بر اینکه خواننده را عصبی می‌کند، باعث می‌شود گوگل صفحه‌ی شما را در رنکینگ جست‌و‌جو جریمه کند.

تگ آلت تصویر

وقتی تصویری امکان نمایش نداشته باشد، به‌جای آن از تگ آلت برای نمایش متون تصویر استفاده می‌شود.

مسلما استفاده از متن به‌جای تصویر برای کاربرانی که ترجیح می‌دهند اینترنت را بدون تصویر جست‌و‌جو کنند، مناسب است. لازم است بدانید که موتورهای جست‌و‌جوگر نمی‌‌توانند اعداد یا متون روی تصاویر را بخوانند، چه برسد به اینکه زمینه‌ی خود عکس را نیز بفهمند.

کلمه‌ی کلیدی ممکن است بر روی تصویر جالب و چشم‌گیر به‌نظر برسد، اما تنها راه برای اینکه موتورهای جست‌و‌جوگر آن را ببینند تگ آلت مرتبط با تصویر است.

درنتیجه، ایجاد تگ آلت‌ها و گنجاندن کلمات کلیدی هدف در آنها تکنیک مؤثر دیگری برای بهبود سئو است.

ساختار URL

URL آدرس صفحه‌ی وب است. کلماتی که در آدرس‌های صفحات وب وجود دارند، سیگنال قدرتمندی درباره‌ی محتویات صفحه به موتورهای جست‌وجوگر می‌فرستند.

URL‌ها باید دربردارنده‌ی کلمه‌ی کلیدی اصلی صفحه باشند. باید مراقب باشید از قرار دادن نشانه‌ها و علامت‌هایی که معنایی برای بازدیدکنندگان ندارند خودداری کنید. همواره باید از حروف کوچک و اعداد، و به‌جای دَش از فاصله استفاده کنید.

کمک به صفحات شما برای بالا آمدن در صفحه‌ی نتایج

وقتی برای هرکدام از صفحات وب‌ خود درخت سئو ایجاد و اطمینان حاصل کنید که ۶ بخش را بهینه‌سازی کرده‌اید، مهم‌ترین بخش‌های مربوط به سئو را انجام داده‌اید و به وب‌سایت‌تان کمک کرده‌اید که در قسمت بالای رنکینگ نتایج جست‌و‌جو قرار بگیرد.

در بعضی از صنایع که بازاریابی در آنها با جدیت دنبال می‌شود، شاید ظاهر شدن در بالای لیست صفحه‌ی نتایج موتور جست‌و‌جوگر کافی نباشد، اما بدون بهینه‌سازی این بخش‌ها احتمال اینکه وب‌سایت شما در صفحات نتایج جست‌و‌جوهایی که دربردارنده‌ی نام برند یا نام شرکت شما نیستند، دیده شود خیلی کم است.

پیاده‌سازی

حال که همه‌ی محتوای بهینه‌سازی‌شده را در اختیار دارید، وقت آن است که آنها را در وب‌سایت‌تان اعمال کنید.

اگر وب‌سایت شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS)، مانند وردپرس ساخته شده باشد، همه‌ی تغییرات بدون نیاز به برنامه‌نویس اعمال می‌شوند.

اگر وب‌سایت شما با استفاده از سیستم قدیمی‌تری ساخته شده باشد، باید درخت سئوی خود را به برنامه‌نویس بدهید تا بهینه‌سازی را برای هرکدام از صفحات شما اعمال کند.

سئو دائما در جریان است

موتورهای جست‌و‌جوگر دائما روش رنکینگ وب‌سایت‌ها را در نتایج جست‌وجویشان تغییر می‌دهند. آنچه درحال حاضر مهم است شاید دو یا سه سال دیگر مهم نباشد.

یکی از پیشرفت‌هایی که در سال‌های اخیر صورت گرفته، اهمیت رسانه‌های اجتماعی در رنکینگ جست‌و‌جوهاست.

اگر دائما درگیر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، یوتیوب و لینکدین هستید، شانس وب‌سایت‌تان را برای رنکینگ بالای نتایج جست‌‌وجو افزایش می‌دهید.

محتوای خوب بهترین سلاح شماست

محتوای خوب آن چیزی است که در سئو قطعا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تا زمانی که مردم دنبال جواب سؤال‌های خود هستند، موتورهای جست‌و‌جوگر هم تلاش می‌کنند پاسخ‌ها را به بهترین شکل به آنها ارائه دهند.

پس بهترین استراتژی برای رسیدن به بالای صفحه‌ی نتایج جست‌وجو و باقی ماندن در آنجا تولید منظم محتوای جدید و باکیفیت است که شما را به‌عنوان بهترین وب‌سایت در زمینه‌ی فعالیت‌تان معرفی می‌کند و بازدیدکنندگان بیشتری را (که ممکن است به مشتری تبدیل شوند) جذب وب‌سایت‌ شما خواهد کرد.

 

برگرفته از: www.bdc.ca

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =