آژانس دیجیتال مارکتینگ مورد نیاز برندتان را چطور پیدا کنید؟ راهنمایی‌هایی که در هنگام انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ باید در نظر داشته باشید

آژانس دیجیتال مارکتینگ

این روزها، همه‌ی کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی یک حکم در مورد مشتریان دارند: باید در اینترنت دیده شوند. استفاده‌ی بیش از اندازه‌ از پلتفورم‌های رسانه‌های اجتماعی باعث به وجود آمدن آژانس‌هایی در قالب آژانس دیجیتال مارکتینگ شده که حضور محصولات را در فضای مجازی تضمین می‌کنند و امکان نهایت دسترسی به مصرف‌کنندگان را نیز فراهم می‌آورند.

رسانه‌های جدید، برای تمامی استارتاپ‌ها جنبه‌ی مهمی هستند که نباید نادیده گرفته شوند. همه‌ی کارآفرینان  فقط به خاطر پست گذاشتن و توئیت کردن در مورد عقایدشان در رسانه‌های اجتماعی حضور ندارند و برندها در حال رسیدگی به شکایات مشتریان و فراهم آوردن امکان تعامل فعال با مشتریان هستند.

بنابراین داشتن مدیری در رسانه‌های اجتماعی یا یک آژانس دیجیتال مارکتینگ برای مدیریت نیازهای مارکتینگ بازار امروز ضروری است.

با این حال، قبل از اینکه استارتاپی یک آژانس دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کند، چیزهای مختلفی هستند که باید در نظر بگیرد.

فیلترهایی که در هنگام استخدام باید در ذهن داشته باشید

اَنشول سوشیل (Anshul Sushil,)، مؤسس و مدیر عامل بورینگ برندز (Boring Brands) که با استارتاپ‌ها و برندهای زیادی در زمینه‌ی دیجیتال مارکتینگ همکاری کرده است، چند راهنمایی در مورد اینکه در هنگام استخدام یک آژانس دیجیتال مارکتینگ چه مواردی را باید در نظر بگیریم با ما به اشتراک می‌گذارد.

  • فرهنگ شرکت: شاید تصور کنید در هنگام استخدام یک آژانس دیجیتالی فقط باید بر عملکرد آن تمرکز کرد و در نتیجه فرهنگ شرکت اهمیتی ندارد. درست است؟ نه، این تصور اشتباهی است. صحبت‌های کوتاه در مورد مسائل روزمره قبل و بعد از جلسه می‌توانند چیزهای زیادی در مورد آژانس دیجیتال مارکتینگی که می‌خواهید استخدام کنید به شما بگویند. دقت کنید که آنها چقدر فرهنگ شرکت‌شان را جدی می‌گیرند و ببینید این فرهنگ چقدر با فرهنگ سازمانی شما هماهنگ است.
  • مسئولین اکانت: یکی از شکایت‌های رایج خیلی از شرکت‌ها از آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ این است که آنها وعده می‌دهند که تجربه‌ی زیادی دارند اما تیمی را برای مدیریت اکانت انتخاب می‌کنند که تجربه‌ی چندانی ندارد. همیشه تحقیق کنید که چه کسی قرار است مسئولیت طراحی و راه‌اندازی کمپین‌های مارکتینگ شما را به عهده بگیرد. مطمئنا فقط می‌خواهید کارمندان با تجربه اکانت‌های شما را مدیریت کنند تا بتوانید به نتیجه‌ی مطلوب دست پیدا کنید.
  • نقطه‌ی قوت هسته‌ای آنها: پیدا کردن یک آژانس دیجیتال مارکتینگ عالی مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه است. نقطه‌ی قوت بعضی از این آژانس‌ها این است که می‌توانند بهتر از بقیه به مخاطبان خاص دسترسی داشته باشند. حتی آژانس دیجیتال مارکتینگ خود ما هم همیشه برای همه‌ی انواع کسب‌و‌کارها مناسب نیست. در نتیجه، تلاش کنید آژانسی را پیدا کنید که به بهترین شکل ممکن معرف شما و کسب‌و‌کارتان باشد.
  • آیا می‌توانید به آنها اعتماد کنید: دیجیتال مارکتینگ همیشه در حال تغییر است و طبیعی است که استراتژی‌های شما هم به مرور زمان تغییر کنند. بنابراین، آژانسی را انتخاب کنید که به آن اعتماد دارید. آنها همانی هستند که اطمینان لازم را برای پذیرش تغییرات به شما می‌دهند.

مطالب مرتبط:

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ کابردی را بشناسیم

تجربه‌ی اول‌‌شان است؟

قبل از استخدام آژانس، صاحب کسب‌و‌کار باید بررسی کند که آیا این شرکت قبلا در صنعت مورد نظر کار کرده است یا خیر. آنجو کوشاواه (Anuj Kushwa)، پزشک و مؤسس اولین آبجوی پر شده در بطری‌های دست‌ساز، Witlinger، می‌گوید: «آنها باید تجربه‌ی مرتبط با صنعتی را که قرار است در آن کار کنند داشته و باید نمونه کارهای خوبی داشته باشند. تیمی که آژانس مورد نظر برای کار با شرکت انتخاب می‌‌کند نیز باید تجربه‌ی لازم را داشته باشد. من شخصا دوست ندارم با شرکت‌های جوان کار کنم زیرا معمولا وعده‌های بزرگ می‌دهند اما نمی‌توانند سر قول‌شان بمانند.»

با این حال، آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ زیادی هستند که در چند سال اخیر ظهور کرده‌اند و کارهای خوبی ارائه داده‌اند، گاهی ممکن است در مورد تجربه برداشت‌های اشتباهی صورت بگیرد. سوشیل می‌گوید «تجربه بیشتر از تعداد سال‌های کار اهمیت دارد. به دنبال نقدهای آنلاین نباشید (گاهی می‌شود آنها را خرید)، به غریزه‌یتان و اینکه آنها چقدر به کسب‌و‌کار شما اشتیاق نشان می‌دهند نگاه کنید.»

آیا آژانس دیجیتال مارکتینگ شما را درک می‌کند؟

صاحبان کسب‌‌و‌کار قبل از اینکه آژانسی را استخدام کنند باید نیازهای خودشان را ارزیابی کنند. مطابق گفته‌ی سوشیل، باید ابتدا چند قدم به عقب برداریم و به اهداف‌مان فکر کنیم. او می‌گوید «به عنوان مثال، اگر می‌خواهید حضور برندتان را در رسانه‌های اجتماعی بهبود ببخشید، کار کردن با شرکتی که فقط در طراحی وبسایت فعالیت دارد گزینه‌ی هوشمندانه‌ای نیست.»

اما باید ببینید که آیا آژانس مورد نظر اهداف شما را نیز درک می‌‌کند یا خیر و آیا می‌تواند آنها را پیاده‌سازی کند. نیهاریکا گاندهاوادی (Niharika Gandhavadi)، مؤسس و مدیر ارشد برندینگ در ThoughtFolks Media  عقیده دارد که کارآفرین باید ببیند که آیا آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌تواند کسب‌و‌کار آنها را یک قدم به جلو ببرد یا خیر. او می‌گوید «در نهایت، هر صاحب کسب‌و‌کاری آژانسی را انتخاب می‌کند که بتواند ارزشی به برندش اضافه کند.»

 

منبع: entrepreneur.com

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =