, , , ,

آموزش دیجیتال مارکتینگ را چگونه رایگان بگذرانید شش دوره‌ی آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان

آموزش دیجیتال مارکتینگ

این روزها هر کسب‌و‌کاری باید حضوری پررنگ در بستر آنلاین داشته باشد و اگر رهبران این کسب‌و‌کارها بخواهند در عرصه‌ی رقابت باقی بمانند، هیچ راه دیگری جز این برایشان وجود ندارد. با این‌حال هر استارتاپ و کسب‌و‌کار کوچکی نمی‌تواند از پسِ هزینه‌های استخدام کردن آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ یا آموزش دیجیتال مارکتینگ به کارمندان خود برآید. پس صاحبان کسب‌و‌کار چطور می‌توانند با بودجه‌ی اندکی که دارند با دیگران رقابت کنند؟

پاسخ این سؤال، «خودآموزی» است.

دوره‌های آموزشی زیادی برای آموزش و توضیح روش‌های دیجیتال مارکتینگ وجود دارند که برخی از آنها کاملا رایگان‌اند. در اینجا شش دوره‌ی آموزشی از Udemy (بازار آموزش آنلاین) را به شما معرفی می‌کنیم که به تازه‌کاران کمک می‌کنند دیجیتال مارکتینگ را بهتر درک کنند و یاد بگیرند.

مطالب مرتبط:

فراتر از گوگل آنالیتیک با ابزارهای تحلیلی دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ کابردی را بشناسیم

 

۱.آموزش دیجیتال مارکتینگ: ساخت وب‌سایت به‌وسیله‌ی وردپرس (WordPress)

هر کسب‌و‌کاری برای اینکه در بستر آنلاین حضور داشته باشد، نیازمند وب‌سایت است. وردپرس ضمن اینکه یکی از ساده‌ترین سیستم‌ها‌ی مدیریت وب‌سایت است، برای یادگیری هم مناسب است و این دوره آموزشی در کمتر از چند ساعت اصول موردنیازِ راه‌اندازی یک وب‌سایت کاملا کاربردی را به شما آموزش می‌دهد.

جالب است بدانید که این دوره‌ی آموزشی با HTML یا دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی سروکار ندارد،‌ اما این ویژگی بارز وردپرس است که طرز کار بسیار ساده‌ای دارد و برای ساخت و‌ب‌سایت کسب‌وکارتان، به برنامه‌نویسی یا دانش فنی دیگری نیاز ندارد.

این دوره‌ی آموزشی به شما که کسب‌وکار جدید و بودجه‌ی محدودی دارید، کمک می‌کند وب‌سایت خود را راه‌اندازی کنید و جای خالی آن را تا زمانی که بودجه‌‌تان برای ساخت یک وب‌سایت کاملا سفارشی‌شده و حرفه‌ای کافی باشد، پُر کنید.

 

۲. آموزش دیجیتال مارکتینگ: دوره‌ی آموزشی سئو (SEO) با ابزار موز (Moz)

سئو چیست؟ این سؤال بسیاری از صاحبان کسب‌وکار است و این «دوره‌ی آموزشی سئو با ابزار موز» برای کسانی که نیاز دارند از ابتدا با دنیای بهینه‌سازی موتور جست‌و‌جو (سئو) آشنا شوند، عالی است.

سئو مشتمل بر بخش‌های داخل سایت و بیرون سایت است و این دوره‌ی آموزشی، همه‌ی آنها را به‌خوبی و با زبانی ساده و قابل‌فهم تقسیم‌بندی کرده است. اگر از پیش با سئو آشنایی دارید، این دوره‌ی آموزشی ممکن است کمی ساده به‌نظر برسد؛ زیرا برای افراد مبتدی که دانش و تجربه‌ی پیشین ندارند، تهیه شده است.

 

۳.آموزش دیجیتال مارکتینگ:  بازاریابی رسانه‌های اجتماعی برای تازه‌کاران

امروزه رسانه‌های اجتماعی، نیروی محرکه‌ی در پسِ بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک تا بزرگ و بخشی از دیجیتال مارکتینگ هستند؛ اگر می‌خواهید در بستر آنلاین عملکرد موفقی داشته باشید، باید در آن سرمایه‌گذاری کنید.

این دوره‌ی آموزشی برای آن دسته از تازه‌کارانی که می‌خواهند علت به‌ثمر رسیدن تلاش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را بدانند، عالی است. شما در این دوره‌ی آموزشی یاد می‌گیرید که چرا رسانه‌های اجتماعی مانند یک تکه در پازل بازاریابی مهم هستند و اینکه چگونه می‌توان از رایج‌ترین اشتباهاتی که تازه‌کاران دچار می‌شوند، اجتناب کرد.

 

۴.آموزش دیجیتال مارکتینگ:  یک دوره‌ی گوگل انالیتیکس (Google Analytics) برای تازه‌کاران

گوگل انالیتیکس یکی از هوشمندانه‌ترین ابزارهایی است که بازخورد باارزشی از تلاش‌های بازاریابی آنلاین شما ارائه می‌دهد و در حذف هزینه‌های اضافی و نیز طراحی نقشه‌ای برای راه‌اندازی کمپین‌های موفق به شما کمک می‌کند. شاید این ابزار در نگاه اول گیج‌کننده به‌نظر برسد، اما این دوره‌ی آموزشی گوگل انالیتیکس بهترین راهی است که تازه‌کاران می‌توانند با زیر‌و‌بَم آن آشنا شوند.

هر فردی، بدون دانش پیشین از گوگل انالیتیکس، می‌تواند چگونگی راه‌اندازی آن را در وب‌سایت خود یاد بگیرد، بسیاری از آپشن‌های گزارش موجود را بخواند، تجزیه‌و‌تحلیل کند و یاد بگیرد که چطور اهداف تبدیلی (تبدیل بازدیدکننده به مشتری) را درک و راه‌اندازی کند. گوگل انالیتیکس ابزاری ضروری برای کسب‌وکارهای آنلاین است و این دوره نیز به تازه‌واردان دنیای دیجیتال مارکتینگ توصیه می‌شود.

 

۵.آموزش دیجیتال مارکتینگ:  تولید محتوای باکیفیت برای وب‌سایت

داشتن یک وب‌سایت، به‌تنهایی موفقیت دیجیتال مارکتینگ یک کسب‌وکار را تضمین نخواهد کرد. هرچه باشد این‌ روزها هرکس یک وب‌سایت دارد و این امر سبب می‌شود تولید محتوای باکیفیت نسبت به قبل مهم‌تر باشد. اگر انتظار دارید خوانندگان وب‌سایت‌تان به مشتری و حامی برندتان تبدیل شوند، باید برایشان محتوای باارزشی تولید کنید.

این دوره‌ی آموزشی رایگان به موارد موردنیاز برای تولید محتوای باکیفیت که منجر به افزایش ترافیک ارگانیک وب‌سایت، مشترکین ایمیلی و مشتریان می‌شود، می‌پردازد. همچنین به چگونگی پخش و موفق‌شدن یک محتوا در رسانه‌های اجتماعی اشاره می‌کند و تولید محتوای موفق را بر پایه‌ی یک اصل پایدار می‌آموزد. همچنین شامل نکات دیگری مثل چگونگی سورس‌ کردن تصاویر رایگان (استفاده از تصاویر رایگان و قابل‌انتشار در وب‌سایت‌تان) است که برای تازه‌کاران باارزش هستند.

 

۶. آموزش دیجیتال مارکتینگ: از گوگل به‌طور حرفه‌ای برای جست‌و‌جو بهره ببرید

برای اینکه درک درستی از نحوه‌ی عملکرد دیجیتال مارکتینگ داشته باشید، باید بدانید که موتور جست‌‌و‌جوی گوگل چطور کار می‌کند. این دوره‌ی آموزشی نحوه‌ی کاربرد گوگل برای یافتن مرتبط‌ترین اطلاعات با عبارات جست‌و‌جو را شرح می‌دهد.

بسیاری از صاحبان کسب‌وکار از همه‌ی قابلیت‌های گوگل بهره نمی‌برند و این مطلب مقدماتی برای آنهایی که هنوز حرفه‌ای نشده‌اند یا حتی سواد کامپیوتری زیادی ندارند، عالی است. صاحبان کسب‌وکار که در زمینه‌ی کار با کامپیوتر یا اینترنت تجربه‌ی اندکی دارند، با بهره‌گیری از این دوره‌ی آموزشی، نحوه‌ی کار گوگل -چیزی که پیش‌از شروع تلاش‌ها و فعالیت‌های بازاریابی‌شان ضرورت دارد- را یاد می‌گیرند.

برگرفته از: entrepreneur.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =